Yoğurt Nasıl Yapılır

Müzik ve Eğlence Bölümünden Yoğurt Nasıl Yapılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Galus
  Özel Üye
  Reklam

  Yoğurt Nasıl Yapılır

  Reklam  Yoğurt Nasıl Yapılır

  Forum Alev
  Yoğurt nasıl yapılır kısaca

  Hemen hemen hergün yenilmesinde fayda olan yoğurdun yapımını sizlere kısaca açıklayacağız.
  Yoğurt için gerkli olan malzemeler:

  2 lt inek sütü
  2 yemekkaşığı yoğurt
  1 çay bardağıda süt.


  üzeri kaymak tutmuş ve lezzetli bir yoğurt hazırlamak zor değildir. yapılması gerekenler; sütü iyi bir şekilde kaynatmalı,maya için tatlı bir kaşık kullanmak ve sütü 40 ve 45 derce ısıda mayalamak gerekmektedir.

  yapacağımız sütün sulanmasını istemiyorsak sütü güzel bir şekilde kaynatalım.

  Peki yoğurdun mayasını nasıl hazırlamalıyız: kaseye 2 yemek kaşığı kadar yoğurt koyun ve o yoğurdu çırpın. yoğurdun üzerine 1 çay bardağı kaynayan sütten dökelim ve tekrar karıştıralım.

  mayayımız kaynamış 40 ile 45 derecedeki sütümüze boşaltıp ve karıştıralım.Tencerenin kapağını kapatalım kalın bezler şal veya battaniye gibi kumaşlarla üzerini örtelim.

  ortalama olarak 5 saatte yoğurdumuz hazır olacaktır ondan sonra yoğurdumuz katıhale gelmişse tencere kapağını açıp buz dolabına koymalıyız. güzelce soğuduktan sonra tencerenin ağzını kapatmalıyız. ve Yoğurdumuz hazır.


  Afiyet olsun. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Yoğurt Nasıl Yapılır

  Reklam  Yoğurt Nasıl Yapılır? el cevap ; aldığımız taze su karışmamış sütü bir güzel kaynatıp 1 tatlı kaşığı maya ile 40-50 derece civarında mayalamaya bırakmak mayalanma kabı bir örtü ile kapatarak gerçekleşiyor5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi