Öksürük ilacı hakkında

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Çocuk Sağlığı ve Bakımı Bölümünden Öksürük ilacı hakkında ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Öksürük ilacı hakkında

  Reklam  Öksürük ilacı hakkında

  Forum Alev
  çocuklarda kösürük - cocukta öksürük ve ilaç kullanımı hakkında - öksürük ilaçları ve çocuklar - öksürükte ilaç kullanılması  Washington - ABD Gıda ve İlaç İdaresi'nin (FDA) danışmanları, soğuk algınlığı ve öksürük ilaçlarının 6 yaşın altındaki çocuklarda işe yaramadığını ve kullanılmaması gerektiğini bildirdi.


  FDA'nın kendi bünyesi dışındaki uzmanlardan oluşan danışma komisyonunun üyelerinden Pennsylvania Üniversitesi öğretim üyesi Sean Henry, "şu anda elimizdeki verilere göre, bu ilaçlar işe yaramıyor görünüyor" dedi.


  Uzmanların 6 yaşın altındaki çocuklarda etkili olmadığı için kullanılmamasını istediği ilaçlar dekonjestanlar, balgam sökücüler (ekspektoranlar), antihistaminikler ve öksürük kesenlerden (anti-tussiflerden) birini ya da birden fazlasını içeren ilaçlar.


  Bu ilaçların büyük kısmı reçetesiz olarak eczanelerde satılıyor.Komisyonun aldığı başka bir kararla bu etken maddeleri içeren ilaçlarla ilgili daha fazla inceleme yapılması da istendi.


  İlaç şirketlerinin 2 yaş altındakilere reçetesiz satılan bu tür ilaçların satışını durdurmak için harekete geçtiği belirtildi.


  Uzmanlar bu tür ilaçların daha büyük çocuklarda işe yaradığını gösteren veriler de olmadığını belirtiyorlar, ancak bu ilaçların kullanımına karşı bir tavsiyede bulunmaktan kaçınıyorlar.


  İlaç sanayi yetkilileri ise çocuklarda soğuk algınlığı ve öksürük tedavisi için yılda 3,8 milyar kez kullanılan bu ilaçlarının işe yaradığını ve güvenli olduğunu savunuyor. 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: öksürük ilacı hakkında - çocuklarda kösürük - cocukta öksürük ve ilaç kullanımı hakkında - öksürük ilaçları ve çocuklar - öksürükte ilaç kullan

  Reklam  Bebekler ve çocuklar için her annenin evde bulundurduğu ilaçlardan biri olan öksürük ilacı çocuklar öksürdüğünde ya da hastalık belirtisi gösterdiğinde hemen verilir fakat uzmanlar verilmemesini tavsiye etmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi