Hero Onlİne BaŞlangiÇ Rehberİ

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Diğer Online Oyunlar Bölümünden Hero Onlİne BaŞlangiÇ Rehberİ ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  BADMAN
  Usta Üye
  Reklam

  Hero Onlİne BaŞlangiÇ Rehberİ

  Reklam  Hero Onlİne BaŞlangiÇ Rehberİ

  Forum Alev
  Oyunumuz indi acc mizi aldık oyunu kuruyoruz ve dalıyoruz heroların onurlu ve gizemli dünyasına.Masaüstündeki exeyi çalıştırdığımızda gelen pencerede play game diyoruz bizi güzel bi abla karşılıyor geçiyoruz ve server seçiyoruz şuan tek server olan dragonu seçiyoruz ağları önemli deil yani dragon1 den dragon10 a kadar ikiside aynı serverın farklı ağlarıdır sonra karakter create bölümü karşımıza çıkıyor tabiki create diyoruz 4 farklı insan tipi karşımıza çıkıyor:

  karakterler

  1.the ruthless blade yakışıklı ve mağrur bir erkek
  uzun kısa sword ve bow ustası

  2.overseer of sky yaşlı güçlü ve babacan
  spear rod ve axe ustası

  3.the elegant mystic güzel ve çekici savaşçı
  spear rod ve claws ustası

  4.piercing eyes tatlı ama tehlikeli
  sword ve cloak ustası


  bu dört karakterimizden birini seçtikten sonra karakterimize bir nick verip new character diyip oyuna giriyoruz (game start)


  Gelelim oyunun oynanışına

  Not:Oyunda hot keyler çok güzel bir şekilde verildiği için burda yazma ihtiyacı duymuyorum hotkeyleri öğrenmek için oyun içindeyken (H) tuşuna basmamiz yeterli.

  1.özellikle şunu belirteyim genelde rpg tarzi olan oyunlarda mananın yerini burda (chi) diye bir konsantrasyon malzemesine yer vermislerdir.

  2.karakterimizi farenin tıklamalarıyla yönetiyoruz

  3.her oyunda olan Hp mp(chi) ye injuri diye sakatlık yüzdesini gösteren bir elentmiz vardir.

  hp chi yi yüseltmek ve sakatlığımızı gidermek için bize bahşedilmiş olan meditasyon yeteneğimiz kullanıyoruz combat (savaş) dışındayken hot keylerimizden olan (Z) tuşuna basıp meditasyon yapabiliriz.

  4.oyun genelde pvp üstüne kurulu bir oyun lvl atlamak için bol bol mob öldüreceksiniz questler siz lvl atladıkça gelip sizi bulacak

  5.lvl düzeni biraz değişik çünkü bizler birer Hero yuz dan ve kyu denilen iki düzen var her 10 kyu 1 dan ediyor ve bu kyular 1 lvl e denk geliyor örneğin 5dan 6kyu lvl 56 demek oluyor

  6.her heronun 1dan (10kyu) dan sonra bir meslek seçme hakkı var meslek yani class anlamında kullanılmış bunlar: warrior hunter assasin ve physician dır.

  7.her rpg oyundaki gibi skill point dağılımı yapacağız ve sp lerimize dikkat edecegiz çünkü sp kolay kasılmıyor birde stat pointlerimiz var bunlarıda str(güç) dex (denge) int (zeka) gibi 3 ana değere harcayacağız

  Skill sistemi


  Skilleri açmak için öncelikleE 1 dan 0 kyu olmamiz lazim. ( 10 LVL YANİ ) 10 LVL OLUNCA iki ayrı skill açma hakkımiz olacak. Bunlardan birincisi kariyer skilleri.. 4 farkli tipi var. warrior , wizard , assasin ve hunter.

  1 warrior:Bu meslek sahibi olan char lar mount pet olarak flying lion denilen aslan a binerler (23. lwl) 2 farklı skili bulunmaktadır. bunlardan birisi pasif ve digeride aktif skilldir.Aslında 2 side pasif skill gibiler çünkü aktif skill dediğimiz skili (25) saniye - (3) dk arası combat ve normal ataklarınız arttırmaktadır. buff olayı yani diğer ise stamina yani Hp nizi arttırır. Her lvl de otomatik olarak devreye girer.

  2 wizard:(mage) Bu meslek sahibi olanlar mount olarak White Tiger kullanabilirler. ( 23. lvl ) yine 2 skili var biri aktif diğeri pasif... aktif skili heal işine yarıyor. Saldırı amaçlı değil yani skilin lwl ine göre kendinizi ve diğer herkesi heal liyebilir ve yine skill lwl ine göre atak rate lerini zi arttırabilrsiniz.. Pasif skili (chi)nizi ve skill defansınızı combat defansinizi arttirir lvl e göre.

  3 assasian:bu meslekte ise great wolf u mount olarak kulalnırsınız (23 lwl) iki farklı skili var herzamanki gibi ve bunlar diğer 3 mesleğin skillerine nazaran daha agresif ve saldırgan skiller.. aktif skili size oyundaki en güçlü meslek skilini vermektedir ayrıca gizlenme vs özelliğinizde vardır.. pasif skil olarak dodge rate ( saldırı hızı ) ve accuarcy (hedefi tutturma oranı) vermektedir.

  4 hunter:Bir çok oyuncunun hayalini süsleyen meslek gurubu mount pet olarak sadece geyik (reindeer) kullanabilrisniz aktif ve pasif 2 skil var.Yine aktif skili saldırı amaçlı değil. ama tame denilen eğitim skili bu meslek grubundadır.milletin bindiği mount hayvanları yakalama skili pasif skil olarak bu meslekte defans (normal) gücü artar.

  Silah skilleri: Kitap için 10 lvl (1 dan 0 kyu) ve 15 intelligence puanı ister ) dragon castle deki book store den alabilirsiniz 6000 gold karşılığı

  2. BÖLÜM

  Pet sistemi

  Oyunda diğer birçok rpg oyundan farklı olarak hazırlanmış olan pet sistemi bulunmaktadır.oyun bazında 2 tür hayvan (pet) sistemi bulunmaktadır. Bunlardan.

  1.Mount:Denilen yani türkçe olarak takilabilinen pet lerdir..

  Bu mount petler i savaş alanlarında sizi koruması için veya bi yerden bi yere giderken daha hızlı olmak için kullanabilrsiniz. Mount petlerin asıl özelliği pet inize lwl alırken üstünde sizin savasiyor olmanızdır.Savaşmadığınızda oyun sistemi olarak her 3 dk da 1 exp almaktadır.Ama savaştığınız durumlarda üstünde olmanız şart (T) tuşu ile biniyoruz üstüne sizin vurdugunuz darbe sayısı kadar server ın orantıladığı bir sistem ile exp alıyor olmasıdır. Lwl aldırmakta ki asıl ve en büyük püf noktası vurduğunuz yaratığı ne kadarhizli öldürdüğünüz degil vurduğunuz yaratığa ne kadar cok darbe sayisi koyduğunuzdur.mount tipi pet kullananlar pet lerine lwl kasarken genellikle 1.lvl silahları kullanır. vuruşlarımızın miss geçmesinin hiç bir önemi yoktur.Miss geçen darbelerde sayilmaktadir.Yani kısacası ne kadar çok darbe sayisi.O kadar çok pet exp i demektir.

  Nedir bu mount petler: sırası ile (küçük lvl den büyük lvl e göre)

  1Horse:( sütçü beygiri) 20 lvl ( 2 dan 0 kyu ) olduğunuzda Dragon castle nin haritasının kuzey çıkışında dışarda bulunan stable keeper dan 100.000 gold karşılığında satın alabiliriz 20 lvl olduğunuzda kullnabilceğiniz ilk mount tipi pet tir. Daha önceki lvl de az sonra bahsedeceğim bir başka tip pet i de kullanabilrsiniz horse sizi bi yerden bi yere oldukça hızlı götürdüğü gibi sahip olduğu yüksek HP ve defans sayesinde uzun süre ölmeden ve az heal pot pet ler için olan et ot vs ler az kullanır.atınız 20-39 lvl arası normal At tır 40. lvl de white horse olur. Bu atı kullanmak için sizinde en az 40 lvl olmanız gerekmektedir. yine aynı sistem ile exp almaya devam ettiğiniz atınız 72. lvl de black horse olur..
  at kullanmak için herhangi bir job meslek gerekmektedir herkes kullanabilir.

  2-3-4-5 white tiger, great wolf , flying lion, reindeer 23 lvl de kullanabilirsiniz hepsini

  bu yukarıdaki pet lerde aynı At ta olduğu gibi lvl alır ve aynı lvl lerinde bi üst kademe ye geçerler 40 lvl ve 72 lvl de sadece FLYIN LİON ( yannış hatırlamıorsam 82. lvl de 3. kuşak oluyor

  Bu mount petlerin At tan farkları her birinin sadece bir Job/meslek grubuna ait karakterlerce kullanılabilineceğidir. white tiger sadece (magician) (büyücüler) great wolfu sadece (assasians) lar flying lionu sadece (warrior)lar ve reindeeri de sadece (hunter) meslek grubundakiler kullanabilir. dediğim gibi lwl alma tarzları aynı atta olduğu gibidir. Üstünde savasmaniz gerekir. Ufak bir not : Mount petlerin üstünde savaşırken skilleriniz çalışmaz. Sadece normal vuruş yapabilirsiniz.

  Mount petlerde lwl kasmak için ufak bir not daha ekleyeyim bu bilglier kore serverından mount petlerinizi hunger yani açlık olarak ifade edilen yesil renkli çubuğunu 81-95 arası bir değerde tutarsanız alacağı exp daha yüksek olacaktır.80 nin altına düşmesine müsade etmeyin. 75 altına düştüğünde ise LOYALİTY sinden kaybetmeye başlar ve bir süre sonra halen doyurmazsanız exp kaybeder.


  2. atack petler: Bu tip petler in mount tiplerden farkı sizinle beraber kendi başlarına saldirmalaridir. Mout petler saldiramazlar.

  atak petlere lvl kasmak için onları T tuşu ile aktif hale getirdikten sonra ne cok dandik ne de cok kasik yaratıklarin olduğu bir noktaya giderek sadece onlarin saldirmasina müsade etmektir.Bunu ekranın sol altinda skilleriniz olduğu çubuğun solunda yer alan pet skill yerinden ayarlarsınız. 1. tuş pet inize rasgele saldirma olasılığı verir.2 tuş petinize sizinle sizin vurduğunuz yaratığa saldırmasını söyler.3 tuş petinizi önüme çıkana bin tekme moduna sokar.4. tuş petinizi durdurur

  Sizin vurmanız ve öldürmenizin atak petlere hiç bir faydası yoktur.Exp sis temi olarakta mount tiplere benzerler. Ne kadar cok darbe sayisi o kadar çok exp demektir.Ayrıca atak petler saldırmadıkları zaman mount petlerde olduğu gibi 3 dakikada 1 exp almaz !! atak petlerin sadece ve sadece saldirmaya ihtiyacı vardır exp alması için nedir bu atak petler.

  1wolf:(kurt)10 lvl (1 dan 0 kyu) da kullanabileceğiniz oyundaki en dandik pet tir. ona lvl kasmak için zamanınızı heba etmeyin.Yine mount petlerde olduğu gibi belli lvl lerde lwl atlayarak bi diğer tipe geçerler. Oyundaki en dandik pettir.3. kuşak olsa bile dandik yinede3. kusak kurt 1.kuşak ravenden daha az damageye sahiptir.

  2ayi:(bear)30. lvl atak pet tir.Oldukça güçlü ve yüksek hp ye sahip bir çok oyuncu tarafında tercih edilen atak pettir.Sistemi wolf ile aynıdır.

  3raven:(kartal) 40. lvl atak pet. oyundaki en güçlü atak pet fazla söze gerek yok.Kelebek gibi ucar ari gibi sokar.

  Atak pet lerde bi iki ufak dip not:Atak petlerinizi ac birakin...
  atak petler 60 HUNGER (yesil renkli çubuk) dan sonra loyalty kaybetmeye başlar ve 45 hunger dan sonra EXP leri düşmeye başlar.İdeal hunger oranı 65-80 dir.Atak petinizi en az 10 vuruş içinde öldürebileceği yaratıklarin olduğu ortamlara götürün (dikkat edin siz ölmeyin)

  ----------------------- Petlerle İlgili Bir 2 Ufak Gizli bilgi ---------------

  -Sanıldığının aksine her iki tip pet te partilerde daha cok exp almaz
  -Sanıldığının aksine afk ya gidilerek bırakılan mount petler hızlı lwl almaz
  -Aç bırakılan mıount petler Hızlı/ Çok exp almaz
  -Tok tutulan Atak petler Hızlı / Çok exp almaz
  -Atak petlere öldürmede yardımcı olmak onlara Hızlı ve Çok exp getirmez
  -Mount petlerin üstünde skill vuramassiniz.


  Petlerle ilgli son olarak kisisel notum:Mount petinize lwl kasmak yerine kendi lwl nizi kasip gerekli lvl e geldiğinizde ayi yada kartal kullanın ve onlara lwl kasın..

  Arayüzler:


  A.

  1.meditation:
  Daha önce bahsetmiştik Z ile çalışan bizi iyileştiren tuşumuz

  2.hero tavern:
  item ve servis satın alabileceğiniz Heroların eğlenmesi için yapılmış bir yer.Alışveriş yapabilmeniz için prize ye ihtiyacınız olacak bunuda sıcak para yoluyla (ncahc) yada size verilen hediye prizeleri kullanarak yapabilirsiniz.

  3.forum
  oyun hakkında bilgiler bulmanız ve paylaşabilmeniz için

  4.hero diary
  günlüğünüz mesajlarınızı ve arkadaşlarınızı kayıt edebilirsiniz U keyi ile açılabilir

  5.system menü
  oyun ayarlarını yapabileceğiniz ve çıkabileceğiniz menudur esc keyi ile açılabilir

  NOT: Diğer menu pageleri açık ve anlaşılır olduğundan kirlilik olmasin diye burda yer vermeyeceğim.

  Pet kontrol menüsü

  1.wind
  emirle saldırı
  2.forest
  sadece kendine ve sahibine saldıranlara yapılmış saldırı
  3.fire
  sırayla bütün moblara saldırı
  4.mountain
  verdiğiniz yöne gider
  5 pet summon (peti cagirmak) veya yoketmek için kullanılan tuş (T)

  Quest sistemi
  Oyunun 3 farklı quest çeşidi var ve questler lvl atladıkça quest log unuzda otomatik olarak açılıyorlar (Q)

  1genel questler (Quest)
  Altın item ve exp kazanabileceğiniz çıkar için yaptığınız questler kendi çıkarınız.

  2legend quest(efsane/legend)
  efsanelerdeki olaylardan etkileniyorsunuz çünkü sizler herosunuz ve onların peşinden koşturmaya başlıyorsunuz dragonlarla dövüşüyorsunuz

  3hikaye questler(Story)
  Tam olarak anlamış deilim ama görevlerin başında size sen kimsin diyen güzel ve genç bir kıza gidip ondan bir mektup alıyorsunuz ve lordunuza götürüyorsunuz bikaç görev yaptıktan ve kızla biraz sohbet ettik ten sonra kız sizi tanımaya başlıyor ve size sen diyor.Artık herkezin kendi yorumu tabi storyler sizin maceracı hayatınızı belirliyor.


  Not:Oyunun hikayesini bulabilseydim çevirip yazacaktım ama işte araştırıyorum çünkü oyunun amacını tam olarak bende bilmiyorum
  hepinize iyi oyunlar umarım açıklayıcı olmuşumdur aslında aceleye geldi biraz ama

  Birkaç bilgi vermeye çalışayım yine.Str isteyen silah kullananlar Dex' i düşük tutar, Dex isteyen silah kullananlar ise Str' i yüksek tutarlar ama kesinlikle yanlıştır. Bakın en basitinden bir baltacının dexinin 0 olduğunu düşünelim. En büyük damage farkı baltadadır ve max. vurmak için hit rate gerekir. Hit rate ise dex arttıkça artar tabi tracker değilseniz. Bu yüzden str 50 lvl silahının istediği şekilde sabit kalmalıdır (122) dex ise 125-130 civarında tutulmalıdır. Blade kullananlarda ise bu biraz daha düşük olabilir. Aynı şekilde Dex isteyen silah kullananlarında son silahın istediğinden fazla vermesi bence yanlış tabi mesleklerin de çok büyük bir önemi var. Ayrıca oyunda gm quizlerinde çıkan fortune case, moblardan düşen five fortune case, lottan düşen lot box vs. kutular vardır. Bunlardanda çeşitli item ve taşlar düşebilir. Oyunda karakterimizin üstüne CTRL tuşu ile birlikte tıklarsak bi takım menülerin çıktığını görürüz. Sale satış yapmayı, Purchase ise mal almayı sağlar. Set pary party ayarlarını ayarlamayı sağlar vs. Ayrıca tavernden aldığınız omok ile 5 taş oyunu oynayabilir, seal tool ile itemler şifrelenebilir ve çalınma riski minimuma inmiş olur. Ayrıca itemlerin gücünü artırmak için Blacksmithde upgrade yapabilirsiniz. Oyundan silver bar (5m), goldd bar(10m) gibi taşlar çıkıyor bunlarıda NPC lere satarsanız iyi para elde edersiniz.

  Hero Online de Öncelikle bazı uygulamarın ne anlama geldiklerini sizlere resimli anlatacağız öncelikle resimlere geçmeden önce nelerden bahsedeceğimizi kısa açıklayalım oyuna ilk girdiniz 1kyu sunuz ve ne yapacaksınız ilk önce çeşitli araçlarımızı tanımalyız değilmi H huşu ile (HELP) ilk yardımı alıyoruz bu tuşlara basınca size pencere ekranları yada kısaca oyunda size olmassa olmaz kullanacağınız terimler ve bir çok özellikleri göreceksiniz. Bunlar nelermi SKİLL PENCERESİ STATS PENCERESİ PET SİSTEM KONTROL PENCEREİ PARTY, CLAN İNVERTORY VE GÖREV BENCERELERİ ile bir üst menü anlatımı sizlere resimli sunmaktayuz resimlerin içinde de açıklamalar sizlerin anlıyacağınız şekilde tasarlanmıştır eksiklikler var isede affola 2 saatimi aldı resimleri editlemem bana ait çünkü hepsi

  Hero Online Menülerini kullanmak
  ilk gördüğünüz 2 pencere var bunlardan soldaki KARAKTER bilgileri sağdakı sizin inventory iz burda resimdeki gibi her levelde size belli pointler verilmekte sizde bunları ilerideki seçeceğiniz mesleğe göre vermelisiniz tabi bunu yanında takacağınız yüzük kolye ve armor silahlar içinde ilk baştan ne olmaya krar verdiysenız onun için pointlerinizi veriniz.

  2.ÖRNEK

  Hero Online Skill bilgilerinin penceresi

  Şimdi alttaki resimde verdim örnektir. Açıklama yapmam gerekirse burda 1dan 0kyu da bu skill pencersi sizin için aktif olacaktır yani skill kitablarınızı almanız lazım tabi seçtiğiniz karaktere göre kitabınızı almanız lazım bunun içinde karakter info bölümündeki INT'İ 15 Yapmanız lazım yani 15 point vermelisiniz yoksa kitabı kullanamazsınız. kitabı aldıktan sonra yukardaki bölümlere koyacağız. Nasılmı? INVENTORY mizdeki aldığımız 2 kitabı mouse ile sağ tıklayıp atıyoruz sonra 1dan 0 kyu kadar kastığımız kaç Skill Pontimiz var ise onları canınız nasıl isterse öğle veriyoruz vermek içinde orda + - x butonları var yukardan aşa doğru
  Yanlız dikkat edin yanlış fazla vermeyin sebeb sıfırlay!YASAK KELİME!yorsunuz onun için Hero TAVERN den nCash ile Scroll Yani kağıt almanız gerekli

  Hero Online Görev Penceresi

  Evet Belkide bütün yeni başlayan oyuncuların zorlandığı Hero Online Quest Yani hero online görevlerinin nerden takip ediliceği konudur. Alttaki resmi iyi inceleyin ve okuyun! Kısaca QUEST , LEGEND, STORY denen üç ana faktörde görev verilmektedir. Questler normal görevler LEGEND VE STORY ler ise kapsamlı görevler desek yalan olmaz. Bunlar level aldıkça bu panelde açılıcak sizden okumanızı isteyip ve görevleri hangi NPC den alıp nereye götürmenize kadar ve ne kesmenize kadar hepsini zaten azda olsa ingilizcesi olan anlayabilir. Olduya çözemediniz HERO ONLİNE GENEL YARDIM bölümünden yardım alabilirsiniz. Yeni Görevler Sarı yazar Alınmış görevler YEŞİL Teslim edilmiş görevler ise koyu beyaz gözükür.

  Hero Online PET yönetim penceresi

  Evet Arkadaşlar Bu pencere de Petiniz Hakkında detaylı bilgileri görerek ne yapmak istersenız onu yapabilirsiniz.

  Hero Online Party yönetim penceresi

  Bu sistemde parti ile ilgili bütün işlev ve bilgiler hotkey tuşunuz ile açıp bakabilirsiniz

  Hero Online House Penceresi

  Evet Gene bir çok kişinin takıldığı olay ilk önce House'un oyundakı anl!YASAK KELİME! ve işlevi anlatayım belli bir lvl e gelince taraf dediğimiz AŞİRET mahlası bir yandaş olabiliyorsunuz yani o kapilenın mensubu gibi bu sizin elinizde hangi AŞİRETE bağlı kalırsanız o AŞİRETİN bünyesindeki clanlara girebilirsiniz bu pencere bunu ima ediyor aslında bunu şekilde açıklamamda belkide biraz türklük katmak amaçlıdı birazda bizce anlatılan bir konuyu daha iyi anlarsınız temennim

  Arkadaslar hero online konusunu sizler icin yeniden editledim umarim yardimci olmusumdur...
 2. 2
  serdar97
  Emekli

  --->: Hero Onlİne BaŞlangiÇ Rehberİ

  Reklam  saol kardes thank yu saol thx 3. 3
  gkmbo
  Emekli
  mmmmm...resimlerr insanların davranışlarını ifade ediyor herhaldeeeee 4. 4
  +bahar+
  Üye
  herşey tamam da ss le bır kaç da resim koysaydın daha ii olurda oyununun herşeyını öğrendik te bı rkendisini göremedik

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi