Tatlı Bir Su İçerken Kerbelayı Hatırlayın

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dini Sohbet Bölümünden Tatlı Bir Su İçerken Kerbelayı Hatırlayın ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  P®ens
  !! Cümle Mühendisi !!
  Reklam

  Tatlı Bir Su İçerken Kerbelayı Hatırlayın

  Reklam  Tatlı Bir Su İçerken Kerbelayı Hatırlayın

  Forum Alev
  Kötülerin Yurdu


  Cehennem; kâfirler, müşrikler, münafıklar ve Müslamanlardan günahkâr olanlar için hazırlanmış olan bir ceza yeridir. Orada nefsin sevmediği ve korktuğu her türlü eza ve cefa, sıkıntı, dehşet saçan devler gibi kıvılcımlar fışkıran ateşler ve daha tarifi mümkün olmayan her türlü işkenceler bulunur.
  Cennet ve Cehennem her ikisi de bakidirler. Asla yok olmazlar. Cennete girenler Cennetten çıkmayacakları gibi, Cehenneme girenler de orada ebedi olarak kalır. Ve asla çıkmazlar. Her ikisinin halkı da içlerinde ebedi olarak orada kalırlar. Ancak şu var ki imanlı olarak ölüp günahlarından dolayı Cehennem cezasına çarptırılmış olanlar, cezaları sona erince, Cehennemden çıkar ve neticede Cennete girerler.
  Rabbimiz şöyle buyurmaktadır:

  ... O düşündü ve bir ölçü tespit etti.
  Kahrolası, nasıl bir ölçü koydu?
  Yine kahrolası, nasıl bir ölçü koydu?
  Sonra bir baktı. Sonra kaşlarını çattı ve yüzünü ekşitti. Sonra da sırt çevirdi ve büyüklük tasladı. Böylece: "Bu, yalnızca 'aktarılarak öğrenilen' bir büyüdür" dedi. "Bu, bir beşer sözünden başkası değildir." Onu Ben, cehenneme sürükleyip-atacağım. Cehennem (sakar) nedir, sen bilir misin?
  Ne alıkoyar, ne bırakır. Beşere delicesine susamıştır. (Müddesir Suresi, 18-29)

  İnsan yaratılış amacını reddederse, karşılığını cehennemde görür. Allah, bir ayetinde şöyle buyurmaktadır:

  ... Doğrusu Bana ibadet etmekten büyüklenen(müstekbir)ler; cehenneme boyun bükmüş kimseler olarak gireceklerdir. (Mü'min Suresi, 60)

  Allah'a iman etmeyen, O'nu gereği gibi takdir etmeyip kulluk görevini yerine getirmeyen her insan sonunda cehenneme girecektir ve kimsenin de cehennemden kurtulmak için bir garantisi yoktur. 2. 2
  kingofguens
  Yeni Üye

  --->: Tatlı Bir Su İçerken Kerbelayı Hatırlayın

  Reklam  güzel bir paylaşım ama cehenneme girenler oradan çıkamazlar diye bir şey yok cezalarını çektikten sonra onlarda cennete girerler ama sadece allah'ı göremezler ve peygamberleri bir okuduğumu da söyleyeyim sana ;geliyorlar şimdi ahirete burada günahaları ile sevapları karşılaştırılıyor ve ikisi eşit çıkıyo diyer bir kişide aynı şekilde geliyo ama onun günahları daha fazla bunlardan bir tanesi sevabını verirse diğerine cennete gidecek ve o kişi diyerine sevabını veriyor ve ikiside cennete gidiyoranladın sen onu:)+ Yorum Gönder
tatlı bir su içerken kerbelayı hatırlayın
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi