Ay ile Dünya mesafesi Kurandaki mucize

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dini Sohbet Bölümünden Ay ile Dünya mesafesi Kurandaki mucize ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  @unk_n_own@
  Usta Üye
  Reklam

  Ay ile Dünya mesafesi Kurandaki mucize

  Reklam  Ay ile Dünya mesafesi Kurandaki mucize

  Forum Alev
  Kamer(AY) suresinde yine bir mucize ile karşılaşıyoruz. Bu surede Ay ile Dünya arasındaki harflerin uzunluk oranı Uzay'daki Ay-Dünya mesafesine işaret etmektedir. Kamer(AY) suresinin içerisinde sadece bir yerde Dünya(Ard) kelimesi geçmektedir.
  Surenin başlığı olan "Ay" kelimesi ile "Dünya" kelimesi arasındaki harfler toplam 333 adettir ve araya tam olarak 111 adet Ay kelimesi sığmaktadır. Çünkü Arapça'da Kamer(Ay) kelimesi 3 harften oluşur.
  Aynı şekilde gezegenimiz Dünya ile Ay arasına da ortalama 111 adet Ay sığmaktadır yani aradaki mesafe Ay çapının toplam 111 katıdır. Bir uzay haritasını incelediğiniz zaman da bunu görebilirsiniz. Ya da en temel astronomi kitaplarında da bu bilgiye rastlayabilirsiniz. Bu hesaplama da kullanılan uzaklık mesafesi ortalama mesafedir çünkü Ay'ın eliptik bir yörüngesi vardır.
  Fakat Kuran'ın indirildiği dönemde ne aradaki yüzbinlerce kilometrelik mesafe ne de Ay'ın çapı bilinmiyordu.İşte bu açıdan bu bilgi büyük önem taşımaktadır. Ayrıca Kuran'da Ay isminde sadece bir sure vardır ve bu surede sadece bir yerde Dünya kelimesi geçmektedir. O nedenle bu önemli bulgu matematiksel açıdan tesadüfi değildir. 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Ay ile Dünya mesafesi Kurandaki mucize

  Reklam  Kuranı kerim sadece sözleri ile bilgi vermez aralarındaki gizemli hesaplar bile bizler için dünyayı anlamak için birer mesaj şeklinde düzenlenmiştir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi