Bel inceltme - bel inceltme hareketleri

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Diyet Beslenme Bölümünden Bel inceltme - bel inceltme hareketleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hozukcan
  Emekli
  Reklam

  Bel inceltme - bel inceltme hareketleri

  Reklam  Bel inceltme - bel inceltme hareketleri

  Forum Alev
  bel inceltme - bel inceltme hareketleri


  Belinizdeki yağlar yüzünden her ayna önüne geçtiğinizde nefesinizi tutuyor ve karnınızı içeri mi çekiyorsunuz? Herkes aynı tepkiyi veriyor. Kadınlar yaşlandıkça, ekstra kilolar karna doğru kayar. Ancak aşağıda okuyabileceğiniz basit egzersizleri düzenli uygulayarak bu yağları eritebilirsiniz.

  Isının


  A. bel incelten egzersizlerBu karın yağları egzersizlerinde karın kaslarını birbiriyle bağlantıya geçirmek için dik durun, ayağınız kalçanızdan önde olsun, omuzlar gevşek, başınız ise dik olmalı. Karnınızın alt tarafına bir elinizi koyun, baş parmağınız göbek deliğinizde olsun ve diğer kolunuz boşta kalsın, dinlensin. Derin bir nefes alın, böylece göğüs kafesiniz ve karnınız şişer. Kısa bir süre böyle durun.

  B. Tüm nefesinizi verin. Karnınızın düzleştiğini ve belinizin daraldığını hissedeceksiniz. Bu ısınma hareketini beş kere tekrarlayın.


  Bükme


  Ayaklarınız birbirinden bir kaç santim açık olarak şekilde dik durun ve bacaklarınızı hafifçe kırın. Kollarınızı dışa doğru açın ve omuzlarınızı rahatlatın.
  Göğüs kafesinizi sabit tutarak soldan sağa doğru kalçanızı oynatın. Daha sonra da sağdan sola doğru hareket ettirin. Bir dakika boyunca çamaşır makinası gibi ileri ve geri hareket etmeyi sürdürün.

  İpucu: Yaptığınız hergün bu alıştırmaların hızını artırın.

  Tek bacak germe


  Sırtınız üzerine yatın, sağ bacağınızı kendinize doğru bükün ve kalçanızın sağ tarafını kavrayın. Göbek deliğinizi omurgabel incelten egzersizlernıza doğru çekin ancak deliğe basmadan yapın bunu. Yani kaslarınızı oynatın. Böylece doğak bir kavis yakalayacaksınız.

  Sol bacağınızı zemine 45 derecelik açıyla kırın, topuğunuz dik olsun. Kafanızı ve omuzlarınızı yerden kaldırın. Nefes alın ve öyle bekleyin. Nefes verin ve diğer bacağınıza da aynı işlemleri uygulayın. 10-15 tekrar yapın.

  Makas

  bel incelten egzersizlerSırtınız üzerine uzanın. Ayak ucunuz tavanı göstersin ve bacağınızı da havaya kaldırın. Hiçbir harici etken kullanmadan göbek deliğinizi omurganıza doğru bastırın.
  Omuzlarınızı ve başınızı zeminden kaldırın ve kalçanızın sağ tarafını ellerinizle tutun. Ayak ucunuz dik şekilde bacaklarınızı 6-18cm arası kaldırın.

  Nefes alın ve tutun. Nefes verip bacaklarınızı değiştirin. 10-15 kere bacaklarınızı değiştirerek bu egzersizi tekrarlayın.

  bel incelten egzersizlerBiraz hareket!

  A. Bacaklarınız düz bir şekilde sırtınız üzerine yatın. Kollarınızı kafanızdan yukarı kaldırın. Nefes alın ve kollarınızı göğüs hizasına getirin. Bir anda yavaşça nefes veriken kafanızı ve omuzlarınızı kaldırın.

  B. Oturma pozisyonuna gelirken kollarınız havada olsun.

  Nefes alın ve durun

  Nefes verin ve yavaşça ilk pozisyona gelin. 10 kere tekrarlayın.
  İsteğe bağlı olarak 2 kilodan fazla olmamak koşuluyla elinizde ağırlıklar taşıyabilirsiniz. Sırt ağrınız varsa bunu düşünmeyin bile.

  Kalça yuvarlakları

  Ayaklarınız birbirinden biraz açık bir şekilde dik durun ve ellerinizi kalçanızın yanlarına yerleştirin.
  Göğüs kafesinizi sabit tutarak kalçalarınızı sola, arkaya, sağa ve sonra da öne doğru hareket ettirin. Yani bir daire çizin. 30 saniye boyunca devam edin.

  Yılan gibi hareket edin

  Ayaklarınızı kalçanız kadar açın ve dik durun. Kollarınızı da yanlara doğru açın.
  Kalçanızı sabit tutarkan sol omzunuzu hareket ettirin ve diğer kolunuza da aynı hareketi uygulayın.

  Biraz sağa doğru kayarken sol omuzunuzu geri ve aşağı doğru hareket ettirin. Sağ kolunuzu sol kolunuza doğru hareket ettirin. Daha sonra aynı hareketi sol tarafınıza uygulayın. Sonra kalçanızdan belinize ve omuzlarınıza kadar kansıyan bir kalça kıvırma hareketi yapın yani yılan gibi sağa, sola ya da yukarıdan aşağıya kıvrılın.

  Aslında bu hareketleri bir dansözü taklit ederek daha başarılı uygulayabilirsiniz. Böylece eğlenerek belinizi inceltebilirsiniz. Yumuşak hareketleri 30 dakika uygulamanız yereli.

  Bel egzersizinin temel ilkeleri

  Bir egzersizi ara vermeden bitirin ve daha sonra ısınma hareketi hariç tekrarlayın. Toplam 15 dakikanızı alacaktır.

  Sonuçlar: Bu hareketleri günde beş kere yaparsanız bir ay içerisinde daha düzgün bir beliniz olduğunu farkedeceksiniz
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: bel inceltme - bel inceltme hareketleri

  Reklam  Beli keyif alarak eğlenerek inceltmek de mümkündür. Dans etmek tüm vücut kaslarını çalıştırır kanı hızlandırır ve bel kıvrımları yapılırken belin incelmesini sağlamaktadır.+ Yorum Gönder
bel inceltme hareketleri,  bel kıvırma hareketleri,  bel kıvırma
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi