Güçlü Bir Çocuk: Ben, Bana ve Kendim

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Diğer Çocuk Konuları Bölümünden Güçlü Bir Çocuk: Ben, Bana ve Kendim ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Güçlü Bir Çocuk: Ben, Bana ve Kendim

  Reklam  Güçlü Bir Çocuk: Ben, Bana ve Kendim

  Forum Alev
  Güçlü Bir Çocuk: Ben, Bana ve Kendim
  Yeni doğan bebekler kendilerinin diğerlerinden farklı olduğunu kolaylıkla ayırt ederler. Büyüdükçede aile, kültür ve çevreden etkilenen bu farklılıklarını geliştirmeye devam ederler. Nelerden hoşlandıkları veya hoşlanmadıkları ve ne yapmak istedikleri hakkında kesin fikirler geliştirirler.

  Anne Babalara yardımcı olabilecek pratik yöntemler:

  0-8 Ay : Başlangıç olarak en iyi yöntem bebeğinizin hareketlerine ve yüz ifadelerine onu taklit ederek cevap vermektir. İnsan yüzü bebekler için oldukça ilgi çekicidir. Bebeğiniz ve sizin aranızdaki bu tip oyunculuklar gerçekten onun gelişimi için çok değerlidir.

  8-18 Ay : Bazı oyunlar deneyin: sırayla burnuna veya ayak parmaklarına dokunmak ve sonra kendinizinkilere dokunmak gibi. Yavaş yavaş o yüzün kendi yüzü olduğunu anlamaya başlar.

  18 Ay-2 Yaş : En sevdiği oyuncağını veya emziğini bir yere giderken yanına almasını sağlayın veya izin verin. Bu onun kendini rahat hissetmesini sağlar.

  2-3 Yaş : Kendi seçimlerini yapması için ona şans vermeniz çok önemlidir. Hangi oyuncakla oynamak istediği veya nereye gitmek istediği veya ne yemek istediği gibi
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Güçlü Bir Çocuk: Ben, Bana ve Kendim

  Reklam  Çocukların zevkleri hobileri ve sevmediği şeyler küçük yaşlarda şekillenmeye başlar.Artık birey olmaya başlarlar.Bu gelişim aşamasında önce aile sonra çevre çok etkili olur.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi