Edison4 Elektrik Elektronik Simulasyon Programı

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Elektronik Bölümü Bölümünden Edison4 Elektrik Elektronik Simulasyon Programı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Mattet
  Usta Üye
  Reklam

  Edison4 Elektrik Elektronik Simulasyon Programı

  Reklam  Edison4 Elektrik Elektronik Simulasyon Programı

  Forum Alev

  Bugün bahsetmek istediğim konu bir elektrik-elektronik simulasyon programı olan edison4. Görsel olarak elektrik ve elektronik malzemelerini bir laboratuvar ortamındaymış gibi kullanarak bilgisayarınızda devreler oluşturabilirsiniz. Pano üzerine yerleştirdiğiniz malzemeleri fare ile birleştirerek kablo bağlantılarını yapabilirsiniz.

  Program 2 bölümden oluşuyor. 1. bölümde görsel bağlantıları siz oluşturuyorsunuz. 2. bölümde ise siz devre oluştururken devre şeması otomatik olarak oluşturuluyor. Aşağıda 1. ve 2. bölümün resimleri görülmektedir. Programı çalıştırdığınız anda 2 bölümde ekranda açılıyor.
  Programın 1.bölümü-malzemeleri pano üzerine yerleştirebiliyorsunuz.

  Programın 2. bölümü-siz panoya malzeme yerleştiriken devre şeması otomatik olarak oluşturuluyor. Yukarıdaki resimlerde oluşturduğum basit bir lamba devresi görülüyor.

  Kısadevre veya yanlış bağlantı durumunda devrenizde kullandığınız cam sigortanın dahi attığını görebiliyorsunuz. Veya ampüle fazla voltaj verirseniz lambanın patlama sesini dahi duyabiliyorsunuz. Bu özellikleri ile gerçekten güzel bir program olduğunu söyliyebilirim. Lojik kapılar ve 555, 741 gibi elektronik malzemelerlede devreler oluşturabilirsiniz. Ayrıca direnç kondansatör gibi malzemelerin değerini değiştirmek için malzemenin üzerine çift tıkladıktan sonra açılan pencereden yeni değeri giriniz…
  Aşağıdaki linkten programın trial versiyonunu download edebilirsiniz…
  edison4 (6.6 MB.) download
 2. 2
  seferberk
  Yeni Üye

  --->: Edison4 Elektrik Elektronik Simulasyon Programı

  Reklam  eline saglik cok guzel xD 3. 3
  tahiriz
  Yeni Üye
  sağol işime inşallah yarar 4. 4
  iksir27
  Yeni Üye
  teşekkürler işallah çalışır .

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi