Fifa 06 Demo İnceleme

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Demo inceleme Bölümünden Fifa 06 Demo İnceleme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Fifa 06 Demo İnceleme

  Reklam  Fifa 06 Demo İnceleme

  Forum Alev
  Bu menüyü seçtikten sonra bizden takım seçmemiz istenecek. FIFA 06 demoda çeşitli liglerden 5 ayrı takım bulunmakta. Bu, önceki oyunlarda hep 2 takım olarak sunulmaktaydı fakat bu yıl takım sayısında bir arttırıma gidilmiş. Bu da sürekli aynı iki takım ile oynamaktan sıkılmayı bir parça önlemek için düşünülmüş kanımca. Demoda bulunan takımlar İngiltere'den Manchester United, İspanya'dan Barcelona, İtalya'dan A.C Milan, Almanya'dan Bayern Munich ve Fransa'dan Paris Saint Germain. Bu takımların da iç saha ve dış saha formaları mevcut. Takım seçim işlemini hallettikten sonra hangi takımı hangi aygıt ile kontrol edeceğimizi seçiyoruz. (aygıttan kast ettiğim klavye veya gamepad) Ardından tuşlara da istediğimiz gibi şekil verdikten sonra kısa bir yükleme ekranından sonra maça giriş yapıyoruz.

  İlk olarak stadyumu ve tribünleri görüyoruz. Ardından arka planda hoş bir parça çalarken oyuncular sahaya yavaş adımlarla ilerliyor ve FIFA serisinin çiçeği burnunda spikeri Clive Tyldesley bizleri karşılıyor. Ardından takımların kadroları ve sahadaki dizilişlerine şahit oluyoruz. Tüm bu giriş faslının ardından oyuncularımız santraya hazır hale geliyor. FIFA 06 girişi ile dahi farkını ve kalitesini açıkça hissettiriyor. Oyuna başladığımızda ise bizi gerçekten büyük sürprizler bekliyor. İlk pası yaptığınızda bile pas sistemindeki büyük gelişmeyi hissedebiliyorsunuz. Artık oyuncuların pasları ayaklarının neresi ile verdikleri dahi açıkça görülebiliyor. Ve eski oyunlardaki gibi paslar mıknatıs gibi ayağa yapışmıyor. Her attığınız pas ayağı bulmuyor ve bazen oyuncunuz çok dengesiz paslar da atabiliyor. Bu ilk bakışta can sıkıcı gibi dursa da gerçeklik bakımında gayet hoş ve güzel bir gelişme. Zira TV başına geçip bir maç izlediğinizde tüm pasların yerini bulmadığını çok rahat göreceksiniz. Bu ayrıntıyı EA bu sene daha akılcı bir şekilde dikkate almış. 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Fifa 06 Demo İnceleme

  Reklam  Pasları yaparken yenilenen diğer bir özellik ise kontroller. Artık oyuncularımız çok hantal kontrollere sahip değiller. Eskiden oyuncumuz kontrol edip topu düzeltene kadar rakip basar topu alırdı. Şimdi top kontrol edip tekrar pas verme işlemi eskisine göre çok daha hızlı. Zaten oyun genel olarak bir hayli hızlı ve akıcı. Bunu anlamak için FIFA 06 demodan sonra kalkıp da FIFA 2005 oynarsanız ne demek istediğimi çok daha açık anlayacaksınız. Kontroller ve paslar tamamen gerçekçi bir hale gelmiş ve eminim ki futbol oyunlarını seven oyuncular bu konuda FIFA 06'dan yakınmayacaklar.

  Daha önce de duyurduğumuz gibi oyuna bu yıl yürüyerek kontrol ve top saklama özellikleri eklendi. Bu özellikler de maç içinde kendini oldukça belli ediyor ve gerçekçiliğin zirveye çıkmasını sağlıyor. Bunun yanında oyuncuların yapmış olduğu şık ve göze hoş gelen hareketler de oyun içi eğlenceyi üst noktalara taşıyor. Rakibinizi birebirde yakalayıp onu şık bir hareketle geçmenin ardından atacağınız golün sevinci gerçekten tarif edilemez. Artık FIFA serilerinde de çalım atmak için dakikalarca uğraşmanız gerekmeyecek. Çok kıvrak dönüşler ve ilk kontroller sayesinde inanılmaz keyifli bir oyun stili yaratabilirsiniz. Bu sene yine ilk olarak karşımıza çıkan ve 'Team Chemistry' adı verilen özellik demoda Milan lehine büyük bir fark göstermekte. Diğer 3 takımın takım kimyası 100 üzerinden 60 gibi bir puan alırken, Milan'da bu puan 100 üzerinden 95 civarlarında. Bu da Milan takımının çok formda olup tam bir takım hüviyetine sahip olduğunu göstermekte. Zira Milan'ı seçerseniz de oynanış olarak diğer 3 takımdan daha iyi ve daha artı olduğunu zaten göreceksiniz.

  Şüphesiz FIFA serisinde bugüne kadar üzerinde en fazla uğraşılan ve en çok değişiklik yapılan oyun olmuş FIFA 06. Hemen hemen her noktada yenilikler göze çarpıyor. Taç atışlarından önceki sinematikler de oyuna heyecan katıyor. Ayrıca EA Sports kornerlerde ve frikiklerde kabus haline gelen numara seçip sınırlı varyasyon üretme olayını kaldırıp oyunculara sınırsız üretim şansı vermiş. Bu sayede hayal gücümüzün doğrultusunda her türlü varyasyonu yapabilmemiz mümkün. Bu konudaki diğer bir yenilik ise yanımıza bir oyuncu daha çağırabilmemiz. İlk kez PES 4'te görülen bu hadise FIFA 06'da da kendine yer buldu. Gerçeklik açısından oyuna katkısı ise kesinlikle tartışılmaz. FIFA serilerinde en çok yakınılan faktör haline gelen zavallı kaleciler ise bu yıl baştan aşağı yenilenmiş. Duruşları itibari ile dahi kalede güven veren bir yapıya sahipler. Artık çok kolay gol yemiyorlar ve de her topa yapabilecekleri bir hamle var. Kolay kolay hiçbir topu seyretmiyorlar. Ayrıca kalecilere bu yıl yeni eklenen hareketler de göze hoş geliyor. Özellikle sert giden şutları iki hamlede kontrol etmesi görsel açıdan oldukça tatmin edici. Dediğim gibi bu oyunda yenilikler bitmiyor.

  Diğer bir yenilik ise şutlarda yapılmış. Eskiden yüzde 90'ı kaleyi bulan şutlar artık daha dengeli. Nereye vurursam vurayım kaleye gider mantığı bu yıl FIFA 06'da yer almıyor. Zira bazen öyle kötü vuruşlar yapıyorsunuz ki top taca dahi gidebiliyor. Ama şut hızının ve yönünün iyi ayarlandığı bir şutun gol olması da mükemmel bir keyif. Uzaktan harika goller atmanız mümkün. Berabere giden bir maçta 35 metreden yapacağınız bir vuruşun sizi öne geçirmesi klavye başında sevinç çığlıkları atmanıza yol açacaktır şüphesiz.

  Ara paslar da revizyona girilen bir diğer unsur. FIFA 2005'te ara pas yapmak istediğinizde oyuncunuzu kaçırıp rahatça pası atabiliyordunuz, fakat FIFA 06'da oyuncunuzu kaçırsanız dahi defans oyuncu kendiliğinden kaçan oyuncuyu takip ediyor ve ara pas yapmanızı engelliyor. Bu da oyunun skor açısından çok farklı geçmesini engelliyor. Genelde kısır ama zevkli mücadeleler FIFA 06'da bizleri bekliyor. Ve bir parantez de yan toplara. Gelen ortaların direk kafaya yapışıp 90'a gittiği golleri bu yıl çok özleyeceksiniz. Zira öyle bir durum kesinlikle FIFA 06'da söz konusu değil. Bırakın her ortayı, yan toptan 1 gol bile atsanız bu size büyük bir avantaj olacaktır. Yani EA firması bu yıl oynanabilirlik adına gerçeğe yakın ne varsa yapmış kanımca. Ve oynanabilirlik adına son yenilikleri 'Man Marking' adı verilen adam markajı. Takım içinde seçmiş olduğunuz 4 oyuncuya kendi belirlediğiniz 4 oyuncuyu marke etme emri verebiliyorsunuz. Bu sayede rakip takımın etkili silahlarını kontrol altına almak mümkün gibi gözükse de ilk kontroller ile yapılan keskin dönüşler defansınıza büyük zarar verebiliyor.

  Oyun demo olduğu için 6 dakikalık tek bir yarı oynamanıza izin veriliyor. İstediğiniz kamera ve taktik ayarını yapabiliyorsunuz. Oyunun çözünürlük ve grafik kalitesi ise 800*600*32 ve medium olarak ayarlı durumda. Bu ayarlara da müdahale etme şansınız yok. Bu çözünürlüğe bakıp grafikler hakkında olumsuz fikir beyan etmek pek mantıklı olmasa gerek. Zira grafikler için tam olarak konuşabilmemiz için tam sürümü beklememiz gerekiyor. Bunun yanında soundtrack listesinden yanılmıyorsam 2 adet şarkı konulmuş ve bunların içinde Athena ve Manga yok. Demoda geçen yıl olduğu gibi yine hakemler gözükmüyor. Bu tam sürümde ne olur bilinmez ama EA'in 2 yıldır hakemler ile ne sorunu olduğunu anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum.+ Yorum Gönder
fifa 2006 demo takımları,  fifa 2006 takım nasıl seçilir,  fifa 2006 nasıl takım seçilir,  fıfa 2006 nasıl takım seçilir,  fifa 2006 demoda hangi takımlar var
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi