Soldat Nedir?

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Diğer Online Oyunlar Bölümünden Soldat Nedir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Soldat Nedir?

  Reklam  Soldat Nedir?

  Forum Alev
  Tanıtım: Soldat, 2D multiplayer aksiyon oyunudur. Bu Worms, CS, Quake karışımı oyunda oyuncular 2D arenada birbirlerini öldürmeye çalışırlar. Çeşitli oyun modları ve bu modlar için ayrı ayrı haritaları bulunan (toplam 51 farklı harita), ister akıllı botlarla, ister internetten veya yerel ağ üzerinden diğer oyuncular ile oynayabileceğiniz ve gerçekten zevk alabileceğiniz bir oyundur. Son zamanlarda da geniş bir oyuncu kitlesi bulunan ve giderek yayılan bu oyunun bir diğer avantajı da bilgisayarınızda fazla yer kaplamaması ve güçlü bir sistem istememesi. Yeni sürümde de hatalar düzeltildi ve birçok yenilik eklendi.

  Kontroller: Kontrolleri kendiniz nasıl istiyorsanız ayarlayabilirsiniz. Değiştirilmediği zaman A tuşu sola, D tuşu sağa gitmeye, W tuşu zıplamaya, S tuşu da çömelmeye yarar. Ayrıca yere yatmak ve kalkmak için X tuşu, el bombası atmak için E tuşu, silahınızın şarjörünü değiştirmek için (reload için) R tuşu, elinizdeki silahı yere atmak veya 2. bir silah olan bıçağı fırlatmak için F tuşu, ana silahınız ile 2. silahınız arasında geçiş yapmak için Q tuşunu kullanabilirsiniz. Mouse'unuzun sol tuşu ile ateş edebilir ve hareket ettirilen imleç ile silahınızın hedefini seçebilirsiniz. Sağ tuş ile de karakterinizi havalandırmaya yarayan bir jet motorunu çalıştırabilirsiniz. Jet motorunuz bir süre sonra biter ve kullanmadığınız sürece tekrar dolar. Ayrıca oyuncuları, takımlarını, puanlarını ve pinglerini görmek için F1 tuşunu kullanabilirsiniz.

  Not: Diğer oyunculara yazı yazmak için T tuşunu, takım oyunlarında yalnızca kendi takımınıza yazmak için Y tuşunu, oyun için hazırlanmış bazı komutları yazmak için / (Shift+7) tuşunu kullanabilirsiniz kullanabilirsiniz. Ayrıca oyun esnasında her zaman ihtiyaç duyabileceğiniz ve kullanabileceğiniz belli cümleler taunt olarak oyunda kullanılabilinmektedir. Bunları kullanmak için Alt + Taunta has tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

  Oyun Modları: Oyunda 7 çeşit oyun modu vardır. Bunlar;

  # Deathmatch: En popüler oyun modlarından biridir. Takım yoktur. Herkes kendi için savaşır. Bu modda amacınız önünüze gelen herkesi vurmaktır.

  # Pointmatch: Yine takım yoktur ve herkes kendi için savaşır. Deathmatch modundan tek farkı puan için savaşılmasıdır. Oyunda bir sarı bayrak vardır ve bu bayrağa sahip olan oyuncu, diğer oyuncuları vurduğunda çifte puan kazanır. Diğer oyuncular da sarı bayraklı oyuncuyu vurarak sarı bayrağı almaya ve sarı bayrakla beraber diğer oyuncuları vurmaya çalışır.

  # Teammatch: Maksimum 4 tane takım vardır. Burada amaç Deathmatch modundaki gibi adam vurarak puan almaktır. Tek farkı, bu modda takımlar vardır. Siz bir adam vurduğunuzda size 1 puan yazıldığı gibi takımınız da 1 puan alır.

  # Rambomatch: Bu mod da Deathmatch moduna benzer. Fakat bu modda bir ok vardır. Oka sahip olan kişi isabet ettirdiği taktide karşısındaki oyuncuyu bir vuruşta öldürür. Bu yüzden herkes bu okun peşindedir. Ayrıca oka sahip olamayan kişiler birbirlerini vurduğunda puan alamazlar, yalnızca oka sahip olan kişi puan kazanabilir. Oku olmayan oyuncuları vurmak puan getirmez. Not: Ok sizde iken silah değiştirmek için Q tuşuna basarsanız okunuz alevli olur ve attığınız yerde M79 patlamasına benzer bir patlama yapar.

  # Capture the Flag: Başka bir popüler oyun modudur. 2 tane takım ve bu takımların bayrakları vardır. Bu takımların üsleri (takım oyuncuların öldükleri zaman tekrar oyuna başladıkları) yerler vardır. Amaç karşı takımın üssünden karşı takımın bayrağını kaçırmak ve kendi üssünüzdeki kendi bayrağınızın üzerine getirmektir. Alt ve üst (W ve S) tuşlarına basarak bayrağı atabilirsiniz. Üssünüzün dışındaki kendi bayrağınızın yanına giderek onu tekrar üssünüze dönmesini sağlayabilirsiniz. Sizin bayrağınızı taşıyan bir oyuncuyu vurduğunuzda bayrak düşer, bayrağı alarak geri döndürmeniz gerekir.

  # Infiltration: Oyunda 2 takım vardır. Mavi renkli takım (Beta) sadece savunma, kırmızı renkli takım (Alpha) da sadece atak yapar. Mavi renkli takımın üssünde siyah bayrak, kırmızı renkli takımın üssünde beyaz bayrak vardır. Kırmızı renkli takımın amacı siyah bayrağı kaçırarak beyaz bayrağın yanına getirmektir, bunu her yapışında takım 25 puan kazanır. Mavi takım da her 5 saniyede bir otomatik olarak bir puan kazanır.

  # Hold the Flag: Bu mod için Pointmatch modunun takım halinde oynanması denilebilir. Oyunda bir sarı bayrak vardır. Bu sarı bayrağı taşıyan oyuncunun takımı her 5 saniyede bir puan kazanır. Oyun sonunda puanı yüksek olan takım o eli kazanır.

  Silahlar: Silah bakımından da epey zengin olan bu oyunda 19 adet farklı silah vardır. Bunların 10 tanesi ana silah, (Desert Eagles, HK MP5, AK-74, Steyr AUG, Spas-12, Ruger-77, M79, Barret M82A1, M249 (FN Minimi), XM214 Minigun) 4 tanesi 2. silah (USSOCOM, Combat Knife, Chainsaw, M72 Law) 1 tanesi sadece RamboMatch moduna özgü olan silah, (RamboBow) 2 tanesi yerden bonus alarak sahip olabileceğiniz silah (Grenade, Cluster Grenade), 1 tanesi Flame God Mode bonusunu alarak sahip olabileceğiniz Flamer silahı, 1 tanesi de bazı haritalarda bulabileceğiniz yere monte edilmiş ağır makineli silahtır. Not: 2. Silahınızın otomatik olarak ne olduğunu kontrollerden ayarlayabilirsiniz. M72 Law silahını kullanmak ve Barret silahında daha ileriyi görmeye ve ateş etmeye yarayan sniper moduna geçmek için çömelmek veya yere yatmak gerekir.

  Oyuna Giriş
  Oyunun akıllı botları vardır, isterseniz bu botlarla oynayabilirsiniz. Veya botlardan da sıkılırsanız, oyunu internet üzerinden istediğiniz saatte oynayabilirsiniz. Saatine de bağlı olarak genellikle 100'ün üzerinde açık sunucu bulabilirsiniz. Bir sunucuya o sunucunun IP ve Port'unu yazarak girebilirsiniz. Ayrıca bu sürümün bir özelliği de sunucu IP ve Port'unu favorilerinize ekleyebilmek, bu sayede sevdiğiniz sunucuların IP&Portunu favori listenize kaydedebilir ve istediğiniz zaman oradan seçerek IP&Port yazma veya bulma derdi olmadan girebilirsiniz. Oyunu kurduğunuzda ayrıca gelen Soldat Dedicated Server ile kendiniz de sunucu kurabilirsiniz, sunucunuza şifre koyabilirsiniz, diğer oyuncuların sunucunuza girmesini bekleyebilirsiniz veya davet edebilirsiniz. Yalnız bağlantınız çok iyi değilse kurmak yerine açık bir sunucuya girmenizi tavsiye ederim. Ayrıca yerel ağ üzerinden de oyun kurabilirsiniz. Kendi kurduğunuz oyuna isterseniz akıllı bot sokabilir, isterseniz aynı ağ üzerindeki başka oyuncuların bağlanmasını bekleyebilirsiniz. Gerek internet üzerindeki, gerek yerel ağdaki sunucuları görüntülemek için Join Game menüsünden Request Servers a tıklayabilir ve görüntülediğiniz sunuculara IP&Port yazmaksızın girebilirsiniz. Girmek istediğiniz sunucuya iki kere tıklayarak sunucu kurucusu sunucuya şifre koymadıkça ve sunucu tamamen dolu olmadıkça girebilirsiniz. DipNot: Ayrıca Options bölümünden oyuncunuzun saç ve giysisinin renginden kask takıp takmamaya kadar çeşitli ayarlamalar yapabilirsiniz ve rumuzunuzu değiştirebilirsiniz. (Oyuna ilk girdiğinizde rumuzunuz Major olacaktır) Sadece jet motorunuzun rengini değiştirmek için oyunu register etmelisiniz.

  Sistem Gereksinimleri: # 333MHz'lik İşlemci # 32 MB Bellek # DirectX destekli ekran kartı # Ses Kartı # DirectX 8.1 veya üstü

  Önemli Not: Oyunun lisansı freeware fakat oyunu register (kayıt) etmek için üretici sitesinden 9$ ödemek gerekiyor. Register edilmediği taktirde jet motorunuzun rengini değiştiremiyorsunuz ve oyuna girerken küçük bir hatırlatma penceresi çıkıyor. (Eğer register ettiyseniz oyunda iken F1 tuşuna bastığınızda rumuzunuzun yanında küçük bir yıldız olur.) Ama bu kesinlikle şart değil.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Soldat Nedir?

  Reklam  nasıl alev atıp fırlıyoruz 3. 3
  Ziyaretçi
  sağ tıklayacaksın jetpackle uçacaksın+ Yorum Gönder
soldat nedir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi