E-Okul Uygulaması Genişliyor!

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve E-Okul Bölümünden E-Okul Uygulaması Genişliyor! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Berrak2
  Emekli
  Reklam

  E-Okul Uygulaması Genişliyor!

  Reklam  E-Okul Uygulaması Genişliyor!

  Forum Alev
  e-Okul Uygulaması Genişliyor!


  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, “e-Okul uygulamasına” resmi ve özel okul öncesi eğitim kurumları ile özel ilköğretim kurumlarının da dahil olacağını bildirdi.
  Çelik, “e-Okul Uygulaması” konusunda yayımladığı genelgede, “e-Dönüşüm Türkiye Projesi” kapsamında, bakanlığının merkez ve taşra teşkilatı birimlerinin birçok iş ve işlemlerini “web tabanlı” yazılımlarla elektronik ortamda gerçekleştirdiğini anımsattı.
  “e-Okul uygulamasında” öğrencilere ait tüm bilgilerin elektronik ortamda tutulduğunu ve sistemde mükerrer öğrenci bulunmadığını ifade eden Çelik, şunları kaydetti:
  “Yapılacak merkezi sınavlarla ilgili iş ve işlemler e-okul üzerinden gerçekleştirilecek. Girilen bilgilere göre karne, diploma, takdir, teşekkür, başarı ve onur belgelerinin bazımı yapılıp ilgili çizelgelerin dökümü alınacak.
  Öğrenci devam-devamsızlık ve nakil işlemleri sistem üzerinden gerçekleştirilecek ve ayrıca resmi yazı ile öğrenci nakil isteme, gönderme belgesi ile öğrenci gelişim dosyası istenmeyecek. Ancak, internet erişimi olmayan okullar bu işlemlerini resmi yazıyla yapacaklar. Daha sonra en yakın internet erişimi olan okula giderek e-okul ile ilgili işlemlerini gerçekleştirecekler. Bu uygulamaya resmi ve özel okul öncesi eğitim kurumları ile özel ilköğretim kurumları da dahil edilecek.
  Kesinlikle sisteme başka sistemlerden veri aktarımı yapılmayacak. 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: e-Okul Uygulaması Genişliyor!

  Reklam  Bu uygulamanın veliler tarafından daha bir kolaylık olacagına inanıyorum.Artık herşey e okul dan öğrenilebilecek.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi