Yeni Güverte hakkında bilgiler

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Diğer Online Oyunlar Bölümünden Yeni Güverte hakkında bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  IIMyErenII
  Özel Üye
  Reklam

  Yeni Güverte hakkında bilgiler

  Reklam  Yeni Güverte hakkında bilgiler

  Forum Alev
  1-Güverteler nedir ve nereden satın alabilirim?
  Güverteler gemini deniz haritasında genişletirler ve seni donanıma göre korsanlarla, toplarla ve güçlendirme direkleri ile desteklerler. Burada nasıl bir gemi istediğini kendin karar verebilirsin. Güçlü bir savaş gemisi mi, yoksa güvenli ve iyi korunmuş sevkiyat gemisi mi veya ağzına kadar korsanla dolu bir ele geçirme gemisini mi istediğini seçebilirsin. Güverteleri oyunda pazar yerinde veya tersanede „Güverte“ menü noktası altında satın alabilirsin. Yalnız burada aldığın her bir güverte sayısı ile fiyat da artar. Gemin en fazla 8 güverte ile genişletilebilinir.

  İki çeşit güverte vardır. Sunduğu yer, temel donanım ve dayanıklılık gibi özellikler aralarındaki farklarıdır.
  Tik ağcı güvertesi altın ile satın alınır, 6 boş yeri vardır, her güverte için azami 1.000 Darbe-Puanı verir ve 30 kere batırılmaya dayanıklıdır.
  Maun ağcı güvertesi inci ile satın alınır, 10 boş yeri vardır, azami 2.000 Darbe-Puanını her güverte için beraberinde getirir ve 60 kere batırılmaya dayanıklıdır.

  2- Güvertelerle ne yapabilirim?
  Tersane altındaki „Ekstralar“ menü noktasında güverten için güçlendirme direkleri satın alabilirsin. Topları ve korsanları her zaman olduğu gibi Silahlar, Barınak veya Pazar yerinden alabilirsin. Menü noktası „Depo“ altında, satın alıp gemine gelen malzemeleri, değişik güvertelerine yerleştirebilirsin. Deponda malzemeler bulunmuyorsa, o zaman güvertelerini donatamazsın. Savaş gemisi, ele geçirme gemisi, Kalyon veya hepsinden biraz olan renkli gemi? Burada geminin ne olacağını sen karar veriyorsun.

  3- Bir güvertenin maliyeti nedir?
  Güvertelerin fiyatları şöyledir:

  Tik ağcı güvertesi için:
  1. Güverte 100.000 Altın
  2. Güverte 210.000 Altın
  3. Güverte 440.000 Altın
  4. Güverte 930.000 Altın
  5. Güverte 1.900.000 Altın
  6. Güverte 4.000.000 Altın
  7. Güverte 8.500.000 Altın
  8. Güverte 18.000.000 Altın
  Maun ağcı güvertesi için:
  1. Güverte 15.000 İnci
  2. Güverte 22.000 İnci
  3. Güverte 32.000 İnci
  4. Güverte 48.000 İnci
  5. Güverte 70.000 İnci
  6. Güverte 100.000 İnci
  7. Güverte 140.000 İnci
  8. Güverte 200.000 İnci
  4- Bir yere daha ne kadar korsan, top veya direk alabileceği mi görebilecek miyim?
  Menü noktası „Depo“ altında bulunan „Gemi“ ve „Güverte“ sekmenlerinde, geminde ve güvertelerinde ne olduğunu görebilirsin.

  5- Güverteleri nasıl korsanlarla, toplarla veya güçlendirme direkleri ile donatabilir ve bunları sonra güvertelerden nasıl alabilirim?
  Menü noktası „Depo“ altındaki „Güverte“ sekmenini seç. „İçindekiler“ butonundan, güverteye konulabilenlere ulaşırsın. Sayfada bulunan ok işaretlerine tıklayarak seçtiğin güverteye malzemeleri yerleştirebilir veya tam tersi onları oradan alıp depoya geri koyabilirsin. Ok işaretine bir tıklama, bir malzemeyi kaydırır, çift ok işaretine tıklamak aynı türden bütün malzemeleri kaydırır.

  6- Tamiratın maliyeti ne kadar ve güverteleri hangi aralıklarla tamir etmeliyim?
  Normal bir oyuncu için güvertelerin tamiri 500 incidir. VİP oyuncu güverte tamirine ise 250 inci öder.
  Güverteleri ne zaman tamir edeceğin sana kalmış bir konu. Depo sayfasında bulunan güverteler görünümünde, her bir güvertenin % kaç hasarlı olduğunu „Tersaneye“ -> „Gemime“ -> „Güverte“ bölümünde görebilirsin. Ama dikkat etmen lazım, çünkü güvertenin değeri % 0’ı bulduysa, güverteyi kaybetmiş sayılırsın! Her batırılışında güvertelerinin de hasar gördüğünü unutma. Güverteleri tam olarak tamir etmek için, „Tersaneye“ -> „Gemime“ altında bulunan güverte bölümünün „Tamir et“ butonuna tıklaman ve sonra hasarlı güverteye tıklaman yeterli olacaktır.

  7- Güverte yok olduğu zaman, üstündekilere ne olacak?
  Güvertelerin yok olduğu zaman, üstündekiler depoya gider. Böylece korsan, top veya direk kaybın olmaz. Depon dolu olsa dahi, bu malzemeler yine depoya kaydırılacak, fakat yer boşalıncaya kadar bir şey satın alamazsın. Şayet güverteni satarsan üstündekiler silinir! Bundan dolayı satmadan önce bunlari depona yönlendir!

  8- Hesap yapmak istemiyorum, bu yüzden gemimi en iyi malzemelerle donatırsam, hangi değerler ortaya çıkıyor?

  8 Tik ağcı güvertesi: Geminin azami Darbe-Puanı otomatikman 8.000 artacaktır.

  Toplar: Geminde 48 tane top daha fazla olacak.
  Korsanlar: Geminde toplam 144 tane korsan daha fazla olacak.
  Güçlendirme direkleri: Geminin azami Darbe-Puanını 28.800’e çıkartıyor.

  8 Maun ağcı güvertesi: Geminin azami Darbe-Puanı otomatikman 16.000 artacaktır.

  Toplar: Geminde 80 tane top daha fazla olacak.
  Korsanlar: Geminde toplam 240 tane korsan daha fazla olacak.
  Güçlendirme direkleri: Gemin azami Darbe-Puanını direkler sayesinde 48.000’e çıkartıyor.

  Ayrıca 0 darbe puanın olduğu zaman dahi buluan her Güvertede bulunan direk sayısı sizi biraz daha hızlı gitmenizi sağlayacaktır.


  Güverteler ile birlikte yenilikler ve değişiklikler de gelmişdir. Bunlari burda sizlere açıklayacağız.

  Toplar

  Topları silahlar bölümünden alabiliyorsun. Topları ayrıca Pazardan inci ile veya açık artırmalar ile satın alabilirsin. Toplarını satın alınca ve gemin dolu olunca, depoya aktarılır. Burdan güvertelere aktarma imkanın var

  Korsanlar

  Korsanları barınaktan satın alabilirsin. Korsanlar satın alındıktan ve gemin dolu olunca sonra depoya aktarılır. 'Mürettebat' bölümünde korsanlarını silahlandırabilirsin. Bunlari depo bölümünde bir tıklama ile güverteye aktarabilirsin.
  Korsanlarin maksımum sayısını artırdık. Şu an maksımum 255 Korsan ile sınırlı. İlerde bu sayı artacak; Güverten olsun olmasın, fark etmez. Tabi bu durumda savaşlarda daha çok korsan kayıp edebilirsin. Ne kadar çok korsanlar biribirşleri ile savaşırsa doğal olarak daha çok korsan ölür. Bu ara lütfen depodaki maksium 1200 korsan sayısını gözönünde bulundur.

  Direkler

  Direkleri pazardan inci ile yada açık artırmada alabiliyorsun. Ayrıca bunlari Tersaneden de alma imkanın var. Direkler ilk etapda depoya aktarılır ordanda kendin güverteye aktarabiliyorsun.Altın ile aldığın her direk sana 150 Darbe Puanı ve elit dırek başına 600 Darbe Puanı kazandırır ve bunlar geminizin sabit Darbe Puanına eklenir. 2. 2
  klorofil
  Üye

  --->: Yeni Güverte hakkında bilgiler

  Reklam  Saol, iyi işmiş :) +++++++++++ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi