Kendi counter-strike filminizi yapın..

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve CS Online Bölümünden Kendi counter-strike filminizi yapın.. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  deathline
  Yeni Üye
  Reklam

  Kendi counter-strike filminizi yapın..

  Reklam  Kendi counter-strike filminizi yapın..

  Forum Alev
  Cs 1.6 Movie Yapımı

  Bu programlardan GeekPlay-6.0 demonuzdaki movie yapacağınız olayları bmp olarak kaydetmenizi, pjBmp2Avi ise kaydettiğiniz bu resimleri birleştirerek xdiv haline getirmenize yarar.

  GeekPlay-6.0 dan başlayalım.....

  Programı başlatıyoruz karşımıza gelen pencereden “browse” ye tıklayıp sabit diskinizdeki "hl.exe" dosyasının yerini belirtiyorsunuz.(bu dosya genelde C:\Program Files\Valve\hl.exe şeklinde bulunur) "viewdemo" sekmesini işaretleyerek "play" tuşuna basıyorsunuz ve demo karşınızda.Eğer ayarların program tarafından unutulmasınız istemiyorsanız "save" tuşuna basarak bu dertten kurtulabilirsiniz.Zaten bu şekilde ayarladığınız zaman demolarınız oto olarak bu program ile açılacak.
  Cs açıldıktan sonra resimleri diske kaydetmek için sırası ile şu komutları kullanacağız.
  “ tuşuna basarak consolu açın buraya “startmovie ben 25” buradaki “startmovie” kayıt komutu “ben” resimlere verilen isim, “25” de fps miktarı.Bu değer’in 25 olması en makuludur,hem akıcı bir görüntü sağlar,hemde az yer kaplar.İşlem sırasında görüntü biraz yavaşlar kokmayın bu normal bişeydir.Resimler diskinizdeki “C:\Program Files\Valve\cstrike” klasörünün içine atılacak.Resimleri aldık şimdi sıra geldi bunları birleştirmeye.

  pjBmp2Avi burada devreye giriyor……

  pjBmp2Avi” adlı programı kurmanıza bile gerek yok zipli dosyayı açıp direk kullanabilirsiniz.
  Programı açtıktan sonra “dictionary” yazılı yerin yanında “” göreceksiniz orası cs den aldığınız resimlerin yerini belirtmeniz gereken yer.Bu kısma tıklayarak resim klasörünü seçin.”Bmp,tga” dan “bmp” seçili olsun. “files” bölümünde resimlerin hepsi görünecektir.”avifile” bölmünü movienizin atılacağı klasör olarak belirleyin. “frame rate” 25 olarak ayarlayın.”keyrate” 1 olarak kalsın. “wavfiles” bölümüne movieye eşlik edecek müziğide eklediniz mi ön ayarlar tamamlanmış oluyor.

  Sıra geldi birleştirmeye…..

  create” tuşuna bastıktan sonra önünüze bi pencere açılacak.”sıkıştırıcı” yazan bölümden “xdiv mepeg-4 codec” seçilir.Bu seçenek oluşturulan movienin mb sini küçültmeye yarar.”yapılandır” seçeneğine tıklayın ve “900” olan değeri “5000” yapın. Bu değer oluşturulan filmin en akıcı ve en küçük mb ye sahip olmasını sağlıyor.(dene dene zor buldum valla ….)”OK” değip bu bölümden çıkın.Önünüze gelen kısımda da “tamam” dediğiniz zaman oluşturma işlemi başlar.Bu kısım bitene kadar hiçbir şeye dokunmayın ve bekleyin.İşlem bittiği zaman ilk pencereye geri dönecek program ve movieniz hazırlanmış olacak.Oluşturulan dosya “avi file” bölümünde belirlediğiniz klasörün içine atılır.
  Benim uzmanlığım buraya kadar bundan sonrası sizin hslerinize ve hayal gücünüze kalmış.Teşekkürler.Yorumları tabi ki bekliyorum
  >Gerekli programlar
  GeekPlay-6.0

  pjBmp2Avi
 2. Alev
  Özel Üye

  Kendi counter-strike filminizi yapın.. Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi