Kilden Eşyalar - Seramik-Porselen Eşya Resimleri

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Dekorasyon Bölümünden Kilden Eşyalar - Seramik-Porselen Eşya Resimleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Kilden Eşyalar - Seramik-Porselen Eşya Resimleri

  Reklam  Kilden Eşyalar - Seramik-Porselen Eşya Resimleri

  Forum Alev
  İnsan önce korunmak ve avlanmak için taşı kullanmış. Sonra bunu yontarak istediği biçimi vermeyi keşfetmiş. Yaşamlarını kolaylaştırmak, daha rahat yaşamak için, şimdi kullandığımız eşyaların çeşidi milyonlarca.
  Bunları üretmek için doğadan toplanan madenlerden malzemeler üretiliyor, hatta canlı varlıkların derisinden kemiğinden yaptıklarının geçmişi onbinlerce yıl öncesine dayanır.
  İlk kullanılan malzemelerden biri de kildir. Ve bunun kullanımı hala sürmekte, bu malzemeden ürettiğimiz nesnelerden akla ilk gelen seramik ve porselen eşyalardır.

  Seramikler, doğada kayaların parçalanması sonucu oluşan, kil, kaolen ve benzeri maddelerin, yüksek sıcaklıkta pişirilmesi ile elde edilir.

  Bunların molekülleri genellikle iyonik, bazıları ise iyonsal bağla birlikte kovalan bağın karışımına sahip olduğundan yapıları çok kararlıdır. Yüksek sıcaklığa dayanıklı, çok sert ve kırılgan, iyi yalıtkan, bazıları manyetik ve yarı iletkenlik özelliğine sahiptir. Elektronikte dahi geniş kullanım alanına sahiptir. 2. 2
  ZİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Kilden Eşyalar - Seramik-Porselen Eşya Resimleri

  Reklam  doğada bulunan bir çok maddenin faydası bulunmaktadır. Bunların işlenmesi ile faydası bir kez daha ortaya çıkarak işlerimizi kolaylaştırmakta ya da süs eşyaları yapımında kullanılmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi