Suç Ve Ceza (popomundo)

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Diğer Online Oyunlar Bölümünden Suç Ve Ceza (popomundo) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Suç Ve Ceza (popomundo)

  Reklam  Suç Ve Ceza (popomundo)

  Forum Alev
  Suçlar ve Ceza

  Karakteriniz zaman zaman Popomundo'nun karanlık tarafına inme ihtimaliyle karşı karşıya kalacaktır. Ümit ederiz ki bu cazibeye karşı koyabilirsiniz. İnsanları emniyetli oynamaları yönünde teşvik ediyoruz.

  Suçlardan sıyırmak ÇOK ZOR ve en iyisi bunu profesyonellere bırakmak.

  Kanuna karşı hareketler takip edilir ve eğer şansınız yoksa kanunun uzun eli sizi kodese tıkar. Hapisteyken şarkılarınızla uğraşmak ve gün saymaktan fazla yapabileceğiniz birşey yoktur!

  Çoğu suçun cezası suçun işlendiği ülkede verilir. Bu bağlamda bir suçlu başka bir ülkeye kaçıp hiç dönmezse kanundan uzak kalabilir. Suçlu olduğunuzun bilindiği şehirlerde zaman geçirmek yakalanma riskinizi arttırır. Sabıka kaydınız bakidir...


  İşçiler tarafından işlenen suçlar

  Herhangi bir insan grubunda olabileceği gibi, bir şehrin anonim çalışma gücü olan "Doe"lar da ara sıra suç işleme yoluna gidebilecek potansiyele sahiptir. Her şehrin Kanuna Uyum derecesini gerçekten berbattan mükemmele kadar bir ölçü skalasında Şehir Detayları sayfasında görebilirsiniz. Bu faktör daha detaylı olarak Şirket/Günlük Çalışanlar bölümünde açıklanmıştır.

  Suçlu "Doe'lar" özellikle belli başlı yerlerde dolaşır, parklar (özellikle bakımsız olanlarında) ve otobüs terminalleri. Kalitesi korkunç ve daha kötü durumda olan mekanlar özellikle suçtan etkilenir. Her mekanın suç oranını mekanın sayfasındaki "Kanun ve Düzen" başlığı altında görebilirsiniz.

  "Doe'lar" sizden obje çalmazlar. Genelde paranızı çalmak için bir soygun olayına karışırlar. Bazen bazı sapkın bireyler size sebepsiz yere fiziksel saldırıda bulunur. Bazı yetenekler sizin soyulmanızı ve rahatsız edilmenizi engelleyecektir, Sokak-Bilgisi gibi. Kendinizi savunmayı öğrenmek de kesinlikle yardımcı olacaktır.

  Polis, Tutuklamalar ve Hakimler

  Bazı karakterler Popomundo dünyasını suçlulardan uzak tutmak üzere seçilmiştir. Her şehrin polis memurlarını işe alıp onları şehir içinde suçlu aramaya ve tutuklamaya gönderecek bir Emniyet Müdürü vardır. Eminyet Müdürleri karakterler için arama ya da tutuklama emri çıkartabilir. Memurlar sadece bulundukları şehrin polis üniformasını giydikleri sürece tutuklama yapabilir. Tutuklanan karakterler en yakın hapishaneye gönderilir ve üzerlerindeki (büyük ihtimalle suçla ilintili) objelere el konulur.

  Gerçekten korkunç ve aşırı şuçlar işleyen bazı suçlular bulundukları ülke gözardı edilerek cezalandırılacaktır.

  Tutuklanan bir karakter, Hakim tarafından uygun bir ceza verilene kadar bir hafta süre ile hapishanede kalır. Hakimler, suçluların nasıl cezalandırılacağına karar verme yetkisi verilmiş oyunculardır. Hakimler aynı zamanda bir suçlunun yakalanması durumundaki ödülün temin edilmesinden de sorumludur.

  Bir suçlunun tutuklanmasından sonra bir hafta içerisinde bir hakim tarafından yargılanmazsa karakter salıverilir.
  Bilinen Suçlar

  Hırsızlıkiğer karakterlerden obje çalmak ya da çalmaya yeltenmek.

  Klonlama:Karakterin kullanıcısı, oyunda adil olmayan avantajlar elde etmek için birden fazla oyuncu olarak oyuna kaydolması. Oyuna sadece BİR defa oyuncu olarak kaydolabilirsiniz.

  Borç:Karakterin borç ve/ya da kâr ödemesi yapmayı unutması.

  Şiddet İçeren Davranış:Karakterleri dövmek, mekanları dağıtmak vb. şiddet içeren davranışların sergilenmesi.

  Soygun:Hırsızlık yapmak amacıyla mekanlara zorla girilmesi.

  Cinayet:Başka bir karakteri öldürmek ya da öldürme teşebbüsünde bulunmak.

  Dolandırıcılıkiğer karakterlerden zimmetine para geçirmek.

  Uyuşturucu Ticareti:Popomundo'da uyuşturucu ve yasadışı maddelerle uğraşmak kesinlikle yasaktır.

  Sivil İtaatsizlikevlet yetkilileri tarafından belirlenen şehir kurallarına aykırı davranmak.

  Ayaklanmaya TeşvikŞehrin sakinleri tarafından desteklenmeyen ya da yarar sağlamak amacından ziyade kişisel katkı için ayaklanmaya teşvik etmek

  Telif Hakkı İhlaliHakkı sizde olmayan gerçek hayattaki şarkıların sözlerini kopyalamak ya da aşırmak.

  Vandalizm:Bir mekanı tarumar etmek ya da kalitesini düşürmeye yönelik hareketlerde bulunmak. Graffiti yapmak şu anki Popomundo yasalarına göre vandalizm hareketi sayılıyor.

  Çalıntı mal bulundurmak:Başkasına zimmetlenmiş eşyalarla uğraşmak.

  Kundakçılık:Bir mekanda bilerek ve isteyerek yangın çıkartmak ya da yangın çıkartmaya teşebbüs etmek. 2. Alev
  Özel Üye

  Suç Ve Ceza (popomundo) Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi