Hüseyin İnan Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Devlet ve Siyaset Biyografileri Bölümünden Hüseyin İnan Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Hüseyin İnan Kimdir?

  Reklam  Hüseyin İnan Kimdir?

  Forum Alev


  HÜSEYİN İNAN
  Hüseyin Inan, 1949'da Kayseri'nin Sariz ilçesine bagli Bozhöyük köyünde dogdu. Ilk ve orta okulu Sariz'da, liseyi Kayseri'de okudu.
  1966'da ODTÜ Idari Bilimler Bölümü'ne kayit oldu. 1968'de TIP ve daha sonra Milli Demokratik Devrim(MDD) içindeki ayriliklarda, giderek belirginlesen illegal ve dar örgütçülük fikri etrafinda çekirdek bir grup olusturup, kir gerillasi yoluyla anti-emperyalist mücadele verme fikrini gelistirmeye çalisti. Özellikle ODTÜ kökenli olan ve temelini Inan'in attigi bu grup daha sonra, THKO'nun çekirdek kadrosunu olusturacakti.
  14 Ekim 1969'da Filistin Kurtulus Örgütü'nün El Fetih kamplarina gitti ve orada Israil'e karsi savasti. 1 Ocak 1971'de Türkiye Is Bankasi Emek Subesi soygunu, Amerikan askeri tesislerinin basilarak bir Amerikalinin kaçirilmasi ve daha sonra 4 Amerikalinin kaçirilmasi eylemlerinde yer aldi. 24 Mart 1971'de Kayseri'nin Pinarbasi ilçesinde yakalanarak, 9 Kasim 1971'de Deniz Gezmis ve Yusuf Aslan'la birlikte idama mahkum edildi. 6 Mayis 1972'de idam edildi.
 2. 2
  Ziyaretçi

  --->: Hüseyin İnan (Hüseyin İnan Kimdir?

  Reklam  evet kendi tabiriyle ölüm haktır ölüm genç yaşlı çocuk dinlemiyor!
  acaba hüseyin deniz ve yusuf dili olsada konoş deselerdi bize ne anlatırlardır acaba
  yapmayın etmeyin bizim ne çektigimizi bilmiyorsunuz biz yaptık siz yapmayın di,yorlarmıdır acaba yada şunu söylüto olabilirler Allah'ım affet bizi bizi tekrar yolla dünyaya biz senin rızan için çalışalım ve ölelim Allah'ım dayanamıyorum acılarımı dindir diyeceklerdir ve keşke toprak olsaydımda bunları yapmasa idim
  Allah ayetleri
  İnananlar arasında kötü söz ve davranışın yayılmasını arzulayan kimseler için dünyada da, ahirette de acı veren bir azab vardır. (Her şeyi) Allah bilir; siz bilmezsiniz. (NUR/19)

  Kim de âyetlerimizi yalanlar ve onlara karşı büyüklük taslarsa, işte onlar cehennemliktirler ve orada ebedî olarak kalacaklardır. (A'RAF/36
  Her kim Rabbine suçlu olarak varırsa, şüphesiz ki ona cehennem vardır. Orada ne ölür, ne de dirilir. (TAHA/74)

  O yaptıklarına sevinen ve yapmadıkları şeylerle de övülmek isteyenlerin (onacaklarını) sanma! Onların azaptan kurtulacaklarını da sanma! Onlar için can yakıcı bir azap vardır. (AL-İ İMRAN/188
  Âyetlerimizden birşey öğrendiği zaman, onu alaya alıyor. İşte onlar için rezil ve rüsvay edici bir azap vardır. (CASİYE/7-9)
  Dinlerini bir oyun ve bir eğlence edinen ve kendilerini dünya hayatının aldattığı kimseleri bırak! Ve hiçbir kimsenin kazandığı şey yüzünden kendisini helake atmamasını, kendisi için Allah'tan başka hiç bir dost ve hiçbir şefaatçi bulunmadığını Kur'ân ile hatırlat. O, azaptan kurtulmak için bütün varını feda etse, kendisinden alınmaz. Onlar kazandıkları şey yüzünden helake uğratılmışlardır. Onlar için, inkâr ettiklerinden dolayı kaynar bir içecek ve can yakıcı bir azab vardır. (EN'AM/70)

  bunlar sadece bir kaçı+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi