Fikri Sağlar Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Devlet ve Siyaset Biyografileri Bölümünden Fikri Sağlar Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Fikri Sağlar Kimdir?

  Reklam  Fikri Sağlar Kimdir?

  Forum Alev
  1953 yılında Mersin'de doğan Sağlar, Hacettepe Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nü bitirdi. 17. Dönem'de milletvekili olarak meclis'e giren Fikri Sağlar, Meclis'te önce Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP), daha sonra da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili olarak görev yaptı. CHP'nin son seçimlerde meclis dışı kalmasıyla milletvekilliği görevi sona erdi. Fikri Sağlar 1991-1996 yılları arasında Kültür Bakanlığı yaptı.Susurluk kazasının ardından kurulan TBMM Susurluk Komisyonu’nda üye olarak görev yaptı.Fikri Sağlar, Türkbank ihalesinin dondurulmasına sebep olan "Alaattin Çakıcı-Korkmaz Yiğit" konuşmasına ait teyp bandını kamuoyuna açıkladı.

  ESERİ: Kod Adı Susurluk/Derin İlişkiler, Susurluk kazasının ardından Türkbank ihalesinin dondurulmasına kadar devam eden olaylar zincirini kitabında anlatıyor.

  HAKKINDA YAZILANLAR

  CHP'de muhalifler temizlendi
  Hürriyet 18 Mart 2001

  CHP Yüksek Disiplin Kurulu, dün yaptığı toplantıda eski PM üyesi Fikri Sağlar'ı partiden ihraç etti. Partiden ihracı istenen PM üyesi Mehmet Moğultay ile Timurlenk Dal ise istifalarını verdi. Sağlar, gerçek bir CHP'li olarak kendisine isnat edilen benzer suçları işlemeye devam edeceğini belirterek, ‘‘Asıl parti suçu işleyenler, bireysel çıkarları için ihraç talebinde bulunanan kifayetsiz muhterislerdir’’ dedi.

  Moğultay da ihraç kararını beklemeden istifasını Kartal'daki bir düğün salonunda açıkladı. Moğultay, 1000 partilinin ‘İşte örgüt, işte Moğultay’, ‘Vur vur inlesin, Deniz Baykal dinlesin’ sloganlarıyla moral buldu. Büyük üzüntü içinde istifa kararı aldığını belirten Moğultay, ‘‘CHP Televole Partisi haline getiriliyor’’ dedi.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Fikri Sağlar Kimdir?

  Reklam  fikri sağları sosyal demokrat halkçı partiden hatırlıyoruz daha sonra cumhuriyet halk partisine geçmiştir ayrıca eski kültür bakanı olarak hatırlamaktayız kendisini+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi