Güçlü Bir Çocuk: Ait Olma Duygusuna Sahip

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Diğer Çocuk Konuları Bölümünden Güçlü Bir Çocuk: Ait Olma Duygusuna Sahip ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Güçlü Bir Çocuk: Ait Olma Duygusuna Sahip

  Reklam  Güçlü Bir Çocuk: Ait Olma Duygusuna Sahip

  Forum Alev
  Güçlü Bir Çocuk: Ait Olma Duygusuna Sahip
  Bebekler değer verildiklerini ve sevildiklerini hissetmek isterler. Kucaklanmak veya yanına sokulmak bebeğin fiziksel, psikolojik ve duygusal olarak rahatlamasını sağlar. Onunla iyi ilişkiler kurabilmek için, bebekler aşina olduğu, inandığı ve güvendiği ilişkilere ihtiyaç duyar. Onun tavırları, davranışları ve inançları çevresindekilerin bireysel farklılık ve benzerlikleri ile şekillenir. Hem bireysel hemde grup içinde güçlü bir kimlik geliştirmek onların bir gruba ait olduklarını hissetmelerine yardımcı olur.

  Anne Babalara Yardımcı Olabilecek Pratik Yöntemler:

  0-8 Ay : Kucaklama, sarılma, yanına sokulma ve şefkat gösterme ile onun rahatlatılması ve ait olduğunu içtenlikle hissetmesine yardımcı olunabilir.

  8-18 Ay :Uykudan kalmak veya uyumaya gitmek gibi evdeki rutinler günlük yaşantıya bir ritim verir. Eve geliş gidişler de veya yuvadan alırken veya bırakırken merhaba ve güle güle demek gibi rutin davranışlar sergilemek de isteyebilirsiniz.

  18 Ay-2 Yaş :Bu aylarda aile içindeki rutin işlere ilgi göstermeye başlayacaktır. Anne babalar onları evdeki rutin işlerde (basit günlük işler)kendilerine yardımcı olmaları için cesaretlendirmelidir.

  2-3 Yaş : Diğer çocuklar etrafında olmaya başladığı zaman, anne babalar, diğerlerini düşünmeye ve paylaşmaya başlamalarına onları teşvik etmelidir. Oyuncaklarından birinin sorumluluğunu almaya cesaretlendirilebilir
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Güçlü Bir Çocuk: Ait Olma Duygusuna Sahip

  Reklam  Çocuklarda aile içinde başlayan eğitim ve terbiye çocuklara öz güveni, paylaşmayı öğretmeliyiz ki bedensel ve ruhsal gelişimi acısından yere sağlam basan çocuklar olsun.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi