Joomla <- Açılır Menü Ekleme

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Diğer Kodlama Dilleri Bölümünden Joomla <- Açılır Menü Ekleme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Joomla <- Açılır Menü Ekleme

  Reklam  Joomla <- Açılır Menü Ekleme

  Forum Alev
  Joomla <- Açılır Menü Ekleme mumsema.net

  indir mod_d4j_transmenu_v1
  http://www.crojoomla.com/component/option,com_smf/Itemid,29/action,dlattach/topic,5021.0/attach,2244/

  İndirdiğiniz modülü kök dizinde administrator\components\com_installer yoluna kopyalayın.

  Denetim masasından yüklemeler seçeneği altından modülleri seçin

  Gelen pencereden gözat butonunu tıklayın ve biraz önce kopyaladığınız açılır menü modülünü seçin ve Yükle&Kur butonuna tıklayın.


  Kurulumun başarılı olduğunu bildiren bir mesaj karşınıza çıkacaktır.

  Joomla Açılır Menü Ayarları :

  Yönetici panelinden Modüller seçeneği altından site modüllerini seçin.


  Gelen pencereden D4J TransMenu v1.3 seçeneğini seçin.

  Karşımıza mod_d4j_transmenu için düzenleme sayfası gelecektir. Modülün aktif yapmak için yayında kısmından evet seçeneğini seçin. Pozisyon left ve Modül Sıralaması Ana Sayfa olarak seçili durumdadır. Bunların anlamı açılır menünün sol taraftaki ana sayfa menüsünde uygulanacağıdır.

  Bu pencerede Menu Type seçeneği mainmenu olarak seçilir. Menu style seçeneği ise Vertical olarak seçilir. Bunun anlamı menünün dikey açılır menü olacağıdır.

  Sub-menu Direction seçeneği right olarak ayarlarsak menü sağ tarafa doğru açılacaktır. Sub-menu Position seçeneğini Top Right olarak ayarlarsak açılacak alt menüler bağlı olduğu ana menünün üst sağ köşesinden açılacaktır.

  Ayarları yaptıktan sonra sayfanın sağ üst köşesinden Kaydet seçeneğini seçin.

  Menü ayarları tamamlandı. Şimdi açılır menü oluşturma işlemine geçebilirsiniz. Menü seçeneği altından main menu seçeneğini seçin.

  Gelen pencerede sağ üst köşeden yeni seçeneğini seçin. Bu şekilde yeni bir menü elemanı oluşturabiliriz. Bu elemanı da istediğimiz menü elemanına alt menü olarak ekleyebiliriz.

  Karşımıza gelen pencerede açılır menünün hangi menü için alt menü olacağını belirliyoruz. Örneğin bağlantılar seçneğine alt menü eklemek istiyoruz. Bağlantılar seçeneğine www.sitedefteri.net adresine bağlantı kuran sitedefteri isimli bir alt menü ekleyelim. Bu işlem için seçenekler arasında en uygun olanı Bağlantı - Url seçeneğidir. Bu seçeneğe tıklayın.

  Gelen pencerede name kısmına açılır menüde görünecek menü adını (sitedefteri) yazın. Link kısmınada bu seçenek seçildiği zaman açılacak sayfanın url adresini (http://www.sitedefteri.net) yazın. Parent item kısmından açılır menünün bağlı olacağı menüyü (Bağlantılar) seçin.

  Sağ üst köşeden Kaydet seçeneğini seçin.

  Karşımıza menü yönetici penceresi gelecektir. Aşağıdaki ekran görüntüsünü görüyorsanız açılır menü ekleme işlemi tamamlanmıştır.

  Not: Bazı temalarda açılır menüyü eklediğiniz menü iki tane görünür. Eğer açılır menü ekledikten sonra aynı menüden iki tane oluşuyorsa aşağıdaki yazıyı okuyun.

  Yönetim Panelinden Menü Seçeneği altından Menü Yöneticisini seçin ve açılır menüyü uyguladığınız menüyü pasif (görünmez) hale getirin. Sadece modüllerde mod d4j transmenu görünsün.

  Bu işlem de bazı temalarda işe yaramayabilir. Bu durumda yeni bir menü oluşturun. Açılır menülerinizi bu menü altında toplamanız gerekir. Bu menüye menüler ve alt menüler ekleyin. Açılır menü ayarlarından Menu Type seçeneğinde yeni oluşturduğunuz menüyü seçin. Yeni oluşturduğunuz menüyü görünmez yapın ve sadece açılır menü modülü görünür olsun.
 2. Alev
  Özel Üye

  Joomla <- Açılır Menü Ekleme Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
joomla açılır menü ekleme,  joomla açılır menü yapma,  mod_d4j_transmenu v1 .3 download
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi