Sürücü belgesi için 2011'de lise diploması şart!

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Ehliyet Bölümünden Sürücü belgesi için 2011'de lise diploması şart! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  siyah_in_ci
  Usta Üye
  Reklam

  Sürücü belgesi için 2011'de lise diploması şart!

  Reklam  Sürücü belgesi için 2011'de lise diploması şart!

  Forum Alev
  İZMİR -AA- İzmir'de açık öğretim liselerine kayıt olanların sayısının, bir önceki yıla göre yaklaşık 9 kat arttığı, bunda 2011 yılından sonra lise diploması bulunmayanların sürücü belgesi alamayacağına ilişkin yasal düzenlemenin önemli etken olduğu belirtildi.
  İzmir'de 2007-2008 döneminde 2 bin 16 kişinin müracaat ettiği açık öğretim lisesine yeni dönemde 17 bin 281 kişi kayıt oldu.
  İzmir İl Milli Eğitim Müdür Vekili Seyfeddin Yılmaz, lisede üst üste iki sene sınıf geçemeyen öğrencilerin örgün eğitimden kaydının silindiğini, bu öğrencilerin diploma alabilmek için açık öğretim liselerini tercih ettiğini söyledi.
  Ayrıldığı sınıftan açık öğretim lisesine devam eden öğrencilerin kaldığı dersleri bu liselerde tamamladığını, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı ortak sınavlar sonucunda diploma alabildiğini kaydeden Yılmaz, bakanlığın eğitim seviyesinin yükselmesi konusunda önemli teşviklerinin olduğunu, başvuruda ve öğretim sürecinde çeşitli kolaylık sağlandığını ifade etti.
  Açık öğretim lisesine başvuranların sayısının artmasında çeşitli etkenler olduğunu ifade eden Yılmaz, lise öğrenimini tamamlamak isteyenlere her türlü kolaylığın sağlanması, ilköğretim mezunlarının iş bulmada zorlanması gibi sebeplerin ilgiyi artırdığını kaydetti.
  Yılmaz, yasal düzenleme ile ilköğretim diplomasıyla temmuz 2011 yılı na kadar ehliyet alınabileceğini, bu tarihten sonra lise diploması olmayanların sürücü belgesi alamayacağını anlatarak şöyle dedi:
  "Bu düzenleme ilköğretim mezunlarını harekete geçirdi. İlköğretim mezunları kalan zamanı iyi değerlendirmek istiyor. Lise ikinci sınıfta, üçüncü sınıfta okuldan kaydı silinen öğrenciler açık öğretimi seçerek en azı ndan kalan zamanda lise diploması almak istiyor. 'Belki de son fırsatımız' diye düşünüyorlar, diploma almada asıl amaçları ehliyet almak olanlar var. Başvurudaki bu artışta lise mezunu olmayanların ehliyet alamayacak olması önemli bir etken."
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Sürücü belgesi için 2011'de lise diploması şart!

  Reklam  ehliyeti ilkögretim mezunu alıyor lise yok+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi