Dr.Ender Saraç'tan Sağlıklı Kilo Vermek İçin Öneriler

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Diyet Beslenme Bölümünden Dr.Ender Saraç'tan Sağlıklı Kilo Vermek İçin Öneriler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Dr.Ender Saraç'tan Sağlıklı Kilo Vermek İçin Öneriler

  Reklam  Dr.Ender Saraç'tan Sağlıklı Kilo Vermek İçin Öneriler

  Forum Alev
  Dr. Ender Saraç’tan sağlıklı kilo verme önerileri

  Zayıflama konusunda sıkca başvurduğumuz Dr. Ender Saraç, sıcak yaz günlerinin geldiği aylarda zayıflamak için özellikle bitkilerden yardım almamız gerektiğini ifade ediyor.

  Ender Saraç’a göre her insan için tek tip zayıflama programı olmamalı.herkes kendi vücut tipine göre diyet ve beslenme programı takip etmeli. vücut tipi,yaş,kilo ve yaşam stili burada önem kazanıyor.
  Ender Saraç’a göre kilo vermek hakkında yanlış bildiklerimiz 3-5 günlük diyetlerle kısa süreli rejimler ve sonrasında tekrar sağlıksız beslenmeye dönmek.halbu ki sağlıklı ve dengeli beslenmeyi bir hayat biçimi haline getirmemiz gerekiyor.

  Sağlıklı zayıflamak ve verilen kiloları geri almamak için dengeli ve sağlıklı beslenmeyi tamamen benimsemeli,hayatımızdan asla çıkarmamalıyız.bilinçli ve dengeli beslenme kilo vermenin ilk kuralıdır diyen Ender Saraç düzenli egzersizin de önemine dikkat çekiyor.

  Zayıflamak için çaba sarfederken en çok iştahımız bize engel oluyor.Saraç burada da önerilerini sunuyor ve İştahı azaltan ve zayıflamaya yardımcı bir ipucu veriyor. Zerdeçal, nane ve yeşil elma kokularını günde 25-30 kere derin derin içinize çekerek, iştah merkezini rahatlatabilirsiniz diyor.
  Ender Saraç’a göre iştah merkezini sakinleştiriyor. Almanya’da yapılan bir araştırmada yeşil elma ve nane koklayan kişilerin, (bunların aromatik yağları da olabilir) daha hızlı kilo verdiği saptanmış.
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Dr.Ender Saraç'tan Sağlıklı Kilo Vermek İçin Öneriler

  Reklam  Kısa sürede sürekli değişen diyetler bırakıp tekrar başlamak vücuda zarar verir. Sürekli uygulanabilecek bir diyetin olması sıkılmadan yapılmasını kolaylaştıracaktır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi