Oyun bağımlısı çocuklar gelişmiyor

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Çocuk Sağlığı ve Bakımı Bölümünden Oyun bağımlısı çocuklar gelişmiyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  3_öz
  Usta Üye
  Reklam

  Oyun bağımlısı çocuklar gelişmiyor

  Reklam  Oyun bağımlısı çocuklar gelişmiyor

  Forum Alev


  Bağımlılık yaratan bilgisayar oyunları çocuğun fiziksel gelişimine de zarar veriyor. Bu oyunları oynayan çocukların tıbbi bağımlılık tedavisi görmesi gerektiğine dikkat çeken Hacettepe Üniversitesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhunde Öktem; sosyal hayatı ve aile içi iletişimi bitiren bilgisayar oyunlarının çocukların vücut gelişimlerine de zarar verdiğini açıkladı. Çocukların pek çok şeyi oyunların kahramanları üzerinden yaşadıklarını anlatan Prof. Dr. Ferhunde Öktem, çocukların bilgisayar karşısında sadece parmakları ve gözlerini kullandıklarına dikkat çekerek, şunları söyledi:
  KEMİKLERİ BOZULUYOR
  "Bu oyunlarda bedensel hiçbir güç kullanılmadığı için çocukların vücutlarının gelişimleri de aksıyor. Kasları, göğüs kafesleri gelişmiyor. Kemik yapılarında da bozulmalar, eğrilikler ya da çarpıklıklar görülebiliyor. Bilgisayar oyunları nedeniyle çocuklar kilo almaya başlıyor ya da yemek yemeyi unuttuğu için ciddi kilo kaybı yaşıyor."
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Oyun bağımlısı çocuklar gelişmiyor

  Reklam  Çocukların bilgisayar oyunlarını fazla oynamaları sosyal aktivitelerden uzak ve a sosyal bir insan yapmaktadır.Bu nedenle çocukların oyun saatlerini ayarlamak ve fazla vakit geçirmelerini engellemek gerekir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi