Erivan Meydanları - Fransa Meydanı - Cumhuriyet Meydanı

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Dünya Ülkeleri Bölümünden Erivan Meydanları - Fransa Meydanı - Cumhuriyet Meydanı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Erivan Meydanları - Fransa Meydanı - Cumhuriyet Meydanı

  Reklam  Erivan Meydanları - Fransa Meydanı - Cumhuriyet Meydanı

  Forum Alev
  Cumhuriyet Meydanı

  Cumhuriyet Meydanı (Ermenice: հանրապետության հրապարակ Hanrapetutyan Hraparak), Ermenistan'ın başkenti Erivan'ın merkez meydanıdır.

  Şehire bağlı Kentron ilçesinde bulunmaktadır. Etrafında Ermenistan Millî Galerisi, Ermenistan Tarih Müzesi, Dışişleri Bakanlığı, Ulaşım ve İletişim Bakanlığı, hükûmet binası, bir postahane, Ermenistan'daki Marriott oteli ve bir park bulunmaktadır.
  Fransa Meydanı

  Fransa Meydanı, 30 Eylül 2006 tarihinde Ermenistan'ın başkenti Erivan'da, Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac ile Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan tarafından açılan bir meydandır.

  Erivan Opera Binası ve Çağlayan abidesinin arasında bulunan Fransa Meydanı'ndan Mesrop Maştots Caddesi, Sayat Nova Sokağı ve Marşal Bağramyan Caddesi birkaç tane büyük yol geçmektedir.

 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Erivan Meydanları - Fransa Meydanı - Cumhuriyet Meydanı

  Reklam  ermenistanı görünce resimlerde rus kültürü araç ve yapılarına işlemiş gibi görünüyor yada hissetmek istediğimiz gözümüze çarpıyor diyebiliriz+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi