İmam-ı Azam'ın Tesbih Duâsı

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden İmam-ı Azam'ın Tesbih Duâsı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  €lizabeth
  Emekli
  Reklam

  İmam-ı Azam'ın Tesbih Duâsı

  Reklam  İmam-ı Azam'ın Tesbih Duâsı

  Forum Alev
  İmam-ı Â'zam Hazretlerinin gece gündüz dilinden düşürmediği rivayet edilen meşhur tesbih duası şöyledir:  "Subhâne'l-ebediyyi'l-ebed. Subhâne'l-vâhidi'l-ehad. Subhâne'l-ferdi's-samed. Subhâne râfi's-semâi bi-gayri amed. Subhâne men beseta'l-arda alâ mâin cemed. Subhâne men haleka'l-halka fe-ahsâhüm aded. Subhâne men kaseme'l-erzâka ve lem yense ehad. Subhânellezi lem yettehiz sâhibeten, vela veleden. Subhânellezi lem yelid ve lem yûled ve lem yeküllehû küfüven ehad. Subhâne men yerânî ve ya'rifü mekânî ve yerzukunî velâ yensânî... "

  "Ebed ve ebedî olan Allah'ı tesbih ederim. Bir ve tek olan Allah'ı tesbih ederim. Tek ve herşey kendisine muhtaç olan Allah'ı tesbih ederim. Semayı direksiz yükselten Allah'ı tesbih ederim. Yeryüzünü donmuş su üzerine yayan Allah'ı tesbih ederim. Mahlukatı yaratan ve onları çeşitlendiren Allah'ı tesbih ederim. Rızkı taksim eden, hiçbir canlıyı unutmayan Allah'ı tesbih ederim. Eş ve çocuk edinmeyen Allah'ı tesbih ederim. Doğurmamış, doğrulmamış ve hiçbir şey de kendisine denk olmayan Allah'ı tesbih ederim. Beni gören, yerimi bilen, beni rızıklandıran ve beni unutmayan Allah'ı tesbih ederim."
 2. 2
  ELVAN
  Bayan Üye

  Cevap: İmam-ı Azam'ın Tesbih Duâsı

  Reklam  Alimlerin etmiş oldukları duaları bizler de etmekteyiz. Söylemiş oldukların güzelliği sözlerin anlamları ve onlar gibi önemli şahsiyetlerin söylemiş olmaları dualarının bugüne kadar gelmesini sağlamıştır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi