Hem şık, hem kullanışlı halı

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Dekorasyon Bölümünden Hem şık, hem kullanışlı halı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  CaRaMeLa
  Bayan Üye
  Reklam

  Hem şık, hem kullanışlı halı

  Reklam  Hem şık, hem kullanışlı halı

  Forum Alev
  Hem şık, hem kullanışlı halı
  Zemininizi yeni bir halıyla kaplamak yaşam alanınıza yapacağınız en hesaplı yatırımlardan biridir. Günümüzde dünyada yaşanan ekonomik krizin farkına varmak için bir finans uzmanına danışmanıza ya da televizyondaki para piyasa programlarını takip etmenize gerek kalmadı. Mısır gevreğinden doğalgaza her şeyin fiyatının arttığı bugünlerde çoğu kişi maaş bordrolarının eskisi gibi esneyemediğini kolaylıkla farkediyor.

  Sonuçta herkes daha azıyla yetinmenin ne demek olduğunu öğrenebiliyor. Artık hayatlarımızdaki lüks ve yaşam gerekliliklerinin farkını ayırmaya her zamankinden daha çok mecburuz.

  Böylesi bir finansal tabloda tüketiciler ev yaşamlarını geliştirici projeler için ek bir bütçe düşünmeyebilirler. Halbuki büyük çaptaki yenileneme değişiklikleri bütçeye uymasa da, cüzdanınızı boşaltmadan yine büyük etkiler yaratabileceğiniz çok farklı yollar bulunabilir.

  Kozmetik ürünlerle makyaj yapmak gibi duvarda yeni bir renk denemek veya zemine yeni bir halı koymak yaşadığınız mekanı tamamıyla farklılaştırabilir. Bu değişimler özellikle de bütçenizi takip ettiğiniz zamanlarda paranıza esneklik kazandıracaktır. Paralarınızı çarçur etmeden de yapabileceğiniz yepyeni bir görüntü için işte tavsiyeler:

  Yeni bir renk kataloğu keşfedin
  Hiçbir şey bir odayı yeni bir renkle giydirmekten daha çok değiştiremez. Gayet düşük maliyetle örneğin bir kutu boyayla çok etkili bir değişim yaratabilirsiniz. Ama bütün parayı bir kutu boyaya yatırmadan önce mağazanızdan size bir deneme karışımı yapıp yapmayacaklarını öğreniniz. Böylece evinizdeki ışığa göre bu rengin size uyup uymadığını önceden test edebilirsiniz.

  Halıyla yenileyin
  Zemin kaplama uygulamalarıyla yenileme işlemi pahalı olabilir ama zemine yeni bir halı koymak yaşam alanınıza yapacağınız en hesaplı yatırımlardan biridir. Halı alanları ayırabilir veya farklı bölümleri birleştirebilir. Evinizin havasını ısıtıp daha sıcak bir mekana dönüştürecek etkili bir yöntemdir.

  Aksesuar değişikliği yapın
  Odanızın makyajı için perdeleri değiştirin, yastıkları fırlatın ya da yeni çerçeveler ekleyin. Dergilerdeki resimleri kesip çerçeveleyebilir veya kendi çektiğiniz manzara resimlerden yeni aksesuarlar yaratabilirsiniz. Bu tip eşyaları mağazadan almak ekstra bir masraf yaratabilir ama kendiniz yaptığınızda durum çok farklıdır. Ayrıca bir başka fikir olarak da eskimiş ya da modası geçmiş yastıklarınızı, kumaş alıp kendiniz kaplayabilirsiniz.

  Eşyalarınızın yerini değiştirin
  Bazen eşyaların odadaki konumunu değiştirmek yepyeni bir hava yaratabilir. Bazı noktalarda eşya yoğunluğu varsa bunu dağıtmayı deneyebilirsiniz ya da diğer odalardaki mobilyalarla yerlerini değiştirebilirsiniz.

  Sonuç itibariyle ev dekorasyonunda değişiklikler bugünün dar bütçelerine de uyabilir, yeter ki siz estetik kaygılarınızla cüzdanınızın hesabını birleştirerek tercihlerinizi yapın ve yenilenen mekanlarda yepyeni mutluluklar yaratın. 2. 2
  ZİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Hem şık, hem kullanışlı halı

  Reklam  Halılar, evin mobilya rengine göre alınması dekorun tamamlanması ve uyumlu olması için gereklidir. Halılar da günümüzde daha iyi seçenekler bulunmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi