El Terminali - El Terminali Nedir - El Terminali Hakkında

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Elektrik Bölümü Bölümünden El Terminali - El Terminali Nedir - El Terminali Hakkında ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  El Terminali - El Terminali Nedir - El Terminali Hakkında

  Reklam  El Terminali - El Terminali Nedir - El Terminali Hakkında

  Forum Alev
  El Terminali - El Terminali Nedir - El Terminali Hakkında

  El Terminali, El Bilgisayarlarının genel adıdır. Asıl Amacı Elle ile girilen verileri ya da Barkod/RFID okuyucusu tarafından girilen verileri depolamak, yorumlamak, işlemek üzerine tasarlanmış cihazlardır. Depoladıkları veriyi Genelde Başka Sistemlere aktarırlar. Böylece bir çok terminalden gelen veriler ana merkezde toplanır ve yapılan işe göre veriler ana sisteme aktarılır. İlk Yapıldıklarında üzerinde DOS işletim sistemleriyle Üretildiler ancak günümüzde değişik ihtiyaçlara göre değişik windows versiyonları mevcuttur. Windows CE, Windows Mobile gibi.
  Çeşitli barkod sistemlerini okuyarak barkod üzerindeki kodları bilgisayar ve benzeri bir elektronik cihaza ulaştıran el ile kullanılacak kadar küçük ve fonksiyonel olan elektronik alettir. Okuma işlemi barkodlarda lazer bir okuyucu ile rfid sistemlerinde radyo dalgalarını alabilen bir anten sistemi ile yapılmaktadır. Cihazlar mesafeleri ile doğru orantılı olarak fiyatlandırılır.


  ..
 2. Alev
  Özel Üye

  El Terminali - El Terminali Nedir - El Terminali Hakkında Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
ptc el terminali
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi