Yemeği neden sağ elle yemeliyiz

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dini Sohbet Bölümünden Yemeği neden sağ elle yemeliyiz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Selim
  Üye
  Reklam

  Yemeği neden sağ elle yemeliyiz

  Reklam



  Yemeği neden sağ elle yemeliyiz

  Forum Alev
  Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anhüma anlatıyor: Rasûlullah aleyhissalâtu vesselâm:

  "Herbiriniz sağ eliyle yesin, sağ eliyle içsin, sağ eliyle alsın, sağ eliyle versin. Zira şeytan sol eliyle yer, sol eliyle içer, sol eliyle verir, sol eliyle alır" buyurdular.

  İnsan vücudunun süptil anlamda bir enerji boyutu vardır. Bu, madde bedenin hayatiyet enerjisidir, genel olarak aura ismiyle bilinir. Bu enerji (aura) negatif ve pozitif olarak iki yönlüdür. Bedeninin sağ yanı pozitif, sol yanı negatiftir. Dünya üzerindeki her nesnenin ve canlının da bir enerjisi (aurası) vardır. Bu sebeple, sağ el süptil anlamda pozitif (olumlu) enerji taşıdığı için, ele alınan herhangi bir nesnedeki olumsuz (negatif) enerjileri çekip yokeder. Çünkü pozitif negatifi çeker. Sol el ise, negatif (olumsuz) enerji taşıdığı için ele alınan maddelerdeki olumlu (pozitif) enerjileri emip yokeder. Bu sebeple bir şeyleri yiyip içerken sağ eli kullanmaya alışmalıdır. Aksi takdirde yenilenler ya posa ayarındadır, ya da zararlı veya gereksiz madde alımına dönüşür. Örneğin sol ele alınan elma, armut gibi gıdalardaki pozitif enerjinin sol el tarafından bloke edildiğini tespit eden bilim adamları var. El oğlu bunlarla uğraşırken, bizim müslüman bilim adamları ne yapıyor bilemiyorum. İman zayıf olursa, denemeye değer bulunmaz doğal olarak.. Bizler bugünün ilmi ile ancak bu gibi hadisleri açıklayabiliyorken, Hz. Muhammed aleyhisselâm 1400 yıl önce bu gerçeklere vakıf olmuş.. ! Şu bir gerçek, ki insanlık 2005 yılında dahi hâlâ Hz. Muhammed (s.a.v)'i gereği gibi değerlendiremiyor ne yazık ki..




 2. 2
  serdarr78
  Yeni Üye

  --->: Yemeği neden sağ elle yemeliyiz

  Reklam



  zaten şu anda bilimin kabul ettigi herşey o yıllarda söylenmiş yada uygulanmış..bunun en büyük delili kur-an ı kerim dir...







 3. 3
  mumsema
  Özel Üye
  ikinize de teşekkur ederim harika yazmışsınız
  Allaha emanet olun







+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi