Last Chaos Yeni Başlayanlar için yardım.

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Diğer Online Oyunlar Bölümünden Last Chaos Yeni Başlayanlar için yardım. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  KeşmekeŞ
  Özel Üye
  Reklam

  Last Chaos Yeni Başlayanlar için yardım.

  Reklam  Last Chaos Yeni Başlayanlar için yardım.

  Forum Alev
  Last Chaos Yeni Başlayanlar için yardım.


  Daha hızlı LvL almanız için aşağıda bazı anlatımlar yapacağım.

  Klavye Tuşları :

  E= Çanta
  TAB= En yakındaki canavarı atack yapmanız için seçer.
  S= Skill penceresi
  G= Party ve Guild penceresi
  W= Harita
  A= Actionlar(exchange, guardian system,oturma,yürüme gibi aksiyonların olduğu pencere)
  Q= Görev penceresi
  F= Arkadaş listesi
  T= Karekter özelliklerini gösterir
  C= Sosyal aksiyonlar (alkış çalma, gülme gibi hareketlerin olduğu pencere)
  Z= System penceresi (Oyunla ilgili ayarları yapabileceğiniz pencere)
  X= Arayüzü saklamanızı sağlayar
  Alt+F1,F2,F3=Slot barı değiştirir.

  Oyuna yeni başlamış ve yardıma ihtiyacı olan arkadaşlar akşam saat 7 den sonra beni Arkadaş listelerine eklesinler gelip yardımcı olmaya çalışacağım.

  Nick : UndyinG

  Not : Arkadaş Listesi F tuşu ile açabilirsiniz.
  Bazı oyun içi eşyalar hakkında bilgiler.

  Teleport Fermanı : Haritada daha önce kaydetmiş olduğunuz bir yere hızlı bir şekilde gitmenizi sağlar. Üstüne çift tıkladığınızda açılan menüden yer adı yazıp kaydedersiniz ve Daha sonra oraya gelmek istediğinizde hızlı bir şekilde oraya gitmiş olursunuz. (özellikle tapınaklardaki teleport npclerini kaydetmenizi öneriyorum.)


  Geri Dönüşüm Fermanı : Kale içine dönmek için kullanırsınız.

  Hızlı Koşma içeceği : Bunu kullanarak haritada daha hızlı dolaşabilirsiniz.

  Booster : Canavarlardan ve aytaşından düşebilir. Booster üretim hızınızı arttırmak için kullanılır. Üretim yaptığınız eşyanın üzerine boosteri sürükleyip bırakın. Upgrade başarlı yazdıktan kısa bir süre sonra süre çıkartmak istediğiniz item gelecektir. (x27,x43 adet)

  Harita : W tuşu ile haritayı açıp yerinizi görebilir ve gideceğiniz tapınak ve npc ler için üzerine gelerek bilgi alabilirsiniz.

  Zerzavatçı : Kale içerisinde pot alabileceğiniz npc'nin adıdır. Ayrıca hızlı koşma içeceğinize temin edebilirsiniz.

  Skill Açma : Kasmış olduğunuz YP(SP) puanı ile Kalede bulunan ustanızdan yeni vuruş skilleri açabilirsiniz. Ustayı açtığınız zaman oradaki Skillerin üzerine gelin kaç puan karşılığında açabileceğiniz yazar.

  Statü Puanıları :
  Şovalye : LvL 31'e kadar Güç'e vermelisiniz.
  Titan : LvL 31'e kadar Güç'e vermelisiniz.
  Büyücü : LvL 31'e kadar Zekaya vermelisiniz.
  Eşkiya : LvL 31'e kadar Beceri vermelisiniz.
  Elf :LvL 31'e kadar Beceri vermelisiniz.
  Şaman : LvL 31'e kadar Zekaya vermelisiniz.


  Şovalye Skilleri: (Level:1-30) [2,607 SP], Şovalye kılıç-kalkan uzmanı [37,493 SP], Şovalye çift kılıç ustası [39,734 SP]

  Titan Skilleri: (level:1-30) [2,574 SP], Titan Kılıç ustası [46,034 SP], Titan balta ustası Skilleri [40,431 SP]


  Büyücü Skilleri: (Level:1-30) [3,894 SP], Mage Witcher Skilleri [38,575 SP], Mage Wizard Skilleri [40,826 SP]

  Eşkiya Skilleri: (Level:1-30) [6,363 SP], Eşkiya okçu [37,234 SP], Eşkiya Assasin [33,360 SP]

  Elf Skilleri: (Level:1-30) [2,668 SP], İyileştirici elf [36,782 SP], uzman okçu [39,226 SP]

  Şaman Skilleri: (Level:1-30) [5,659 SP], Şaman Elemantalist Skilleri [29,763 SP], Şaman Specialist Skilleri [37,182 SP]  Not :Skill açarken kullanacağınız Statü puanlarını açmaya çalışırken yeterli beceriye sahip değilsin uyarısı alırsanız, karakterinin net statü puanını görmek için üzerindeki tüm elbiseleri çıkartın. O zaman yeterli puanın olup olmadığını anlayabilirsin. Kısaca eşyalarının verdiği statü puanlarıda aynı hanede toplandığı için skill açarken sorun yaşarsanız böyle yapın.

  +31 LvL için forumda bilgi paylaşılan bu konudan görebilirsiniz.
  http://forum.lastchaos.web.tr/showthread.php?t=180


  Statü Puanını LvL 31'e kadar sıfırlayamazsınız Bu LvL'den sonra Junodaki Krean isimli npcye gidip statü puanlarını değiştirebilirsiniz.


  At ve Ejder Kasma (pet kasma) : Pet hızlı birşekilde lvl kasmak silahınızı elinizden çıkartıp yumrukla canavarlara atak yapın yaklaşık 3sn'yede bir puan verecektir. Tabiki LvL'inize en uygun canavarı bulmanız gerekiyor. O zor ölücek ve sizin canınınızın çok az gideceği bir canavar bulursanız iyi olacaktır.

  Petlerin canını mavi yaprak ile doldurabilirsiniz.
  Petlerin yemini weber taşı ile doldurabilirsiniz.
  Petleri Satmak için Yp sıfırlamanız gerekir.

  Üretim için zerzavatçıdan uygun eşyayı alıp bulabilirseniz yanınızda booster bulunsun. yukarıda anlattığım şekilde boosteri üretim yaptığınız silahın üzerine sürükleyip bırakın.


  Nerde Ne Üretilir.
  Madenler:On taşı, Los taşı, weber taşı
  Bitkiler: Sarı yaprak, Kök, Mavi yaprak
  Mineraller: E-level element, D-level element, C-level element
  Upgrade (Eşyalara + Basma) : Eşyalara + basmak için Güç Taşı - Gök Taşı - Şans Taşı - Demir Cevheri kullanmanız gerek.

  + basmak için elde ettiğiniz bu saydığım itemleri eşyanızın üzerine sürüklemeniz yeterli olacaktır. +3 e kadar itemleriniz yanmaz. Daha sonra göktaşı kullanmanızı öneriyorum. aşağıda itemler için bilgi vereceğim.

  Her zırh ve eşyanın üzerinde giyebileceğiniz LvL yazar zırhta +5 fazlasını silahta +4 fazlasını kullanabilirsiniz. LvL'inize uygun olmayan eşyaları giymek size bir daha yüksek atak veya defans sağlamaz.

  Güç taşı nasıl temin edilir : Canavarlardan düşen itemleri simyagerde belli bir ücret karşılığında güç taşına dönüştürebilirisiniz. Yada LvL 29 a kadar güç taşı ihtiyacınızı silah satıcısından karşılayıp simyagerde güç taşına dönüştürebilirisiniz. +1 ve +4-+5 e kadar düşek lvl'deki itemleri bu taşla yükseltmeniz mümkün.

  Gök Taşı : Kestiğiniz canavarlardan düşürebildiğiniz gibi Shoptandan bu itemi temin edebilirsiniz. +6 ya kadar yapacağınız upgradelerde itemin yanma şansını düşürür. Ben LvL 33 altı itemlerde +6 değilse bu değerli taşı harcamanızı önermiyorum. +6 ve üzerinde kullanabilirsiniz. Pazarda şuanki fiyatı 10,000,000 altındır.

  Şans Taşı : Eşyalarınızı +6 ya kadar sorunsuz yükseltmenizi sağlar. Nadir bulunur.

  Demir Cevheri : Kullandığınızda eşyanın + basma oranı %100 olan bir itemdir. Demir Cevheri her eşya için yanlızca birkez kullanılır. Bu taşı genelde +13 ten +14 geçerken kullanabilirsiniz. Bunun dışında kullanmanızı önermiyorum. Ayrıca yaptığım araştırmalara göre Demir Cevheri elde etmek için ilk seferde 200 sonraki seferlerde 100 Sadakat puanına ihtiyacınız olucak. Sadakat puanı ve çıraklık için hemen altta bilgi vereceğim.


  Ustalık ve Demir Cevheri : Kendini Usta Listesine yazdırmış kişiler Kendilerine seçtikleri çıraklardan gelen istekleri kabul edip onların hızlı bir şekilde LvL+20 olmalarına yardımcı olurlar. Bunun karşılığında her LvL 20 olan çırak için kendisine 10 sadakat puanı gelir.

  Çıraklık : LvL Support kısmında (Oyuna ilk girişte Skill Barda 7 tuşu ile açabilirsiniz.) kendizi çıraklık listesine kaydedersiniz. ve daha sonra güncelleme yaparak ustaların Listesini görürsünüz. Burada size yardımcı olan ustanın ismini seçip onunla birlikte daha hızlı LvL atlamak için yardım alabilirsiniz. Bu size hızlı lvl atlama ve ustanıza 10 sadakat puanı kazandırır. Tabiki sizin LvL 20 olduğunuzda. Tam emin değilim fakat şunuda eklemek istiyorum Sadece bir usta seçebilirsiniz. Ben iptal ettiğimde çıraklık listesine adımı tekrar yazamadım.  Nen-Kar : Karakterinizi gücünü arttırmak için kullandığımız bir nevi pottur. Genellikle aytaşından çıkartabilirsiniz.


  LvL : 1-10 Bu lvlde en iyi kasabileceğiniz yer juno dışındaki Saskavaç ve Kurt Adamlardır. Bunun için bir usta yanınızda olup buf ve defans atarsa daha rahat kesebilirsiniz.


  LvL : 10-17 arası Junodaki Belfist taıpınağında kasmanızı öneriyorum. En hızlı şekilde burada kasabilirisiniz.

  LvL 17-30: Bu LvL'de Dratan'a geçip Procyon tapınağında kasmanızı öneriyorum.

  LvL 30-35 : Bu LvL'de Dratanda Sfenkslere gitmenizi ve parti olarak kasmanız gerek. Yanlız buraya giderken size yardımcı olucak biri olması gerek çünkü yolda giderken karşınıza çıkan canavarlar sizi kesecektir. Eğerki Dönüşüm Kitabı kullanıp LvL'inize uygun bir canavara dönüşebilirseniz diğer canavarlarsize vurmaz ve daha rahat gidebilirsiniz. Birde önerim şu yolda giderken birkaçkere ölseniz bile boşluk buldukça teleport fermanı ile kayıt edin böyle aynı yere tekrar dönmüş olucaksınız.

  LvL 35-... : Bu LvL'de Egeha şehrindeki Boker Büyücülere gitmeniz ve parti olarak kasmanız gerek. İki kişi kasarken 1,000,000 üzerinde tecrübe puanı geliyor. Buradada giderken size yardımcı olucak biri olması gerek çünkü yolda giderken karşınıza çıkan canavarlar sizi kesecektir. Yine aynı öneriyi yapacağım yolda giderken birkaçkere ölseniz bile boşluk buldukça teleport fermanı ile kayıt edin böyle aynı yere tekrar dönmüş olucaksınız. LvL 31' at sahibi olursanız gitmeniz daha kolay olacaktır.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Last Chaos Yeni Başlayanlar için yardım.

  Reklam  ya bunları anladımda :P daha çar lusturamadım 3. 3
  Ziyaretçi
  eyw kardeş ben yeni basladım çok yardımcı oldun :)+ Yorum Gönder
last chaos basma
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi