125 kilodan 60 kiloya düştü

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Diyet Beslenme Bölümünden 125 kilodan 60 kiloya düştü ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  şeyda
  Üye
  Reklam

  125 kilodan 60 kiloya düştü

  Reklam  125 kilodan 60 kiloya düştü

  Forum Alev
  İzmir’de obez bir hemşire, “kelepçe yöntemi” ile 1,5 yılda 125 kilodan 60 kiloya düştü.

  Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hemşire olarak görev yapan Çağlayan Kadıoğlu, fazla kilolusundan şikayetçi olunca, çalıştığı hastanede 2000 yılında yapılan operasyonla midesine kelepçe takıldı. Uygulanan tedavi yöntemiyle birlikte, daha yavaş, az ve sık yemek yediğini kaydeden Kadıoğlu, 1,5 yıl içinde 65 kilo vererek 60 kiloya indiğini kaydetti.

  Kelepçenin midesinde halen durduğunu ve kendisi için herhangi bir sorun teşkil etmediğini ifade eden Kadıoğlu, uygulanan yöntemin ardından kilo almadığını belirtti. Kadıoğlu, uygulama öncesi 58 olan giysi bedeninin de 38’e indiğini anlattı.

  YÖNTEMLERDEN BİRİSİ
  Hastanenin Başhekim Yardımcısı ve Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Yasin Peker, Kadıoğlu’nun zayıflamak istemesi kararının ardından midesine kelepçe takıldığını söyledi.

  Mideye takılan kelepçe yönteminin zayıflama yöntemlerinden biri olduğunu belirten Peker, Kadıoğlu’nun azminin de başarıda önemli rolü olduğunu kaydetti. Bu yöntemle, midenin üst kısmının sarıldığını anlatan Peker, kum saatine benzeyen silikon kelepçenin, gıdaların mideye daha yavaş girmesini sağladığını ifade etti.
  kaynak:ntvmsnbc 2. 2
  ÇAĞLAR
  Ekipler Amiri
  Reklam  bence çok kötü bir yöntem bu kelepçe yöntemi çünkü o alet takıldıktan sonra doğru düzgün hiçbirşey yiyemiyor insan sıvı şeyler dışında 3. 3
  samyeli_byz
  Yeni Üye
  bence bu yontem hıc de saglıklı deıl 1.5 senede o kadar kıloyu wermek hem vucut yapısını bozar hemde gerı alıcak o kıloları....az az ama kalıcı kılo wermek en saglıklı we garantılısı bunu ben deıl doktorlar soluo 4. 4
  sweettears
  Usta Üye
  insan 120 kilo ikende sağlıklı olamıyor bence bu yöntem o kadarda kötü sayıolmaz. eğer kelepçe takıldıktan sonra yapılması gereken şeyler uygulanırsa insan sağlığına kavuşabilir.

 5. 5
  arse
  Üye
  bence çok uygun bir yöntem değil... insan kilo vermeye kelepçe çıkmazsa devamediyor kkelepçenin çıkmasıda riskli

 6. 6
  djyeminli
  Üye
  bende sizinle benim başımdan geçen b olayı paylaşmak istiyorum yaklaşık larak 25 gün içinde 74 kilodan 67 klioya düştüm desem inanırmsınız ve bu ir ay içerisinde oldu zayıflimak istyor dum ama bu kadar çabuk olacağını sanmıyor dum sizce norma mı bu kime dediyse yok ya şaka yapıyor sdun falan dedi gerçek ama ..!

 7. 7
  yYmRr
  Üye
  bence çok mantıklı mideyi küçültüyolar böylece hemen doyuyor insan

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi