Power supply in kaç watt olduuğunu nasıl anlarım?

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Donanım ve Donanım Sorunlarınız Bölümünden Power supply in kaç watt olduuğunu nasıl anlarım? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 13
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Reklam

  --->: Power supply in kaç watt olduuğunu nasıl anlarım?(yardım)

  Reklam  Kardeşim itimat meselesi değil ,çizgi elektronik büyük bir şirket bu hesaplamanın yanlış olacağını düşünmüyorum.Ama dediğin gibi tak diye işte 300watt denecek kadar olduğunuda zannetmiyorum.tek rakam yok orada.Benimde dediğim gibi zaten ilerleyen günlerde götüreceğim.Fikirlerin için ALLAh razı olsun.

  eercann
  benmi donanımı zorlamıyorum.3-4 saat far cry 2 ,çık hemen fallout 3 ondan çık gta 4 sürekli ekran başındayım.
  ForumAlev --->: Power supply in kaç watt olduuğunu nasıl anlarım?(yardım)

 2. 14
  eercann
  Yeni Üye
  :) sakın yanlış anlaşılmıyayım bu işi yapıyorum bu bakımdan istersen şöylede anlatayım ...

  370 watt ile çalışıyor makinan sen o an dwd-rw ile işlem yapmıyorsun 370-30=340
  oyun oynerken yuk genelde 3 doannım üzerinde yuklenir(Ekran kartı + CPU +RaM) ve dedigim gibi oyun ayarları ile çok alakalı ve watt degerleri o an 3 donanım tarafından çekilir.TAbiki bu söylediklerim teorik.Çünki donanım çalışma prensipleri anlatıgım gibi basit bir mantık degil.

  bence sen yüz yüze bir çözüm olsan daha ii olur yazıyla ben sana anlatmak istediklerimi anlatabiliyorum :) 3. 15
  WebStyle
  Özel Üye
  Öncelikle hangi model ve marka ekran kartı alacaksınız ? Bunu bildirin ki ona göre bu psu yeterli gelir yada gelmez diyebilelim ? Saat hızları,bellek hızları yüksek oldukça güç ihtiyacı'da artacaktır tabi... 4. 16
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Tamam da; ''3-4 saat far cry 2 ,çık hemen fallout 3 ondan çık gta 4 sürekli ekran başındayım'' diyorum yani o 3 watt çeken yerden de sürekli watt çekiliyor ama hiç bir ısınma yada reset le karşılaşmadım.Ve 300 watt diyorsunuz 350-400 deseniz belki diyeceğim ama 300 imkansız.

  Alacağım kart muhtemelen 9800 Gt yada 9600 Gt,hd 3850 yada 3870 gibi birşey olacak.Ama ben yeter mi yetmez mi öğrenmek istemiyorum.Powerim kaç watt diyorum.

 5. 17
  niko
  Özel Üye
  350 - 400 watt dememle rahatlayacaksan tmm senin dediğin olsun. ama baktırdığında sonucu buraya yaz abartısız ve basit bir cümle ile.

 6. 18
  eercann
  Yeni Üye
  :) sistemde fan yok mu? Elektronikte stabil seviye kavramı vardır yani yapabilecegi iş sınrırında ise sorun yoktur. Eger sen bir parçaya o/c yaparsan ne demek sitedigimi anlarsın zorlamadıktan sonra donaımla gelen fan onu 7/24 çalışacak şekilde idare eder ;)

  evdeki pc hiçnbir zaman kapanmaz...!!! knight + kesinlikle bir ntfs birinden biri açıktır mp3 dinlerim o zaman pc iflas etmesi lazım ;

 7. 19
  WebStyle
  Özel Üye
  Tamam da; ''3-4 saat far cry 2 ,çık hemen fallout 3 ondan çık gta 4 sürekli ekran başındayım'' diyorum yani o 3 watt çeken yerden de sürekli watt çekiliyor ama hiç bir ısınma yada reset le karşılaşmadımVe 300 watt diyorsunuz 350-400 deseniz belki diyeceğim ama 300 imkansızAlacağım kart muhtemelen 9800 Gt yada 9600 Gt,hd 3850 yada 3870 gibi birşey olacak.
  Driver problemi, ısı problemi yaşamak istemiyorsanız ati kartlar'dan uzuk durun derim. 9800gt iyi bir tercih olacaktır. Ama bana kalırsa maddi imkanınız da varsa GTS 250 kartları bir inceleyiniz. Bu bahsetmiş olduğunuz kartlar'ın yanında 300w kesinlikle yetersiz gelecektir. Sıkıntı yaşamamanız açısından 450 yada 500w psu bakmanızı öneririm.

 8. 20
  sinemacrazy
  Usta Üye
  evdeki pc hiçnbir zaman kapanmaz...!!! knight + kesinlikle bir ntfs birinden biri açıktır mp3 dinlerim o zaman pc iflas etmesi lazım ;
  Isınırsa öyle bir kapanır ki...Ayrıca knight en yüksek 64 mb ekran kartı belleği istiyor ben sana en düşük 256-512 mb ekran kartı isteyen oyunlardan bahsediyorum.

  Neyse uzatmayalım yarın götüreceğim.Sağolun.

 9. 21
  eercann
  Yeni Üye

  --->: Power supply in kaç watt olduuğunu nasıl anlarım?

  Reklam  Sen hala inat ediyorsun MB ile ekran kartı güc +çektigi watt+performans çok etkilemez. bencede yüz yüze çözüm alman sen açından daha iyi olucak.Donanım basit bir kaç cümle ile açıklanamaz. Bu yüzden uzatmanın bi anlamı yok ^^

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
power supply kaç watt olduğunu,  psu kaç watt öğrenme,  power supply watt öğrenme,  psu watt öğrenme,  psu öğrenme
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi