Babalık Mucizesi - Babalar Günü İle İlgili Yazı

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Edebi Türler Bölümünden Babalık Mucizesi - Babalar Günü İle İlgili Yazı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DOLUNAY
  Özel Üye
  Reklam

  Babalık Mucizesi - Babalar Günü İle İlgili Yazı

  Reklam  Babalık Mucizesi - Babalar Günü İle İlgili Yazı

  Forum Alev
  Babalık Mucizesi - Babalar Günü İle İlgili Yazı


  Babalık Mucizesi


  Baba doğulmaz, olunur. Çünkü baba ile bebek arasında, anne ile bebek arasında ta en başından beri olan fiziksel bağ eksıkir. Bebek daha doğduğu zaman annesinin kokusunu bilir. Onun sıcaklığını arar. Ama baba onun için adeta bir yabancıdır. Baba için de bebek yabancıdır. Onun hareketlerini anne gibi hissetmemiştir. Onu kanıyla canıyla beslememiştir.
  Babayla bebeğin ilişkisi gerçek anlamda bebek dünyaya geldikten sonra başlar.
  Anneyle bebeğin ilişkisi biraz içgüdü ile, çokça da beslemenin, uyutmanın, sürekli kucak kucağa olmanın yardımıyla doğal ve engellenemez bir şekilde gelişirken, babayla bebeğin ilişkisi daha çok emek ister. Babanın emeğini. Çünkü babalık annelik kadar biyolojik, annelik kadar olağan değildir.
  Baba olmayı başarabilmek, anne olmayı başarabilmekten daha zor olduğu için. Babalık, annelik kadar, anneyle bebeğin arasında olduğu kadar fiziksel bir yakınlığa dayanmadığı için. Babalık annelik kadar doğal olmadığı için. O yüzden bence babalık annelikten daha büyük bir mucizedir.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Babalık Mucizesi - Babalar Günü İle İlgili Yazı

  Reklam  Babalar için evlatlar çok değerlidir.Çocukları için her şeyi yaparlar ve onları ailelerini korurlar.Evlatlar da babalarını annelerini severler ve onlara yardımcı olmalıdırlar.Düzenli ve mutlu bir aile için herkes üstüne düşen görevleri yerine getirmek zorundadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi