Hz.Ali'nin dilinden dua

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Hz.Ali'nin dilinden dua ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  naberya?
  Bayan Üye
  Reklam

  Hz.Ali'nin dilinden dua

  Reklam  Hz.Ali'nin dilinden dua

  Forum Alev
  Allah´ım! senin her şeyi kaplayan rahmetin hakkına; kendisiyle her şeye üstün geldiğin karşısında her şeyin boyun eğdiği gücün hakkına; her şeye galip geldiğin ceberutun hakkına; önünde hiç bir şeyin duramadığı izzetin hakkına; her şeyi dolduran azametin hakkına; her şeye üstün gelen saltanatın hakkına; her şeyin fani olmasından sonra baki kalacak vechin hakkına; her şeyin temellerini dolduran isimlerin hakkına; her şeyi ihata eden ilmin hakkına ve her şeyi aydınlatan cemalinin nuru hakkına senden niyaz ederim.
  Ey Nur ey Kutlu ey evvellerin evveli ve ey ahirlerin ahiri! Allah´ım! Benim ismet perdesini yırtan günahlarımı affet. Allah´ım! Bedbahtlıklara yol açan günahlarımı affet. Allah´ım! Nimetleri değiştiren günahlarımı affet. Allah´ım! Duanın icabetini önleyen günahlarımı affet.
  Affet Allah’ım
  Allah´ım! Belanın inmesine sebep olan günahlarımı affet.
  Allah´ım! işlediğim bütün günahları ve yaptığım bütün hataları affet.
  Allah´ım! Ben sana zikrinle yaklaşmak istiyorum ve seninle senden şefaat diliyorum ve cömertliğin hakkına beni kendine yaklaştırmanı ve şükrünü eda etmeyi bana nasip kılmanı ve zikrini bana ilham etmeni istiyorum.
  Allah´ım! Huzur huşu ve zelil olmuş bir dille senden (hatalarıma) göz yummanı bana merhametli davranmanı beni verdiğine razı kanaatkar ve her durumda mütevazı kılmanı diliyorum.
  Allah´ım! İhtiyaç ve yoksulluğu şiddetli olan ve hacetini zorluklar anında kapına getirene katında bulunanlara büyük rağbeti olan kimsenin yalvarışı gibi sana yalvarırım.
  Allah´ım! saltanatın büyük ve mekanın yücedir tedbirin gizlidir; emrin açık; kahrın galip ve kudretin her yerde caridir;(yürürlüktedir) ve senin hükümetinden kaçmak imkansızdır.
  Allah´ım! Senden başka günahlarımı affedecek; kabahatlerimi örtecek; kötü amelimi iyiye çevirecek birini bulamam.
  Beni hizmetinde tut
  Ey Rabbim ey Rabbim Ey Rabbim!
  Ey Mabudum ey Seyyidim ey Mevlam ve ey benim Sahibim!
  Ey varlığımı elinde tutan!
  Ey zorluk ve çaresizliğimi bilen!
  Ey fakirlik ve yoksulluğumdan haberdar olan!
  Ey Rabbim ey Rabbim ey Rabbim!
  Hakkın kudsiyetin en yüce sıfatın ve ismin hürmetine senden dileğim şudur: Gece ve gündüzden oluşan vakitlerimi zikrinle canlandır ve beni kendi hizmetinde tut ve amellerimi kendi indinde kabul buyur; öylesine ki artık bütün amellerim ve zikirlerim tek zikir şekline dönüşsün ve bütün hallerim senin hizmetinde geçsin.
  Lütfunla kereminle
  Ey Seyyidim ey güvenip dayandığım ve ey kendisine hallerimi sunduğum (Allah)!
  Ey Rabbim ey Rabbim ey Rabbim!
  Uzuvlarımı hizmetin için güçlendir; Sana yönelmemde kalbime güç ve sebat ver; Senden korkmada ve hizmetini sürdürmede bana öylesine bir ciddiyet ver ki Sana kulluktaki yarış meydanlarında Sana doğru koşayım ve bu yolda mücadele verenler arasında yer alıp hızla Sana doğru geleyim ve Sana gönül verenler arasında Senin yakınlığına meyil edeyim ve ihlaslılar gibi Sana yakınlaşayım ve Senden yakiyn ehlinin korktuğu gibi korkayım ve indinde müminlerle bir araya geleyim.
  Allah´ım! Bana kötülük yapmak isteyeni cezalandır; bana tuzak kuran kimseye tuzak kur ve beni yanında en iyi pay alan ve sana göre en yakın makama sahip olan ve Sana hususi yakınlığı olan kullarından eyle Gerçekten bunlara erişmek ancak senin lütuf ve kereminle olur.
  Yüceliğin hakkına
  Cömertliğin hakkına bana cömert davran ve yüceliğin hakkına teveccüh eyle bana.
  Rahmetin hakkına koru beni ve dilimi zikrine alıştır ve kalbimi kendi muhabbetine bağlı kıl ve dualarımı iyi bir şekilde kabul etmekle beni minnettar eyle; yanılgılarımdan geç ve hatalarımı affet; muhakkak ki Sen kullarının Sana ibadet etmelerine hükmettin; Sana dua etmelerini emredip kabul etmeyi taahhüt ettin; o halde ey Rabbim! Yüzümü Sana çevirdim ve ellerimi Sana açtım; izzetin hakkına duamı kabul eyle ve arzularıma ulaştır; fazlın ve kereminden ümidimi kesme; beni insan ve cinlerden oluşan düşmanlarımdan koru.
  Ey çabuk razı olan! Duadan başka bir şeye sahip değilim affet beni; muhakkak ki sen her istediğini yaparsın.
  'Hazreti Ali'den devlet adamlarına öğütler
  Hiddetine gazabına (öfkene) eline ve diline hakim ol. -Sakın halkından uzun müddet uzak veya saklı durma.
  - Halka sevgi ve merhamet besle. -Alçak gönüllü ve ölçülü ol. -Denetime önem ver. -Hiçbir işi ihmal etme. -Sana helal olmayan şeylerde nefsine karşı sıkı dur
  - Hiçbir cezalandırman için katiyen sevinme. Sakın ''ben tam bir kudret sahibiyim emrederim itaat ederler'' deme.
  - Etrafındakilerden ileri gelenlerinden ve akrabalarından hiçbirine katiyen toprak (devlet elindeki bütün imkanlardan yararlanma hakkı) verme.
  - Adaletten katiyen ayrılma. Böyle yapmazsan zulmetmiş olursun.
  - İnsanlar hakkındaki bütün kin düğümlerini çöz. Seni intikama doğru sürükleyecek iplerin hepsini kes. Sence açıklık kazanmayan şeylerin tümü hakkında anlamamış görün. Şunu bunu gammazlayanların sözüne sakın çarçabuk inanma.
  - Alkışa ve yersiz övgüye müsamaha etmek insanı büyüklenmeye sevk eder ve kibire yaklaştırır. Sakın insanların iyisiyle kötüsü senin yanında bir olmasın. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Hz.Ali'nin dilinden dua

  Reklam  Hz.Ali'nin dilinden dua;haz reti ali çok kuvvetli ve kudretli bir sahabedir ,halifedir o bile Hiçbir cezalandırman için katiyen sevinme. Sakın ''ben tam bir kudret sahibiyim emrederim itaat ederler'' deme diyorsa dikkat etmek lağzım+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi