Kadın erkeğe iğne yapabilir mi?

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dini Sohbet Bölümünden Kadın erkeğe iğne yapabilir mi? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Reklam

  Kadın erkeğe iğne yapabilir mi?

  Reklam  Kadın erkeğe iğne yapabilir mi?

  Forum Alev
  Kadın erkeğe iğne yapabilir mi?

  Normal şartlarda erkek hastaları erkek sağlık memurunun, kadın hastaları da kadın sağlık memuresinin tedavi etmesi gerekir. Ancak hastalık hali çok zamanaciliyet kazanır ve o anda gerek hasta için, gerekse doktor ve sağlık memuru için mahrem ve namahremlik aranmaz olur. Çünkü acil müdahale ve hayati tehlikenin giderilmesi söz konusudur. Veya hastane şartlarında her zaman erkek kadın ayırımı yapmak mümkün olmaz.

  İğne yapma meselesine gelince; iğne kalçadan yapılıuorsa, burada erkek kadın ayrımı olmaz. çünkü birbirlerine yabancı olan insanlar erkek olsun kadın olsun göbekle diz arasına bakamaz. Yani kadının erkeğe mahremiyeti erkeğin erkeğe mahremiyeti gibidir.

  Ancak iğne vurmak bir tedavi zaruretine girmektedir. Bunun için mümkünse erkeğin erkeğe iğne yapması uygun olur, ama değilse erkeğe kadının iğne yapmasında bir mahzur olmaz.

  Aileye Özel Fetvalar
  Mehmed Paksu 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Kadın erkeğe iğne yapabilir mi?

  Reklam  Bunun dinde yasağı olmaz. Kadın da erkekte karşı cinse iğne vurabilmektedir. Hastalık söz konusu olduğu için bu şart aranmaz. Fakat mümkünse hemcinsin yapması takva açısından elbetteki daha iyidir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi