Kapşonlu Örgü Kazak Modeli Yapılışı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve El Örgü Örnekleri Bölümünden Kapşonlu Örgü Kazak Modeli Yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Kapşonlu Örgü Kazak Modeli Yapılışı

  Reklam  Kapşonlu Örgü Kazak Modeli Yapılışı

  Forum Alev
  Kapşonlu Örgü Kazak Modeli Yapılışı

  Kapşonlu Örgü Kazak Modeli.jpg

  kap-onlu-rg-kazak-modeli-2.jpg


  BEDEN:40
  MALZEME: 700 gr. pembe yün. 4 ve 6 numara şiş.
  KULLANILAN ÖRGÜLER: 1) 1/1 lastik 2) Fantezi örgü
  ÖRNEK: 6 numara şiş ve fantezi örgü ile 15 ilmek ve 20 sıra 10 santimetrelik bir kareye eşittir. YAPILIŞI:
  ARKA: 4 numara şişlerle 79 ilmek başlayın 8 cm. 1/1 lastik örün. (1 ilmek yüz, 1 ilmek ters) Lastikten sonra 6 numara şişlere geçin ve fantezi örgü örün. Fantezi örgü şöyle örülür: 1. sıra: 5 ilmeği yüz örün, ipliği öne alın, 3 ilmeği örmeden tersten alın. Baştan sona, sıra sonuna kadar tekrar edin. Son ilmeği yüz örün. 2. sıra: Baştaki ilmeği ters örün, ipliği arkaya alın, 3 ilmeği yine örmeden tersten alın, 5 ilmeği ters örün. Sıra sonuna kadar tekrar edin. 3. sıra: 1. sıra gibi örün. 4. sıra: Bütün ilmekleri tersten örün. 5. sıra: 1 ilmeği yüz örün, ipliği öne alın, 3 ilmeği örmeden tersten alın. 5 ilmeği yüz örün. Sıra sonuna kadar tekrar edin, 6. sıra: 5 ilmeği ters örün, ipliği arkaya alın, 3 ilmeği örmeden tersten alın. Sıra sonuna kadar tekrar edin, 1 ilmeği ters örün. 7. sıra: 5. sıra gibi örün. 8. sıra: Bütün ilmekleri ters örün. 9. sıra: 1. sıradan tekrar yapın.
  Bu şekilde örgüye devam ederken 31 cm.de yanlardan koltuk için 4′er ilmek eksiltin. 61 cm.de omuzlar için eksiltmeye başlayın. 2 sırada bir omuzlar için 3 defa 6′şar ilmek eksiltin, omuz eksiltmesine başladığınız sırada yaka için ortadaki 19 ilmeği kapayın. İki kısmı ayrı ayrı örün. İç kısımlardan da 8′er ilmek kapatın. ÖN: Arkası gibi örün. Yalnız lastikten hemen sonra fantezi örgüye geçmeyin. 5 sıra düz ördükten sonra başlayın. 58 cm.de de yaka için ortadaki 13 ilmeği kapayın. İki kısmı ayrı ayrı örün. İç kısımlardan da 2 sırada bir 1 defa 5 ilmek, 1 defa 3 ilmek, 1 defa 2 ilmek ve 1 ilmek eksiltin. 61 cm.de şişteki 8 ilmeği kapayın.
  KOL: 4 numara şişlerle 40 ilmek başlayın. 8 cm. 1/1 lastik örün. Lastikten sonra eşit aralıklarla 5 ilmek artırın. 6 numara şişe geçin ve fantezi örgü örün. Fantezi örgüye 5. sırada başlayın. Yanlardan 4 sırada bir 13 defa 1′er ilmek, 2 sırada bir 5 defa 1′er ilmek ve 2 defa 2’ser ilmek artırın. 48 cm.de kalan ilmekleri bir defada kapatın. YAKA: 6 numara şişlerle 114 ilmek başlayın. 48 cm. 1/1 lastik örün. Yuvarlak bir biçimde dikin. Resimde görüldüğü gibi kazağa içten tutturacaksınız. HAZIRLANIŞI: Sağ omuzu dikin. Yaka bor-dürü için 4 numara şişlerle yaka çevresinden 86 ilmek alın. 2 sıra 1/1 lastik örüp, kapatın. Sol omuzu dikin. Kolları kapatıp takın.
 2. 2
  Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Kapşonlu Örgü Kazak Modeli Yapılışı

  Reklam  Kapşonlu Örgü Kazak Modeli

  Kapşonlu Örgü Kazak Modeli.jpg

  kapsonlu-orgu-kazak-modeli-1.jpg+ Yorum Gönder
kapşonlu bebek yelek modelleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi