Forklift Hakkında Bilgi

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Ehliyet Bölümünden Forklift Hakkında Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  siyah_in_ci
  Usta Üye
  Reklam

  Forklift Hakkında Bilgi

  Reklam  Forklift Hakkında Bilgi

  Forum Alev

  Forklift, operatörlük eğitimi almış yetkili personel tarafından kullanılmalıdır. Kullanım sırasında operatör sert bir baret ve güvenli ayakkabı giymeli, bol kıyafetler yerine tek parça tulum tercih etmelidir.

  Forklift Kullanım öncesi forklift kullanım koşullarını operatörün kontrol listesinden denetleyin. Tespit ettiğiniz görünen hataları veya talep ettiğiniz gerekli onarımları ilgili mercilere derhal bildirin

  Forklift i güvenli olmayan veya uyarı levhası olan alanlarda kullanmayınız. Forklift kullanma kurallarını ve güvenlik önlemlerini daima uygulayın, tüm uyarı işaretlerini dikkate alın

  Forklifti operatör koltuğuna oturmadan kullanmayın. Kollarınız, bacaklarınızı ve başınızı operatör kabininin dışına çıkartmayın. El ve ayaklarınızı forklift asansöründen uzak tutun.

  Forklift inizle yüksek hızlarda ani manevralar yapmaktan kaçının, ani duruş ve kalkışlar yapmayın. Ani ve dengesiz hareketler aracın devrilmesiyle sonuçlanabilir. Dönüşlerde, bina giriş ve çıkışlarında ve insanların yanında korna kullanarak uyarıda bulunun ve hızınızı düşürün.

  Forklift i kesinlikle ıslak eller ve ayakkabılar ile kullanmayınız. Yaşlı eller ile levyeleri tutmayınız. Unutmayın ki elleriniz ve ayaklarınız kayabilir kontrolü kaybedebilir ve bir kazaya sebep olabilirsiniz.

  Forklift çatallarında kimseyi taşımayın veya kaldırmayın. Diğer insanların forkiftin yanlarına binmesine izin vermeyin. Forkliftler sadece yük taşımak için dizayn edilmiştir.

  Forklift i operatör muhafazası ve yük korkuluğu olmadan kesinlikle kullanmayın. Yükü mastı arkaya doğru tilt ederek taşıyınız

  Güvenli olmayan ve dengesiz yükleri kaldırmayın ve taşımayın. Taşıyacağınız yükün ağırlık merkezini dengeleyerek yükleme yapın. Dengesiz yükler devrilme riskini arttıracaktır. Çatal aralıklarını yükün ağırlık merkezine göre dengeleyerek aralayın ve yükü daima düzgünce istifleyerek taşıma yapın. Mutlaka uygun büyüklükte bir palet kullanın. Çatalları yükün altında olabildiğince geniş aralıklı tutmaya çalışın. Yükü her iki çatala da eşit dağıtın ve tek çatalı kullanarak asla taşıma yapmayın.


  Asla aşırı yükleme yapmayın. Daima forklift için önerilen tonajlarda yükleme yapın. Forklift e kesinlikle karşı denge ağırlığı ilave etmeyin. Ağır yükleme forklift in devrilmesine ve bunun sonucunda personel yaralanmalarına ve aracın hasarına neden olabilir.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Forklift Hakkında Bilgi

  Reklam  Forklift denilen araç yük taşımaya yarayan yükü bir yerden başka bir yere almaya yarayan kısa mesafeli araçlardır.Bu araçların önünde iki tane uzun demir bulunur ve yükü kaldırarak yakın mesafede başka bir yere taşır.Daha çok malzeme istifinde kullanılmaktadır.+ Yorum Gönder
forklift forum
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi