Pakistanı Ağlatan Mektup

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Edebi Türler Bölümünden Pakistanı Ağlatan Mektup ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Reklam

  Pakistanı Ağlatan Mektup

  Reklam  Pakistanı Ağlatan Mektup

  Forum Alev
  Pakistanı Ağlatan Mektup


  Bir Türk çocuğunun, içine 1 YTL koyarak Pakistan halkına gönderdiği mektup, Pakistan Cumhurbaşkanlığı’nın resmî internet sitesinde yayınlandı. Devlet Başkanı Müşerref’i ağlatan mektubun Kütahya Tavşanlı’dan postalandığı bildirildi.

  Kimliği bilinmeyen bir çocuğun, PTT Tavşanlı Şubesi'nden Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'e gönderdiği mektup, tüm yurtta ağlatan mektup olarak ses getirdi. 24 Kasım’da postaya verilen mektuba ‘Fakir bir ailenin çocuğuyum’ diye başlayan ve el yazısından küçük bir çocuk olduğu tahmin edilen kişi, gönlünden geldiğince yazdığı iki satır yazısıyla yardımseverlik örneği oldu.

  Tavşanlı PTT Şubesi’nden Ankara'da bulunan Pakistan Büyükelçiliğine gönderilen isimsiz mektubu kimin yazmış olduğu Belediye ilanları, yerel radyo ve televizyonlar aracılığıyla bulunmaya çalışılıyor. Tavşanlı’da tüm gün anonslarla mektubun sahibi aranmasına rağmen, küçük çocuk henüz bulunamadı. Babasının olmadığını ve elinde sadece iki milyon lirası bulunduğunu mektubuna yazan çocuk, buna rağmen Pakistanlı kardeşleri için cebinde bulunan 2 YTL’nin 1 tanesini yardım için geri kalan 1 YTL’sinin de göndereceği mektuba pul almak için kullanılacağını belirtiyor. Yardımsever çocuk her yerde merakla aranıyor. Pakistan Cumhurbaşkanı Müşerref'i derinden etkileyen ağlatan mektubun devlet başkanının sitesi .........adresinde’ aslı ve İngilizce tercümesi yayınlanıyor. Yürekleri burkan mektubun içeriği ise şu şekilde: “Ben fakir bir evin oğluyum. Babam yok, annem hasta. İki milyon ekmek paramız vardı. Bunun size bir milyonunu gönderiyorum, çünkü ben bugün çöpten ekmek buldum. Akşam iftarı onunla yapacağız. Bu bir milyonla depremdeki çocuklara ekmek alın. Bu para helaldir. Pul parası da vereceğim için paranın hepsini gönderemedim. Özür dilerim.” Pakistan halkını duygulandıran mektubun kim tarafından yazıldığını tespit etmek amacıyla araştırma yapıldı. Tavşanlı PTT İşletme Müdürü Ethem Gevrek, mektubun kurumları vasıtasıyla bu ülkeye ulaştırıldığını ifade etti. Mektubun 800 bin lira bedelle yurt dışına postalandığını söyleyen Gevrek, meçhul çocuğun mektubundan kendilerinin de hayli duygulandığını ifade etti. Soğuk hava şartları altında yaşama mücadelesi veren depremzede kardeşlerimiz için cebindeki tüm parayı harcayarak destek olan gönlü zengin bilinmeyen kişiye Türk milleti adına teşekkür ettiğini söyleyen Gevrek, mektubun kayıtsız kategoride değerlendirildiği için mektubun sahibinin bilinmediğini hatırlattı.
 2. 2
  nur_1905
  Üye

  --->: Pakistanı Ağlatan Mektup

  Reklam  Allah'ımm ya =) Ne güzel bi paylaşımm emeğine sağlık... 3. 3
  @dj_2@
  Emekli
  Gerçekten bende duygulandım bu çocuğu görmek isterdim inşallah bulunmuştur

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi