Darkorbit Online - Uzay Oyunu

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Diğer Online Oyunlar Bölümünden Darkorbit Online - Uzay Oyunu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  eRen
  Özel Üye
  Reklam

  Darkorbit Online - Uzay Oyunu

  Reklam  Darkorbit Online - Uzay Oyunu

  Forum Alev
  Hikaye

  Dünyanın durumu 3000 yılının sonlarına doğru da git gide kötüleşmektedir çünkü iklim koşulları Dünyayı yaşanmaz bir hale getirmiştir.

  İnsan oğlunun Dünya üzerindeki milyonlarca yıldır süren egemenliği yine bu iklim değişikliğile başlamıştı, buzullar erimiş ve hayat başlamıştı.

  Artık dünya yetmez olmuş iklim değişikliği yaşam alannını daraltmaya başlamıştır ve insanlar yeni arayışlar içinde gözlerini gök yüzüne, uzaya çevirmişlerdir.

  Uzayda daha fazla hammadde bulunmaya başlandıkça uzaktaki gezegenler yaşam alanlarına çevrilmeye başlanmıştır.

  Ama buradada yine güçlülerin kanunu geçmektedir. Uzayı ele geçirme savaşında üç şirket meydana geldi. Bu şirketşler uzay da bulunan hammaddeleri toplamaya ve tek hakimi olmak için birbirleriyle savaşmaya başlamışlardır.

  Bu savaşlar senin öğreniminin sırasında Akademide sana anlatılan o efsane savaşlar ve efsane plotlardır.

  Bu pilotlar uzayın boşluğunu araştırır ve ele geçirmeye çalışırlardı. Bu görevlerde ilginç uzaylılaar ve onlarla savaşırlardı. Şimdi sıra sende Akademiyi başarılı bir şekilde bitirdin ve Uzay Pilotu olamyua hak kazandın.

  Artık uzayın boşluğunu araştırmalı ve ele geçirmeye çalışmalısın. Görevin: Şirketin için hammade topla çünkü hammadde güçtür!


  Kayıt

  Darkorbite hoş geldin! Şimdi ücretsiz üye ol ve uzay kariyerini başlat. Üyeliğin için gerekli kutuları doldur, e-mail adresini belirt ve GİK kabul ettikten sonra baçvurunu yap.

  Oyuna başlayabilmen için üye olmak istediğin Şirketi seçmelisin, çünkü Bir Şirkete üye olmadan uzayda hayatta kalamazsın .

  Giriş sayfası

  Burada oyunla ilgili bütün özellikleri ve sana oyun süresince lazım olacak bütün malzemeleri bulabilirsin.

  Menü bölümü

  Menü bölümü seni oyunda nereye gitmek istediğini gösteren yardımcı bir navigasyon aracıdır.

  Durum bölümü

  Menü bölümünün hemen üstünde bulunan durum göstergesi sayesinde geminin durumunu ve puanını öğrenebilirsin.

  Hemen sağda forum ve oyundan çıkış için gerekli buttonları bulabilirsin.

  Başla

  Buradan oyuna başlayabilirsin.
 2. 2
  eRen
  Özel Üye

  --->: Darkorbit Online - Uzay Oyunu

  Reklam  Uzay haritası

  Home

  Uzay haritasının çeresinde araştırılacak çok yer bulunmakta. Her yönde yeni hammaddeler yada Bonus kutuları bulabilirsin.

  Sektörde hareket etmek

  Fare senin bu oyunda en önemli hareket aracın. İster gitmek istediğin yöne doğru uzay gemisinin önüne tıklayarak ister alttaki harita üzerine doğrudan tıklayarak daha uzun mesafeler uçabilirsin.

  Hammaddelerin üzerine tıkladığında hammaddeyi geminin ambarına toplayabilirsin. Harita üzerindeki sayılar koordinatları belilemektedir.

  Ambarın hammaddelerle dolduğunda tekrardan Uzay istasyonuna dönmelisin burada hammaddeleri satarak yeni malzemeler alabilrsin. Hammaddeler kredi kaynağıdır.

  Önemli: Uzay istasyonu savaş dışı bölgedir.

  Uzay haritası

  Harita kenarlarında bulunan sayılar koordinatlardır. En üstte geminin silah durumu kalkan ve darbe puanlaı ayrıca ambar kapasitesi hakkında bilgi bulabilirsin.

  Darbe puanın savaşlarda aldığın laser ve roker saldırıları sonucunda azalır. Buna dikkat etmelisin çünkü bu geminin her türlü işlevini engeller.

  Aynı zamanda geminin güç kalkanı hakkında da bilgi sahibi olursun.

  Sol altta oyun içindeki Chatleri görebilirsin. Buradan diğer oyuncularla iletişim kurabilir ve yapmak istediklerini aktarabilirsin. Chati lütffen Chat kurallarına uyarak kullanalım.

  Uzay haritasındaki amacın

  İlk amaç Hammadde toplamak ve bunu uzay istayonunda şirketine satmaktır.

  İkinci görevin ise uzayda dolaşırken uzaylıları ve diğer şirket üyelerini yok etmek ve şirketini uzayın tek şirketi haline getirmektir.

  Laser Saldırısı

  Düşmanlarından korumak için üç çeşit laserden birini seçebilirsin.

  Roket Saldırısı

  Düşmanlarından korumak için üç çeşit roketten birini seçebilirsin.

  Atlayış

  Atlayış noktaları sağ alttaki küçük haritada gösterilen yuvarlaklardır. Atlayış noktaları düşmanından kaçabilmek için çok önemlidir.

  Ekstralar

  Robotlar gemini tamir eder en iyisini seç ve güvende ol.


  Hangar

  Uzay gemisi

  Hangarda gemini zorlu savaşlara hazırlayabilmek için gerekli bütün malzemeleri bulabilirsin. Başlangıçta sana verilen Phoenix Starjet uzay gemisiyle uzayda hammadde toplayabilir ve bunları uzay istasyonunda satabilirsin. Phoenix Starjet gemisinden hariç 9 tane uzay gemisi daha bulunmaktadır.

  Gemiler hız, darbe puanı, ambar büyüklüğü, ekstralar kapasitesi olmak bir kaç gruba ayrılırlar. En hızlı ve güçlü gemiyi ancak Uridium karşılığında alabilirsin.

  Gemin yok edildiğinde Hangardan yeni bir Phoenix Starjeti ücretsiz alabilirsin.

  Silahlar

  Laserler seviyeleri darbe güçlerine ve menzillerine göre 3 ayrılır. Lazerleri kullanabilmen için lazer bataryaları lazımdır. Bu bataryalar laserin gücünü artırabilmektedir.

  Geminin daha hızlı yada güç kalkanlarının daha güçlü olması için gerekli malzemeleri buradan Kredi yada Uridium karşılığı alabilirsin.

 3. 3
  eRen
  Özel Üye
  Alış veriş

  Savaş gemini en son teknoloji ve en iyi silahlarla donatmalısın. Burada aldığın gemiye göre alabileceğin malzeme sayısı değişmektedir. Uridium karşılığında aldığın malzemeler herzaman en iyi kalitede olanlardır. Bu malzemeleri ya açık artırmayla yada Uridium karşılığında hemen alabilirsin.

  Önemli: Açık artırmada teklif ettiğin tutar hemen hesabından kesilecektir ve artırmayı kaybetmen durumda da kesinlikle geri verilmeyecektir.  Laboratuvar

  Burada ele geçirdiğin hammaddeleri değerlendirebilirsin. Bu hammaddeler senin için çok önemlidir.

  Hammaddeleri ister şirketine satabilirsin istersen laboratuvarında zenginleştirebilirsin.

  Örneğin: Prometium ve Endurium birleştirirsen Prometid elde edersin. Endurium ve Terbium birleştirirsen Duranium elde edersin. Bu hammaddeleri güç kalkanını veya laserini güçlendirmek için kullanabilirsin.

  Bu zenginleştirilmiş hammaddeler gemin için çok önemlidir.  Klan

  Kendi Klanını kur yada kurulu bir Klana katıl çünkü birlikten güç doğar. Ayrıca diğer Klan üyeleri, bir başka Klan üyesine kolay kolay saldırmazlar.

  Klan kurucusu olarak Klana alınacak yeni üyeleri seçebilir, üyelere mesaj yollayabilir, Klan kasasını yönetebilir ve en önemlisi savaş kararları verebilirsin.

  Bir Klana üye olmak için yeterli Kapitalin olmalı bunu unutma.  Avantajlar

  Hesabını kolayca bir kaç tıkla zenginleştirebilrisin. Gerçek para karşılığında Uridium sahibi olabilirsin.

  VİP müşteri olduduğunda sahip olacağın avantajlar:

  1. Oyundan daha hızlı çıkış: Çıkış tuşuna bastıktan 5 saniye sonra oyundan çıkabilirsin.

  2. Pazardan alacağın her malzemede %5 indirim.

  3. Daha çabuk tamir.  Balans adı altında yaptığın her alış-verişin detaylarını bulabilirsin. 4. 4
  eRen
  Özel Üye
  Görevler

  Şirketinin sana sunduğu görevleri yerine getirerek para kazanabilirsin.

  Hemen şirketinin senden istediği şeyleri yerine getir bu senin kıdem atlamanada yardımcı olur.

  Dikkatli ol Uzay Pilotu! Uzayın derinliklerinde her türlü tehlikeye maruz kalabilirsin eğer her şeye hazırsan DarkOrbit seni bekliyor!

  Jackpot

  Oyun esnasında bütün üyelerin topladığı EURO'lar toplanmaktadır.

  Bu toplanan Eurolar ay sonunda düzenlenen "Büyük Turnuva" karşılaşmasında turnuvadan birinci çıkanlara verilecektir. Bu turnuvaya katılmak için turnuva gününden önce oyun sayfasında gösterilen başvuru formu doldurulmalıdır. Bu başvuru formunda bazı kişisel bilgiler sorulmaktadır bu bilgiler bir ödül kazandığınızda hediyeniz size ulaştırılması içn önemlidir.

  Turnuva günü başvuruda bulunan her kez "özel turnuva haritasına" çekilecektir. Turnuva genelde saat 14:00'dan saat 22:00'ye kadar sürmektedir. Haritada en son kalan o ay toplanan toplam ikramiyeyi kazancaktır. Eğer saat 22:00'de birden fazla oyuncu haritada bulunmaktaysa ozaman oyun galibini kura sonucu belirlenecektir.


 5. 5
  +bahar+
  Üye
  ben bu oyunu oynadım ama sarmıo

 6. 6
  ULtRaDяagoN
  Usta Üye
  Bayaa karışık bir oyun bu ya bunları okusam heralde oyun profesörü falan olurdum :) Daha şimdi üye oldum oyuna ama oynamıcam baya karışık bir oyuna benziyor :) Ama bir o kadar da zewkli

 7. 7
  тя Hack тя ҳ
  Emekli
  Bnce FazLa Zekli Bir Oyun deneyin

 8. 8
  тя Hack тя ҳ
  Emekli
  Ama Gemi Oyunu wardı hah Adı Seafıght Mıydı oda iyi di Deneyin yani Denemekten Zarar Gelmes

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi