Yaradan'ın büyüklüğünü bir kez daha idrak ettirecek resimler

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... Sonuncu8Sonuncu9
İslami Resimler ve Dini Resimler Bölümünden Yaradan'ın büyüklüğünü bir kez daha idrak ettirecek resimler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Kobe23
  Üye
  Reklam

  Yaradan'ın büyüklüğünü bir kez daha idrak ettirecek resimler

  Reklam  Yaradan'ın büyüklüğünü bir kez daha idrak ettirecek resimler

  Forum Alev
  Elin Şekli  Sağ elimizin arkasında parmaklarımızın şekline bakıp, biraz düşündüğümüz taktirde; mucizevi bir şekilde parmakların dizilişinin aynen Allah(c.c.)'ın adını yazdığını görebilmekteyiz  Kaktüsteki "Allah" yazısı  Bir çöl bitkisi; Kaktüs.


  Ama o kendi yaradılış şekliyle, mütemadiyen kendi yaratıcısını zikretmekten başka bir şey yapmıyor. Belki bizlerden bile daha çok zikrediyor, daha çok yakarışta bulunuyor O'na karşı  Bal peteğindeki "Allah" yazısı  Türk bir arıcının bulduğu bal peteğinde de "Allah" yazısını görüp de inanmamak mümkün değil.


  Yorumu size bırakıyorum  Bulutların hali  Uydu ile çekilmiş bir fotoğraf ve normal hayatta kafamızı kaldırdığımız her an gözümüze takılan bulutlar


  Artık ne düşünürsünüz, orası size kalmış

  Erciyes Dağı - Kayseri

  Kış mevsiminden kalan kar birikintisinin oluşturduğu o, insanı hayrete düşüren mucizevi şekil  Firavun

  Hz. Musa ve İsrail oğullarına müthiş ızdıraplar çektiren, kendini Tanrı ilan eden, ama deniz dalgalarına yenik düşünce son nefesinde iman eden koca(!) Firavun. İşte cesedi denizden bu halde çıkarıldı.

  "Biz de bugün seni cansız bedeninle denizden yüksek bir yere atacağız ki
  arkandan geleceklere ibret olsun." (Yunus-92)

  İnşallah yeterli derecede ibret alıyoruzdur bu gördüklerimizden, yaşadıklarımızdan.

  Yoksa yüce Rabbim sonumuzu hayır eylesin  Balıktaki mucize

  Diğerleri gibi yine Allah(c.c.)'ın belki de imansızlara İslam'la şereflenmeleri için gönderilmiş bir ipucu.


  Kim bilir!  Meyvalardaki Mucizeler

  Yine Türkiye'de bir çiftçinin rastladığı domatesin ortasında "Allah" yazdığı açıkça görülmekte.  Kuran-ı Kerim (Rahman suresi 37-38. ayetler)

  Bismillahirrahmanirrahim;
  Gökyüzü yarıldığı zaman açılmış bir gül halini alır.
  Başka hangi şeyle Rabbinizi yalanlamaya kalkışırsınız!


  Bu fotoğraf amerikan uzay araştırma merkezinin (NASA) en son teknolojiyle yaptığı teleskoplarla Samanyolu gezegeninden sonra evrende elde ettiği en son görüntüdür. Bu fotoğrafa NASA yetkilileri bir açıklama getirememiştir.

  Ve bu fotoğrafı İslam alimlerine bir açıklama yapmaları için göndermişlerdir. İslam alimleri de yukarıdaki ayeti beyan etmişlerdir.  Kabe'ye Dönmüş Rükûdaki Ağaç

  Sidney yakınlarındaki bir ormanda bulunan bir ağacın alt kısmı yaradana ibadet ederken bizlerin rükû halinde aldığımız pozisyonda bulunmuştur.


  Daha detaylı baktığımızda insan şeklindeki ağacın ellerinin dizlerinde olduğu da açıkça görülmektedir. Daha ilginci ise ağacın yüzünün Kâbe'ye dönmüş olmasıdır.
 2. 2
  lord_ex
  Üye
  Reklam  kobe dostum bunlar harıka şeyler ellin dert görmesin.. 3. 3
  Ademoğlu
  Üye
  ellerine sağlık kardeş Allah'ın büyüklüğünden şüphemiz yok zaten.... 4. 4
  ebru
  Yeni Üye
  harika yaa tüylerim ürperdi cok mutluyum böyle duyarlı arkadaslarım oldugu ıcın tesekkurler

 5. 5
  kaptan033
  Yeni Üye
  aziz din kardeşim eline salık herkezin bunları gürüp ibret alması lazım ALLAH senden razı olsun

 6. 6
  P®ens
  !! Cümle Mühendisi !!
  Bazen ufacık füzelere ,uçaklara dahi hakim olamazken o akıl almaz hız ve büyüklükteki yüz milyonlarca kütlenin (gezegen,yıldız,nebula...) en ufak bir hata dahi yapılmadan gezdirilmesine neden olan kimdir?

  Parçalanan, yaşlanan, gezegenler, çürüyen bitki hayvan ve insanlar ile her yer (gökyüzü, yeryüzü) çöp pislik olacağına, bir düzen içinde çöpleri temizlik görevlilerine (kara delik, böcek, kurt,solucanlara...) toplatan kimdir?

  Atmosferdeki su, karbondioksit, oksijen ve azotun devredilmesindeki ahengi, nizam ve intizami bildigimiz için, yagmur yerine “kezzap” adını verdigimiz nitrik asitin yağabileceği aklımıza dahi gelmez, degil mi?Oysa ki, atmosferin % 80’ini teşkil eden azot gazı, yıldırım ve şimşeklerin tesiri altında oksijenle birleşir. Bu oksitlenme sonucunda, nitratların meydana gelmesine yarayan azot oksitleri teşekkül eder. Yani ilmen, havadaki her elektriklenmede, nitrik asit yağmurunun meydana gelmesi için bütün şartlar hazırdır.... Ancak şimşek çaktığında , damla damla merhamet ve rahmet yağar. Ve bize haddimizden fazla değer veren yüce kudrete bütün mahlûkat sükreder.

  Üzerimize her an kezzap yagabilmesinin mümkün oldugunu bilen kimya âlimi Prof. Dr. Arthur Macomb bu konuda sunlari söyler: “Ne zaman şimşek çakıp gök gürlese, semâdan yağmur yerine nitrik asit yağacak diye soluğum kesilir, rengim kaçar, sığınacak bir yer ararım. Çünkü havada nitrik asit teşekkülü için bütün şartlar hazırdır.”

 7. 7
  askpinarim
  Yeni Üye
  daha önce görmüştüm ben bu resmi fakat bu sitede de yayınladığınız için çok teşekkür ederim gerçekten ibret alınacak bir resim tebrikler....

 8. 8
  ahfa
  Özel Üye
  Allahın nimetidir arkadaşlar çok saol arkadaşım ellerine sağlık

 9. 9
  nkacar
  Yeni Üye
  ellerine sağlık kardeş Allah'ın büyüklüğünden şüphemiz yok zaten....

 10. 10
  Ebu_Derda
  Yeni Üye
  Selamlarin En GÜzelİ , BİrİcİĞİ , GÖz BebeĞİ Olan Rabbİmİn Nurlu Selami Üzerİne Olsun KardeŞİm İnŞ.

 11. 11
  PINAR
  Yeni Üye
  Reklam  arıların yazdıgı Allah yazısını ve nasa nın uydu resmini daha önce başka yerlerde okumuştum...En çok firavun un secde eden kemiklerini gördüm ve onun adına çok üzüldüm...keşke o da inanıp,önceden tövbe edip,affedilebilseydi....

 12. 12
  T_I_L_S_I_M
  Üye
  eline sağlık kardeşşş çok iyi olmuş.allah bizi kendi yolundan ayırmasın!

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi