Geniş Aile - Künye

Müzik ve Eğlence Bölümünden Geniş Aile - Künye ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mynq
  Emekli
  Reklam

  Geniş Aile - Künye

  Reklam  Geniş Aile - Künye

  Forum Alev
  Ufuk Özkan  Ufuk Özkan, 1975 Almanya doğumlu tiyatro oyuncusudur. Samsun Belediye Konservatuarı tiyatro bölümünden ve 2000 yılında da İstanbul Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünden mezun oldu. Emret Komutanım adlı dizide oynadı..Yeni Başlayacak Olan GENİŞ AİLE DİZİSİ'nin Başrolüdür... 2. 2
  mynq
  Emekli

  --->: Geniş Aile - Künye

  Reklam  Halit Akçatepe


  Halit Akçatepe, 1 Ocak 1938'de Istanbul'da doğdu. Refik Halit Karay Mektebi'nden sonra Konservatuvar eğitimi almaya başladı. İlk filmini 1943'te 5 yaşıdayken çekti. Daha sonra İlkokul sıralarında ders görmeye başladı. Saint Benoit Fransız Lisesi'nden mezun oldu. 1956'da Rasattepe'de 1,5 yıl askerlik görevini yaptı. 1960'da Ah Nerede Vah Nerede filmiyle şöhreti yakaladı. 1963'te Yasak, Gündoğarken, Semaya baktım Seni Gördüm filmlerini çekti. 1975'de Hababam Sınıfı adlı filmiyle Türk sinemasına adını yazdırmıştır. Sonra bu filmlerin devamı olarak Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı 1975, Hababam Sınıfı Dokuz doğruyor, Hababam Sınıfı Tatilde gibi filmlerde oynamış, bu filmleri yabancı dile çevirmiştir... Şu sıralar küçük kızıyla birlikte bolca vakit geçirerek projelerine ara vermiştir.Geniş Aile dizisinde rol alacaktır. Aradan yıllar Sonra Kaygısızlar dizisiyle yine gündeme gelmiş, sonra Hababam Sınıfı Merhaba, Hababam Üç Buçuk adlı filmlerde Oynamıştır Daha sonra İki Aile adlı dizide Numan Karakterini canlandırmıştır
 3. 3
  mynq
  Emekli
  Tanju Tuncel  Tanju Tuncel, Türk tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu
  Tanju Tuncel'in asıl adı Tanju Tunçel'dir, söyleyiş zorluğu sebebiyle "Tunçel"i "Tuncel"e çevirmiştir. 1940 Adana doğumlu. Akhisar Ortaokulu, Erenköy Kız Lisesi ve İstanbul Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunu. Necdet Yakın'la evlenip boşandı. Tiyatroya Gençlik Tiyatrosu'nda başladı. 60 yaş kanunuyla İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda emekli edildi.
 4. 4
  mynq
  Emekli
  Rasim Öztekin


  Rasim Öztekin, (d. 1959, İstanbul), Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.
  İstanbul Galatasaray Lisesi'nin ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olan sanatçı, sahne yaşamında ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu, ve Kadıköy Halk Eğitim ve Nöbetçi Tiyatro’ da amatör çalışmalarla edindi. Ferhan Şensoy'un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başladı. 1992 - 1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yaptı. 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’ de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynadı. Tiyatronun yanısıra, sinema ve dizi filmlerde de rol alan Öztekin, TRT'ye program metin yazarlığı ve bir dönem Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yaptığı gibi, kendi web sayfasında çeşitli konularda yazılar yazmaktadır.


 5. 5
  mynq
  Emekli
  Bihter Özdemir

  Bihter Özdemir (DİNÇEL) (d. Mart, 1982] İzmir) Ege Üniversitesi Felsefe bölümü mezunudur. Asıl işi tiyatroculuk olan Bihter Özdemir, Avrupa Yakası dizisinde Zeynep rolünü canlandıran oyuncudur.
  BKM Mutfak'ında çıraklık geçmişi vardır. Ayrıca Ülkü Erakalın'ın yazıp yönettiği "Dudaktan Kalbe" isimli filmde oynamıştır. İzmir Devlet Tiyatro'sunda 5 yıl boyunca görev almıştır. "Hiç", "Bak Bir Bulut Ağlıyor", "Evcilik" ve "Ayna Ayna" isimli oyunlarda performans gösteren Bihter Özdemir'in "Hiç", "Bak bir bulut ağlıyor" ve "Ayna Ayna" kendi yazdığı oyunlardır. "Ayna Ayna" tek kişilik ilk oyunudur. İzmir'de ve İstanbul'da pek çok kez sahnelenmiştir.
  2007 Yılından bu yana Avrupa Yakası'nda(dizi) "hacer zeynep" rolünde seyrettiğimiz Bihter Özdemir, 2008 Haziran'ında oyuncu Savaş Dinçel'in sahne tasarımcısı olan oğlu Barış Dinçel ile evlenmiştir. Çeşitli dergilerde deneme ve makaleleri yayımlanan Özdemir'in iki de reklam filmi çalışması bulunmaktadır (İstikbal mobilya ve Fortis Bank).


 6. 6
  mynq
  Emekli
  Geniş Aile dizisinde roller ve karakterler her geçen gün açığa çıkıyor. Aşağıda tek tek dizide yer alan rolleri ve oynayan sanatçıları listeledik.

  Cevahir: Ufuk Özkan
  Kuddusi: Rasim Öztekin
  Şükufe: Zuhal Topal
  Mürsel: İlker Ayrık
  Nazan: Bihter Dinçel
  Muazzez: Mine Teber
  Nadir: Halit Akçatepe
  Hafize: Tanju Tuncel
  Zekai: Bora Akkaş
  Devir: Mustafa Uzunyılmaz
  Kara Bilal: Fırat Tanış
  Melike: Yeliz Şar
  Kunter: Ahmet Akın Canalioğlu
  Ulvi: Bülent Çolak
  Saltuk: Esvet Şahin 7. 7
  mynq
  Emekli

  Fırat Tanış (tam adı Nuri Fırat Tanış) (d. 5 Mayıs-1975 İstanbul) Tiyatro ve sinema oyuncusu.

  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan sanatçı, bir süre Şehir Tiyatrosu'nda görev yaptıktan sonra (Başar Sabuncu, Mehmet Atak,Mehmet Ulusoy,Kemal Kocatürk gibi yönetmenlerle çalıştı), sinema ve televizyon filmlerinde de rol almıştır.


5 üzerinden | Toplam : 0 kişi