Eski eşyaları atmayın

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Dekorasyon Bölümünden Eski eşyaları atmayın ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Eski eşyaları atmayın

  Reklam  Eski eşyaları atmayın

  Forum Alev
  Eski eşyaları atmayın !
  Evinizde işe yaramayacağını düşündüğünüz eşyaları sakın atmayın.

  Eski Kumaşlarınızla Yapabilecekleriniz
  Kalmış kumaşlarınızın neşeli ve renkli bölümlerinden yuvarlak parçalar kesip bu parçaların etek kısmına dantel dikebilirsiniz. Bu parçaları kavanoz kapaklarının üstüne kurdele veya rafya yardımıyla bağladığınızda, ne kadar şık olduğunu görünce şaşıracaksınız. Hazırladığınız bu kavanozları mutfakta veya takı saklamak için odanızda kullanabilirsiniz.
  Kumaşlardan yapabileceğiniz bir diğer şey ise küçük lavanta torbaları. Bunun için artan kumaşlarınızdan küçük yastıklar dikin ve içine lavanta doldurun. Süslemek için de kurdelelerden fiyonklar yapın ya da yine kalan kumaşlardan küçük derenler kesip bu lavanta yastıklarının üzerine dikebilirsiniz.
  Kumaşlarınızı daha kullanışlı bir hale getirmek için, dekoratif yastıklar yapın. Hazırladığınız yastıkların içini yine küçük küçük kesilmiş kumaşlarla doldurun. Süslemek için aynı lavanta torbalarına yaptığınız gibi kurdele ve kumaş kullanabilirsiniz.
  Duvar Kağıdı İle Yapabilecekleriniz
  Ajandanızın üst kutusu gibi bir kutunun fazlalık bölümlerini zarf haline getirin. Üzerini ve iç kısmını duvar kağıdı ile kaplayın. Zarfın kapanacak bölümünün uç kısmını, delgeç yardımıyla delin. Bu delikten kurdele geçirip, kutu kapağını bağlayın. İçine isterseniz kartlarınızı, ister fatura ve ya resimlerinizi yerleştirin. Artık çok şık bir kutunuz var.
  Kartonları büyük dikdörtgenler halinde kesin ve üzerlerini kumaş ve duvar kağıtlarıyla süsleyin. İsterseniz stiker veya sevdiğiniz fotoğraflarla da süsleyebilirsiniz. En sonunda kartonun uzun süre dayanması için üzerini naylonla kaplayın ve işte yeni bir amerikan servisiniz oldu.
  Artan duvar kağıtlarınızı günlüklerinizi ve defterlerinizi kaplamak için de kullanabilirsiniz.
 2. 2
  ZİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Eski eşyaları atmayın

  Reklam  El işlerini sevenler hobi olarak eski eşyalardan her şey üretip yenileyebilmekte ve eskisinden daha şık bir model ortaya çıkarabilmektedir. Bunun için biraz uğraşmak yetecektir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi