Çocuk Eğitiminde Sabır

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Çocuk Sağlığı ve Bakımı Bölümünden Çocuk Eğitiminde Sabır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  Çocuk Eğitiminde Sabır

  Reklam  Çocuk Eğitiminde Sabır

  Forum Alev
  Çocuk Eğitiminde Sabır  Sabır ne demektir? Tolerans ile sabır arasında fark var mıdır? Niçin sabır çocuğun psiko-sosyal sağlığını kazanmasında çevreden görmesi gereken bir gereksinimdir?

  Sabır toleransın da üzerinde çocuğun yaptıklarına karşı hoşgörülü olabilmektir. Unutmamak gerekirki ancak sabır ile meyveler olgunlaşır. "Sabır ile goruk helva olur" atasözümüzde bu çok güzel bir şekilde anlatılmaktadır. Go*ruk üzümün olmamış halidir. Bu zamanla üzüm olacaktır, üzümden de helva. Bunun için belli bir bekleme süresi şart*tır.

  Örneğin çocuk anne karnında 9 ay 10 günde gelişmekte*dir. Bu süreyi sabırla ve iyi bir şekilde geçirmek çocuğun sağlığı için gereklidir. İşte burada da sabır demekle bunlar anlatılmak istenmektedir.

  Ne yaparsak yapalım çocuğun psi*ko-sosyal erginliğe ve olgunluğa ulaşabilmesi için belli bir zamanın geçmesi lazımdır. Bu da bilgili olmanın yanında sa*bır ile olabilecek bir iştir. İşte çocuk eğitiminde altın kural*lardan birisi de bu nedenle "sabır"dır.

  Bazı şeyler vardır ki ne kadar acele edersek edelim, o vakit ve saat gelmesini bek*lemekten başka çare yoktur. Örnekleri artırmak mümkün*dür. Bir öğrenci hemen doktor olmak istese bu mümkün müdür? İlgili okulları sırayla bitirmesi lazımdır. Yapılacak iş de hem çalışmak ve hem de sabretmek yok mudur?

 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Çocuk Eğitiminde Sabır

  Reklam  Ailelerin en zorlandıkları konuların başlarında bebeklerin ve çocukların eğitimleri gelişimleri sürecinde yaşadıkları zorluklar gelmektedir.Bu dönemlerde bebeklerin bu durumlarına sabır göstermek gerekiyor.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi