Farklı Yaşlar - Farklı Mizah

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Diğer Çocuk Konuları Bölümünden Farklı Yaşlar - Farklı Mizah ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Farklı Yaşlar - Farklı Mizah

  Reklam  Farklı Yaşlar - Farklı Mizah

  Forum Alev
  Farklı Yaşlar - Farklı Mizah
  Çocuğunuz çok erken yaşlarda mizah duygusunu geliştirmeye başlayabilir. Fakat yeni yürümeye başlayan çocuğa komik gelen bir gence komik gelmeyecektir. Bu gelişimin her aşamasında çocuğunuza yardım etmek için önemli olan onu muhtemel eğlendirecek şeyleri bilmektir.

  Bebekler

  Küçük bebekler mizahı anlamazlar, fakat onlar sizin gülümsediğinizi ve mutlu olduğunuzu çok iyi bilirler. Komik suratlar yaptığınızda ve sesler çıkarttığınızda, kahkaha attığınızda ya da gülümsediğinizde, bebeğiniz sizin mutluluğunuzu hisseder ve sizi taklit eder. Bebekler gıdıklama gibi fiziksel uyarılara karşılık verirler.

  9–15 ay arasındaki çocuklar, başınıza bir bebek bezi koyduğunuzda veya bir ördek gibi vak vakladığınızda, sizin beklenmedik komik bir şeyler yapıyor olduğunuzu bilirler.

  Yeni yürümeye başlayan çocuklar

  Bu yaştaki çocuklar fiziksel komikliklerden hoşlanırlar. Ce-e yapmak veya onu havaya fırlatmak gibi oyunlardan hoşlanırlar. Çocuğunuz, dil yeteneğini geliştirmekte olduğu için anlamsız kelimeleri ve tekerlemeleri komik bulacaktır ve bu okul öncesi döneme kadar devam eder.

  Okul öncesi dönem

  Okul öncesi çocuklar tekerleme veya şakalardan çok bir resimdeki uygun olmayan şeyleri komik bulurlar. Örneğin kare lastikleri olan bir araba, güneş gözlüğü takmış bir tavşan gibi. Bu grup için resimler ve sesler arasındaki uyumsuzluk da komiktir. (möö diyen bir at)

  Okul dönemi çocukları

  Çocuğunuz anaokulu dönemindeyse, temel kelime oyunları, abartılı hareketler, düşüp kalkmalar giderek daha komik gelecektir. Basit şakalar yapmanın keyfini fark edecektir ve aynı şakaları devamlı olarak tekrarlayabilir.

  Biraz daha büyük çocuklar kelimelerin ne anlama geldiğini daha iyi anlarlar ve sözcük oyunları, bilmeceler onları eğlendirir. Aynı zamanda normal buldukları davranışlar veya kıyafetlerin dışında kalanlar veya sulu şakalar da ilgilerini çeker.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Farklı Yaşlar - Farklı Mizah

  Reklam  Mizah duygusu yaşlara göre farklılıklar gösterir.Bebekken gıgıklamak ve onu güldürmek gerekir.Tabi aşırıya kaçmadan.Bebekleri gülmekten mahrum etmeyelim.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi