Soldier Front

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Diğer Online Oyunlar Bölümünden Soldier Front ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  IIMyErenII
  Özel Üye
  Reklam

  Soldier Front

  Reklam  Soldier Front

  Forum Alev
  Soldier Front ijji firması tarafından yapılmış FPS türü bir oyundur.Bunun bir çok örneği var WarRock Counter Strike WolfTeam gibi

  Oyundaki amaç single ve team matchlara katılarak exp kazanmak ve bu exp ile rütbe atlamaktır..

  Rütbelerin resimleri ve istedikleri exp için şöyle bir resim hazırladım

  rutbe.jpg

  en son rütbelerin exp leri yazmıyor çünkü o rütbelere ulaşan yok

  Oyunda bir çok asker seçimi var Alman Askeri Fransız Askeri Amerikan Askeri gibi bir kaç tane asker türü var bunların arasında hiç bir fark yok. sadece alınan armorlar arasında fiyat farkları var. SRG yani bayan askerin elbiselerinin işlevleri daha ileri bir düzeye sahip armorun üzerinde yazmasa da o yüzden o asker türü 9.000 SP diğerleri ise 1.000 SP dir.

  SP oyundaki para birimidir.Oyuna başlarken 60.000 SP verilir ve bunun 1.000 SP si asker karakterini satın almaya gider. Geri kalanları ise armor ve silah almaya lazım olucaktır.Benim tavsiyem armor almaya gerek yok çünkü armor alırsanız SP'niz az kalır ve silah tamiri için SP'niz kalmaz.. Silahları kullandıkça yıpratırsınız bunun için Silahları tamir ettirebilirsiniz.. SP matchlarda kazanılmaz.Yalnız Premium item ve SP Recharge çubuğu dolunca gelir.

  SP Recharge Çubuğu Match için odaya girdiğinizde sol aşağı köşede gözükür.Bu çubuk dolunca inventory bölümüne girer ve aşağıdan recharge SP dersiniz bu özellik size sadece 10.000 SP kazandırır. Bu çubuğun dolması biraz zaman alıyor.. 1-2 günde dolduramıyorsunuz.. Ayrıca ijji firmasının sattığı premium itemlerden alarak itemin verdiği SP BONUS'una göre de SP kazanırsınız.Örneğin Silah Kılıfı bir premium item 30 günlüğü 30.000 SP 90 Günlüğü 110.000 SP verir ayrıca süs niyetine oyunda karakterinizin üzerinde Silah Kılıfı olur.

  Silah çeşitleri ikiye ayrılıyor ; Taramalı ve Sniper oyunda ağır silahlara yer verilmemiş.. Taramalı ve sniper içinde de çeşitli özelliklere sahip bir çok silah var. Oyuna başlarken belli silahları seçebilirsiniz ve oyunda rütbeniz geliştikçe bazı silahları alma hakkınız olacaktır..Silahların özelliklerine bakarken rate of fire ve damage'in yüksek olmasına dikkat edin.

  Damage = Silahın Vuruş Gücü
  Rate of Fire = Ateş ettiğinizde namlunun kayması ( fazla olursa kaymaz veya az kayar )

  Bomba Çeşitleri : Flash Bomb attığınız zaman çevresindeki kişileri 3-5 saniyeliğine kör eder. Smoke Bomb sis bombasıdır attığınız tarafta sis dumanları çıkar generade el bombasıdır ve buda vuruş gücüne sahiptir.Attığınız yerde oyuncu veya oyuncu topluluğu varsa ölürler bombalar kendi takımınızın oyuncularına da etki edebilmekte ve onları öldürebilmektedir..

  Match Türleri

  Team Match : Karşılıklı iki takım karşılaşır Red ve Blue bu iki takımın maksimum 8'er oyuncuları olabilir ve toplamda maksimum 16 oyunculu bir match olabilir.Burda amaç bulunan map'in görevini bitirebilmek veya karşı takımda ki oyuncuları öldürmektir.Ölen oyuncular bir daha ki roundu beklemek zorundadırlar 1 maç içerisinde maksimum 10 round olabilir. Genelde ya 8 ya da 10 round ( win ) yapıyorlar..

  Red Team = Görevi üstlenen takımdır görevini tamamlamaya çalışır veya Blue Team oyuncularını öldürür.Bunları yaparken ölmemeye dikkat edilmelidir..
  Blue Team = Red Team'ı engellemekle görev alır Red Team'ın görevini tamamlamasını istemez ve takım oyuncularını öldürür.

  Eğer 2 takımda da 1'er oyuncu kaldıysa 1vs1 yani bu oyuncularda ikisi aynı anda birbirini öldürme ihtimali var bu ihtimalde Red team %100 kaybeder çünkü görevini tamamlıyamamış olur ama Blue Team Red Team'ı engellediği için kazanır.

  Ayrıca oyun matchlara belli bir süre koyar eğer bu süre içinde Red Team görevini tamamlıyamazsa kaybeder ve Blue Team Kazanır.

  Single Match : Herkes tek başınadır ve belirlenilen kill ( öldürme ) sayısına ulaşan kazanır.Ayrıca sıralamada Kill / Death sayıları önemlidir. Örneğin X Oyuncu 10 kill 9 death Y oyuncu ise 10 kill 7 death ise Y oyuncu kazanır veya sıralamada X oyuncunun önüne geçer. Single Match'da maksimum 30 kill puanı koyulabilir..

  Oyunda sık sık Space Bar ( Zıplama ) ve Sol CTRL ( Eğilme ) tuşlarını kullanmanızı tavsiye ederim böylece sniperlara sıklıkla yem olmazsınız.

  Offical Web Site : http://sfront.ijji.com
  Download : http://sfront.ijji.com/downloads.nhn Oyunun Boyutu : 236.0MB'dır
  Register : http://member.ijji.com/register.nhn
  alıntı... 2. Alev
  Özel Üye

  Soldier Front Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
amerikan ordusu rütbeleri,  askeri rütbeler,  amerika askeri rütbeler,  alman ordusu rütbeleri,  amerikan askeri rütbeleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi