Leadtek WinFast GTX 285 2 GB Ekran Kartı

+ Yorum Gönder
Donanım ve Ekran Kartı Bölümünden Leadtek WinFast GTX 285 2 GB Ekran Kartı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Kadir
  Özel Üye
  Reklam

  Leadtek WinFast GTX 285 2 GB Ekran Kartı

  Reklam  Leadtek WinFast GTX 285 2 GB Ekran Kartı

  Forum Alev
  Leadtek WinFast GTX 285 2 GB Ekran Kartı


  Daha önce Nvidia’nın GTX 285 modeli grafik yongasını taşıyan ekran kartlarını incelemiştik. Bunu GTX 295, GTX 275 gibi diğer Nvidia yongaları ile Ati’nin HD 4890, HD 4870 X2 gibi yongalarıyla karşılaştırmıştık. GTX 285 üst düzey performansıyla dikkat çekiyordu. Yakın zaman önce yapılan yenilemeyle 285’in performansı daha da yukarıya çekildi ve bellek miktarı 1 GB’dan 2 GB’a yükseltildi.  Elimizdeki test örneği, Leadtek tarafından bize gönderildi. Kutuyu açtığımızda içerisinden 2 adet DVI / HDMI çevirici, 2 adet güç kablosu, SPDIF ara kablosu, kullanım kılavuzu, hızlı kurulum kılavuzu ve yazılım CD’si çıkıyor.

  Ürünün grafik işlemcisinde herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Tek değişen belleği olmuş. Yine de teknik özelliklerini size hatırlatalım. 2048 MB’lık GDDR3 bellekler 0,8 ns gecikme özelliğine sahip. 512 bit bellek arayüzüne sahip kart, PCI Express 2.0 standardında ve üzerinde 2 adet DVI görüntü çıkışı yer alıyor.  Çalışma frekansları ise grafik işlemci için 648 MHz, bellekler için ise 2484 MHz değerinde. 55 nm mimariyle üretilen GTX 285, 1,4 milyar transistör taşıyor. Shader Model 4.0 ve DirectX 10.0 destekleyen ürün 240 adet Stream işlemciye sahip. Bu işlemcilerin çalışma frekansı ise 1476 MHz değerinde. 2. 2
  Kadir
  Özel Üye

  --->: Leadtek WinFast GTX 285 2 GB Ekran Kartı

  Reklam  Nvidia yongası taşımanın bu üründe yarattığı diğer farklar ise HDCP desteğinin dışında, Cuda ile profesyonel grafik ve multimedya uygulamalarında grafik işlemciyi kullanarak işlemcinin yapabildiğinden daha hızlı işlem yapmayı sağlıyor. Bununla ilgili bir denemeyi ve teknolojinin detaylarını yakında yayınlayacağız. PhsyX desteği bulunması ise oyunları daha gerçekçi kılmak için fiziksel hesaplamaların bu kartla yapılabileceği anlamına geliyor. Son olarak içerisindeki özel çözücü ile TV çıkışı yapıldığında 1080p çözünürlükte yayın gönderebiliyor.  Kart hakkında son olarak fiziksel kriterlerden bahsedelim. Ön yüzü tamamen kaplayan soğutma sistemi ile iki yuva kaplayan kart, uzunluk açısından da standart ATX anakartı tamamen kaplıyor. Bu yüzden ufak bir kasada kullanmanız zor. Buna ek olarak iki adet 6 pin’lik güç bağlantısı yapmanız gerekiyor. Güç kaynağınızda böyle bir bağlantı yoksa daha önce kutu içeriğinde bahsettiğimiz güç kabloları ile Molex bağlantıları 6 pin’lik güç bağlantısına dönüştürebilirsiniz.  Daha da abartmak isteyenler için, üzerinde SLI desteği de var. Üstelik Triple SLI. Yani üç tane bu karttan ya da 200 ailesi kartlarla toplam 3 adet olacak şekilde kullanabilmeniz mümkün. Bu durumda performansın erişeceği nokta çok daha üst seviye olacaktır.


  Artı
  Yüksek performans sunuyor
  Gürültüsüz çalışıyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi