Evde beslediği kuzuya bez bağladı

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Diğer Hayvanlar Bölümünden Evde beslediği kuzuya bez bağladı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  seco00006
  Usta Üye
  Reklam

  Evde beslediği kuzuya bez bağladı

  Reklam  Evde beslediği kuzuya bez bağladı

  Forum Alev
  Evde beslediği kuzuya bez bağladı

  Samsunlu Yurtseven ailesi, evlerinde kedi ve köpek yerine kuzu besliyor. Bebek gibi el üstünde tutulan kuzunun yerleri kirletmemesi için altına da bebek bezi bağlanması dikkat çekiyor.


  Reşadiye Mahallesi`nde oturan 2 çocuk babası Ahmet Yurtseven (44), 3 günlükken satın aldığı ve "Yaprak" adını verdiği kuzuyu bir haftadır evinde besliyor. Özel bir şirkette çalışan Yurtseven, kuzunun günlük 3 TL masrafı olduğunu, aylık kendisine 90 TL masraf çıkacağını söyledi.

  Kuzunun artık ailenin bir ferdi olduğunu ifade eden Ahmet Yurtseven, "Biberonla günde 1 litreyi aşkın süt içiriyoruz. Evi kirletmesi için de günde 4 kez altını hazır bebek bezi ile bağlıyoruz. 2-3 günde bir banyoda şampuan ile yıkayıp saç kurutma makinesi ile tüylerini kurutuyoruz. Geceleri çocuklarla birlikte yatıyor. Kuzu, bizi ailesi zannediyor. Tamamen büyüyene kadar evde besleyeceğiz. Ancak, daha sonra ondan nasıl ayrılacağız bilemiyorum" dedi.

  Babasının eve kuzu getirmesine çok sevindiğini söyleyen Mustafa Yurtseven (14) ise, "Kimileri evinde kedi ve köpek besliyor. Biz de kuzu besliyoruz. Kuzu evin maskotu oldu. Ailece ona alıştık. Geceleri benimle yatıyor" diye konuştu.

  Kuzuyu evde yalnız başına bırakamadıklarını her yere götürdüklerini söyleyen Ahmet Yurtseven, "Tıpkı bir bebek gibi. Misafirliğe gidince onu da yanımızdan ayırmıyoruz. Gittiğimiz her yerde büyük ilgi görüyor. Özellikle çocuklar kuzuyu çok seviyor" şeklinde konuştu.
  (İHA)
 2. 2
  aygen
  Bayan Üye

  --->: Evde beslediği kuzuya bez bağladı

  Reklam  hay Allah kuzuya acıyorum şimdiden.ilerde kişilik çatışması yaşayacak:p
  teşekkürler:) 3. 3
  büşra13
  Üye
  resmi warmı merak ettimde 4. 4
  wizard_of_oZ
  Üye
  Allah Kuzunun Yardımcısı Olsun :)

 5. 5
  Ziyaretçi
  Bizimde kuzumuz var evde besliyoruz ama bez takmamiza ragmen çişi disari akiyor anlamadik gitti hangi bezi kullaniyordunuz merak ettim

+ Yorum Gönder
evde kuzu beslemek
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi