İbranilerin siyasi tarihi hakkında bilgi

+ Yorum Gönder
Tarihimiz ve Dünya Tarihi Bölümünden İbranilerin siyasi tarihi hakkında bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  İbranilerin siyasi tarihi hakkında bilgi

  Reklam  İbranilerin siyasi tarihi hakkında bilgi

  Forum Alev
  Filistin’de yaşayan Kenaniler, yeni gelenlere iyi davranmadılar ve onlara nehri aşan anlamına gelen İbraniler adım verdiler. Mısır üe Mezopotamya arasındaki çöllerde yaşadılar. Başlarına sırasıyla ibrahim, İshakoğlu Yakup peygamberler geçti. Hz. Yusuf, Firavun’un veziri olunca İbraniler, refaha ve rahata kavuşmuşlardır. Hz. Yakub’un rüyasında Yahova ile güreşip galip gelmesi sonucu Yakup’a, galip gelen anlamında İsrail adı verilmiş ve halkı, bu isimle anılmıştır. Hz. Yusuf döneminde rahata kavuşan İsrailliler zamanla Mısırlıların kölesi haline gelmişlerdir.
  Hz. Musa ile Mısır’ı terk eden İsrailliler, adanmış ülke veya vaat edilmiş ülke olan Filistin’ e yeniden geldiler. Daha sonra Davut ve oğlu Süleyman döneminde ibraniler tarihlerinin altın çağını yaşadılar. Onun ölümünden sonra sarsıldılar. Ülkede karışıklıklar çıktı. Bundan faydalanan Asurlular, İsrail Devleti’ne son verdiler (M.Ö. 721). İbranilerin 70 yd süren Babil esaretinden sonra Pers Kralı Keyhüsrev onları esaretten kurtardı ise de bir daha kendilerini to-parlayamadılar (M.Ö. 539). Miladın ilk yıllarında ortaya çıkan Hz. İsa’nın peygamberliğini kabul etmediler. Avrupa’da ve bütün dünyada İbranilerin aleyhinde büyük bir düşmanlık ve kindarlık başladı. Her yerden kovulan İbranileri yalnız atalarımız, Osmanlılar kabul etti.
 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: İbranilerin siyasi tarihi hakkında bilgi

  Reklam  bu yahudilerde bir iş var genetik olarak incelenmeli adamlar ta o zamanlardan herkes tarafından dışlanmışlar yakın ve orta tarihlerde bu hep böyle olmuş demekki onlarda bir sorun var+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi