Kirchoff Kanunları - Kirchoff Kanun - Kirchoff Kanunları Nedir

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Elektronik Bölümü Bölümünden Kirchoff Kanunları - Kirchoff Kanun - Kirchoff Kanunları Nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hozukcan
  Emekli
  Reklam

  Kirchoff Kanunları - Kirchoff Kanun - Kirchoff Kanunları Nedir

  Reklam  Kirchoff Kanunları - Kirchoff Kanun - Kirchoff Kanunları Nedir

  Forum Alev
  Kirchoff Kanunları - Kirchoff Kanun - Kirchoff Kanunları Nedir  Devre analizinde kullanılan Kirchhoff kanunları veya yasaları; Kirchoff Akım Kanunu (KAK, KCL) ve Kirchhoff Voltaj Kanunu (KVK, KVL) olmak üzere iki tanedir.

  Kirchhoff Akım Kanunu (KCL); bir düğüme giren akımların toplamı, çıkan akımların toplamına eşittir. Ya da bir düğüme giren ve çıkan akımların toplamı sıfırdır şeklinde ifade edilir.  Zamanda yük yoğunluk değişimi, net pozitif veya negatif bir yükün birikimi anlamındadır ve elektrostatik kuvvetin mukavemetinden dolayı sıcaklığın hiçbir kıymeti yoktur. İtici güçler yükün dağılmasına sebep olur.

  Daha teknik anlamda Kirşof akım kanunu, Maxwell'in Ampère kanununun diverjansı ve Gauss kanununun birleştirilmesiyle şu eşitlikler elde edilir:  Bu basit bir yük korunumu denklemidir.

  Kirchhoff Voltaj Kanunu (KVL); kapalı bir göz (çevre, loop) içerisindeki toplam gerilim düşümü sıfırdır. Ya da kapalı bir çevrede harcanan gerilimlerin toplamı, sağlanan gerilimlerin toplamına eşittir.

 2. Alev
  Özel Üye

  Kirchoff Kanunları - Kirchoff Kanun - Kirchoff Kanunları Nedir Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
kirchhoff yasası nedir,  kirchoff kanunu nedir,  kirchhoff kanunlar hangileridir
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi