Serious Sam 2 Demo İnceleme

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Demo inceleme Bölümünden Serious Sam 2 Demo İnceleme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Serious Sam 2 Demo İnceleme

  Reklam  Serious Sam 2 Demo İnceleme

  Forum Alev
  Serious Sam 2 size yine eğlenceli ve komik saatler geçirtmeyi vaadediyor. Bu oyun bir FPS, ancak bildiğiniz FPS'lerden değil. Diğerlerindeki gibi dramatik, korkutucu, tarihi sahneleri olan bir oyun da değil. Haritaya atıyor sizi ve "temizlik" yapmaya başlıyorsunuz.

  Oyunu bilmeyenleri de düşünerek böyle anlatıyorum; oyunda silah ve cephane sıkıntısı pek çekmiyorsunuz ilkinde olduğu gibi. Sıkıntı çekmiyorsunuz, çünkü üzerinize gelen düşmanların sayısı çok aşırı ve bu nedenle bol cephane lazım.

  Demo 235 MB ve bir bölüm içeriyor. Bölüm size tadımlık bir Serious Sam macerasını kurgu bilim filmlerden aşina olduğumuz "aşırı gelişmiş" bir şehirde sunuyor. Bölümün sonunda da bir hava aracına binip karşı tarafa geçiyorsunuz ve görevi bitirip ciddiyeti (!) yine bozmadan son videoyu izliyorsunuz. Tabii insan demoda bir bölüm daha olsun istiyor ama artık onun için de oyunu almanız gerekecek.

  Düşmanlar çok çeşitli ve bazılarının tipi yine komik :) Diplerine kadar girebilirseniz son derece detaylı olduklarını göreceksiniz. Bu grafiksel detaydan sadece düşmanlar değil diğer çevre grafikleri de nasibini almış. Oyuda HDR desteği de mevcut ama ben ATI katımla deneyemedim maalesef, çünkü desteklemiyor. Ayrıca aynı anda çok sayıda nesne görünmesine ve çevre grafiklerinin oldukça detaylı olmasına rağmen grafiklerden biraz fedakarlık yapınca oyunun hızı istenilen seviye olan 60 FPS'ye çıkıyor hemen.

  Ancak ortalık çok karıştığında hızdaki düşmelere hazırlıklı olun derim şimdiden. Oyuna başlamadan önce grafik ayarlarını mutlaka kontrol edin, çok fazla ayar var. Sisteminiz için en uygun olanını deneyerek bulabilirsiniz. Düşmanlara tabiri caizse "göbekten" girdiğinizde ekranda öyle bir efekt karmaşası yaşanıyor ki ekran kartlarımızı ciddi biçimde terletir cinsten. Oyunun sistemimizi ne kadar zorladığından bahsederken oyunun "beni oku" dosyasında yazan sistem ihtiyaçlarını da size sunayım, indirmeden önce bir fikriniz olur en azından...

  Minimum: 1.5 GHz AMD AthlonXP ya da P4 2 GHz, 256 MB RAM DirectX 8 destekli ekran kartı.

  Buraya dikkat! Oyun DirectX 8 desteklemeyen kartlarla çalışmıyor. Yani mesela GeForce 4 MX'te çalışmayacakken, GeForce 3 kartı olanlar oyunu oynayabilecek; ne kadar hızlı olur orasını bilemem.

  Tavsiye Edilen: 2 GHz AMD AthlonXP ya da P4 2.6 GHz, 512 MB RAM, DirectX 9 destekli ekran kartı.
  Tam Detay İçin: 2 GHz Athlon64 ya da P4 3 GHz, 1 GB RAM, GeForce 6800 ya da ATI X800 serisi ve yukarısı.  Şimdi devam edebiliriz. Sesler ilk oyuna benziyor. Ne çok iyi ne de çok kötü. Zaten genelde silah, düşman ve patlama seslerinden başka bir ses pek de yok demoda. EAX destekleniyor.

  Hani klasik oyun incelemelerinde atmosfer diye bir bölüm vardır ya. Bu oyunda o atmosferi yorumlamak zor biraz. Çünkü oyunda insanı havaya sokan önemli unsurlardan biri atmosferin iyi yansıtılmasıdır. SS2'de de atmosfer nasıl diye soracak olursanız, kan gövdeyi götürüyor, her şey çok hızlı olup bitiyor ve eğer bir FPS oyununda aradığınız şey önüme geleni dümdüz edip geçeyim ve fazla kafa yormayayım ise bu oyunun atmosferi gayet iyi :) Zaten oyunun size atmosfer bakımından sunmak istediği o hiç düşmeyen tempo. 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Serious Sam 2 Demo İnceleme

  Reklam  Serious Sam 2 güzel bir aksiyon Video oyunudur oynanacağı Platformlar: Microsoft Windows, Xbox, Linux tur İlk piyasaya sürülme tarihi: 11 Ekim 2005 yılıdır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi