Aslanların ilginç özellikleri

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Diğer Hayvanlar Bölümünden Aslanların ilginç özellikleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  dark.water
  Asker Üye
  Reklam

  Aslanların ilginç özellikleri

  Reklam  Aslanların ilginç özellikleri

  Forum Alev
  Aslan kedigillerin bir üyesidir ve çok yırtıcıdır. Uzun gövdesi, kısa bacakları, büyük kafası, güçlü görünüşü ve azametiyle ormanlar kralı olmayı hak eder.
  Uzunluğu kuyruğuyla birlikte 3 metredir. Yüksekliği yaklaşık bir metre, ağırlığıysa yaklaşık 230 kg’dır.
  Erkek aslanların yeleleri vardır. Çok yumuşak olan bu tüyler, ya yüzü çevreler ya da başın arkasını, boynu ve omuzları kaplayarak göğüsten bele kadar uzar. Bu yele aslana çok heybetli bir görünüm verir. Bu yele hayvanı olduğundan daha da güçlü ve gösterişli hale getirir.

  Bütün gününü kayaların ve ağaçların gölgesinde yatarak ya da uyuyarak geçiren aslan çoğu zaman geceleri avlanır. Mükemmel bir gece görüşüne sahip olan aslanlar bu sayede geceleri rahatlıkla avlarını görebilirler. Karanlıkta dolaşan aslanların ışığı mümkün olduğu kadar fazla toplayabilmeleri için gözlerinde özel bir tasarım vardır. Diğer canlılara göre daha büyük olan gözbebekleri ve göz mercekleri aslanları iyi birer avcı yapan en önemli özelliklerdendir.
  Aslanın kendine özgü kükremesi, genellikle akşamları avlanma zamanından ve gün doğmadan önce duyulur. Aslan kükrediği zaman, ormanda sanki hayat durur. Uluyan bir sırtlan ulumasını, hırlayan bir leopar hırlamasını keser. Herkes susar ve kralı dinler. Maymunlar ağaçların en üst dallarına kaçarak, çıkarabildikleri kadar çığlık atarlar. 2. 2
  ASRIN
  Bayan Üye

  Cevap: Aslanların ilginç özellikleri

  Reklam  Genellikle aslanlarda dişi aslan avlanmaktadır.Erkek aslanların dişilerin avladıklarını aldıklarını ve çok zor durumda avlandıklarını görmekteyiz.Aslanlar çok hızlı koşmaların rağmen çok çabuk yorulurlar.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi