E okul modülü

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve E-Okul Bölümünden E okul modülü ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  WebStyle
  Özel Üye
  Reklam

  E okul modülü

  Reklam  E okul modülü

  Forum Alev
  e okul Modülü Öğretmen kullanıcılarının Öğrenci Bilgilerini Düzenleme, Ders Notu Girişi ve bunun için gerekli olan e-okul Sınav/Proje Tarihi girişi gibi işlemlerine izin verecek şekilde düzenlenmiştir. Haftalık Ders Programı, Şube Ekle, Devamsızlık İşlemleri gibi e-okul ekranlarda yetki verilse dahi işlem yapamazlar. Bunun için Yönetici Modülünde Öğretmen Kullanıcıları tanımlanırken mutlaka TC Kimlik Kısıtlaması e-okul girilmelidir.

  Bazı kurumlarımızın öğretmen kullanıcılarına TC Kimlik Kısıtlaması girmedikleri, öğretmenlerin Devamsızlık İşlemleri ekranında işlem yaptıkları duyumları alınmaktadır. Bu durum sakıncalıdır. TC Kimlik Kısıtlaması girilmemiş kullanıcılar kurum kullanıcısı e-okul yetkilerine sahip olacağından tüm şube ekranlarında işlem yapma yetkisine de sahip olmaktadırlar. Devamsızlık e-okul girişleri Kurum Kullanıcıları tarafından yapılmalıdır.

  Öğretmen Kullanıcısı tanımlama için aşağıdaki kuralları uygulayınız:

  a) Yönetici e-okul Modülü Güvenlik Grupları menüsünde ÖĞRETMEN grubu oluşturunuz.

  b) ÖĞRETMEN Grubu yetkilerini e-okul belirleyiniz ve kaydediniz.

  c) Yönetici Modülü Kullanıcı İşlemleri menüsünde öğretmen için herhangi bir takma isim ile kullanıcı tanımlayınız. Bu isim e okul Modülü içinde ülke çapında tek olmalıdır. Aynı isim 2 defa kullanılamaz. Bu kullanıcı adının sistemde var olduğu iletisi alırsanız, başka bir isim kullanınız.

  d) Öğretmen için e-okul kullanıcı adı tanımlanırken dikkat edilecek husus, mutlaka TC Kimlik Kısıtlaması girilmesi gerektiğidir. Bu kısıtlama girilmediğinde e-okul öğretmen kullanıcısı tüm sınıfların verilerini girme, kaydetme ve değiştirme yetkilerine sahip olacaktır. Dolayısıyla veri güvenliği tehdit altında kalacaktır. 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: e okul modülü

  Reklam  e okul modülü, öğretmenlerin öğrencilerini değerlendirdiği gerekli verilerin yada notların girilerek değerlendirmenin yapıldığı sisteme deniliyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi